Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • 19-21 napisał/a komentarz do Były reprezentant Polski podłamany: "To jest walka o życie"

  Oho, najwięcej do powiedzenia pod tym artykułem mają emeryci i renciści, którym ktoś przypadkowo podpiął Internet. Spokojnie, na was też przyjdzie czas, kurek się zakręci i będzie płacz.

 • 19-21 napisał/a komentarz do Jastrzębski Węgiel szykuje kolejny wielki transfer. Na celowniku przyjmujący reprezentacji Serbii

  @pxlewa: Raczej nie ma wątpliwości, że jeśli miałby przyjść, to za Louatiego. Pytanie, czy Szymura by został jako świetna 3 opcja, czy Rafał woli poszukać miejsca w szóstce gdzie indziej.

 • 19-21 napisał/a komentarz do Rosyjski klub chce pozyskać Wilfredo Leona. Tym razem to nie Zenit Kazań

  @Ahmed Pol: Modena ma mniejszy budżet, ale nie pisz bzdur, że zalega z wypłatami.

 • 19-21 napisał/a komentarz do Rosyjski klub chce pozyskać Wilfredo Leona. Tym razem to nie Zenit Kazań

  Nie wydaje mi się, żeby Wilfredo chciał wracać do bardzo wymagającej ligi rosyjskiej, wygrał tam wszystko, zarabia dobre pieniądze w Perugii i nie wiem ile klub z Moskwy musiałby mu zapłacić żeby chciał wrócić, przyjmując, że teraz zarabia blisko miliona euro. Fajnie byłoby go wreszcie zobaczyć w Polsce, ale jak na razie nie widzę kolejki sponsorów do klubu z Warszawy :)

 • 19-21 napisał/a komentarz do Włoskie media: Lukas Kampa ponownie w Serie A? Rozgrywający Jastrzębskiego Węgla miałby zastąpić Micaha Christensona

  @siewca śmierci: Wiele zależy od tego, czy ZAKSA w momencie "odejścia" Toniuttiego spodziewała się odejścia Zatorskiego. Paweł jest prawdopodobnie najlepiej opłacanym libero na świecie i trzymanie ich dwóch w klubie trochę kosztuje. Druga sprawa, to finansowanie ZAKSY. Sebastian Świderski nie ma swobody w dysponowaniu budżetem z racji finansowania przez spółkę skarbu państwa i zapewne nie wiedział ile będzie miał pieniędzy w przyszłym roku. Wydaje mi się, że sam Toniutti chciał zmienić otoczenie i stąd bardzo szybko jego agent skontaktował się z Jastrzębskim Węglem. To tylko moja teoria.

 • 19-21 napisał/a komentarz do Mało Polaków w lidze francuskiej to nie przypadek. "Jeśli nie gra w Polsce, to jest za słaby"

  Francuski klub rzeczywiście wygrał Ligę Mistrzów, powiem więcej: nawet niemiecki klub ją wygrał, ale jeśli według pana Wasilkowskiego to świadczy o sile ligi, to gratuluję, nie mówiąc już o tym, że to było 16 lat temu, panta rei. "We Francji ostatni klub potrafi wygrać z pierwszym i nie będzie to duża niespodzianka", to zdanie to też trochę bzdury, bo taka sytuacja ma miejsce głównie w tym sezonie kiedy z przytupem do ligi weszło Cambrai i leje te "duże" firmy, te "duże firmy" które dostały trochę po kieszeni w tym sezonie (zresztą Cambrai weszło do ligi z pomocą 2 Polaków w składzie, którzy teraz grają w Lublinie). "Francuzi widzą we wzięciu np. Serba mniejsze ryzyko", raczej tak jak Będzin widzą w tym duża szansę na sukces przy małych nakładach finansowych. Ogólnie ten cały artykuł można streścić tak: "zapewne, może, wydaje mi się, ale już z całą pewnością to bardzo dobre miejsce dla Polaków do dalszego rozwoju", co z tego, że praktycznie żaden tam nie gra.

 • 19-21 napisał/a komentarz do PlusLiga. Grbić rozwiał wątpliwości ws. hitowego transferu Christensona [WYWIAD]

  "Grbić rozwiał wątpliwości ws. hitowego transferu Christensona" Moment, ale gdzie on rozwiał te wątpliwości? Grbić powiedział po prostu prawdę, i tyle. Czy pan Dudziak jest naprawdę tak naiwny i myśli, że ZAKSA wykupi kontrakt Christensona, albo że powie, że mają już z nim podpisaną umowę? Każdy interesujący się tą sprawą człowiek umiejący sobie zaparzyć wodę na herbatę wie, że w grę wchodzi jedynie wypożyczenie Amerykanina, może nawet dwuletnie, na podobnych warunkach na jakich Zajcew operuje teraz w Rosji. Nie bardzo rozumiem co trener ZAKSY miał powiedzieć w trakcie sezonu o transferach, jaki w ogóle cel miał ten wywiad. Żenujący wywiad, żenujący tytuł.

 • 19-21 napisał/a komentarz do PlusLiga: PGE Skra Bełchatów przegrała sensacyjnie. Stal Nysa nie oddała nawet seta

  No i bardzo dobrze, jeszcze jeden krok w stronę spadku Będzina. A co do Skry: czekam na działania Piechockiego, a w przypadku ich braku na działania Rady Nadzorczej z Czarneckim na czele. Do Skry Bełchatów, zespołu, który należał do topu Europejskiego, a teraz ma takie nazwiska, które powinny dawać pewne zwycięstwo z zespołami takimi jak Nysa bierze się trenera, który przez większość swojej kariery był statystykiem. Zero autorytetu i doświadczenia, co zresztą widać na czasach. Panie Gogol, daj sobie pan spokój i zacznij niżej, by kiedyś wrócić jako ten, którego chcą najlepsze kluby w Europie. W tym momencie to pana przerasta.

 • 19-21 napisał/a komentarz do Liga Mistrzów. Warszawianie sprowadzeni na ziemię. Modena lepsza od VERVY

  Ten mecz mógł się potoczyć troszkę inaczej i potrwać trochę dłużej. Po pierwsze nie rozumiem dlaczego Anastasi wychodzi z Szalpukiem i Grobelnym na przyjęciu, przecież to strzelnica co pokazał 2 set i seria zagywek Serba. Może na Belgów wystarczyło, bo oni bawili się we flota, ale kiedy praktycznie każdy zawodnik Modeny zagrywa z wyskoku, to nagle nie ma komu przyjąć, a Kwolek siedzi w kwadracie, paranoja. Po drugie nastąpiła weryfikacja pozycji atakującego w Vervie, ani Ziobrowski, ani Superlak, to nie są zawodnicy na Ligę Mistrzów, ale tego można się było spodziewać. Z bardzo fajnej strony za to pokazuje się znowu Igor Grobelny, i to Igor razem z Kwolkiem powinni stanowić szóstkowy zestaw przyjmujących, jak dla mnie Artur musi wyjechać za granicę gdzie nie będzie nonstop oceniany przez polskiego widza i pokazać, że umie grać.

 • 19-21 napisał/a komentarz do Liga Mistrzów. PGE Skra lepsza od Fenerbahce HDI Stambuł. Drugie zwycięstwo bełchatowian w rozgrywkach

  Brawo KS Piechoccy Bełchatów! Trener Gogol, tata Konrad i Kacper Piechocki powinni tańczyć w kółeczku i dziękować, że jest taki zawodnik jak Ebadipour, który ratuje im tyłki. Milan za to gra bardzo bezjajecznie i klepie piłkę, ale to jeszcze usprawiedliwiam, bo nie miał w tym sezonie być graczem szóstkowym i miał siedzieć w kwadracie. Nie rozumiem też, dlaczego gra Bartek Filipiak, który dobrze zaczyna, ale potem trzeba gościa zmienić, jest przecież Petković. Podsumowując, Skra wyjdzie z tej grupy, ale w następnej trafią na zespół z zagrywką i się Grzesiek Łomacz zabiega.

 • 19-21 napisał/a komentarz do Koronawirus. Jastrzębski Węgiel nie jedzie na turniej Ligi Mistrzów

  @goscLDZ: nie wiem skąd masz takie dziwne informacje. Nie ma żadnych "zbanowanych" drużyn. CEV może sobie ustanawiać zasady jakie chce, ale prawo międzynarodowe jest tu wiążące. W związku z Covidem z europejskich pucharów w tym roku zrezygnowało już paręnaście drużyn, więc po prostu dostaną walkowery za ten turniej i tyle. Chyba, że masz na myśli ewentualne wycofanie się z drugiego turnieju bez podania przyczyny, wtedy mogliby pewnie nałożyć sankcje.

 • 19-21 napisał/a komentarz do Koronawirus. Jastrzębski Węgiel nie jedzie na turniej Ligi Mistrzów

  Tu raczej nie ma innej decyzji jak 3 walkowery, przecież kluby z Kazania i Ljubljany nagle nie zawrócą do domu, kto niby miałby pokryć koszty ich podróży i testów na koronawirusa? Do Kazania na drugi turniej można jechać co najwyżej na wycieczkę, bo nawet wyciągając 9 punktów nie awansują. Bardzo ciekawi mnie co zrobiłby CEV gdyby nagle Zenit, albo Perugia, czy też Lube zrezygnowałby z turnieju? To byłby przecież strzał w kolano dla związku, żeby przyznać im walkowery.

 • 19-21 napisał/a komentarz do PlusLiga. Sensacyjny transfer Asseco Resovii Rzeszów. Do zespołu dołączy były przyjmujący ZAKSY?

  Sensacyjny transfer? Weź się gościu wstrzymaj od pisania takich bzdur. On swoją karierę ma już dawno za sobą, zresztą wystarczy zobaczyć gdzie obecnie gra. Niezła mi sensacja...

 • 19-21 napisał/a komentarz do PlusLiga. Grupa Azoty ZAKSA - PGE Skra: wymiana ciosów dla niepokonanych kędzierzynian!

  W normalnych klubach właściciel, czy też główny sponsor domaga się czyjeś głowy, wyjaśnień, a w Skrze wystarczy tylko zwolnić trenera i ta komedia opłacana z państwowych pieniędzy trwa dalej. Przez tyle lat Skra miała tak wiele szans żeby zaistnieć na świecie, wygrać Ligę Mistrzów, a jest jedynie symbolem nieudacznictwa. Może ktoś decyzyjny z Grupy PGE wziąłby się wreszcie za dynastię Piechockich z Bełchatowa? Panie Konradzie, proszę sobie wziąć synka, Grzesia Łomacza i pana Gogola i dać sobie spokój, nie nadajesz się pan.

 • 19-21 napisał/a komentarz do Paweł Zagumny komentuje niespodziewaną decyzję. "To smutne"

  Rada Nadzorcza w składzie: Świderski z Kędzierzyna-Koźla, Piechocki z Bełchatowa, Jankowski z Olsztyna, Stępień z Radomia, Grabowski z Wrocławia i Chudzik z Łodzi na czele z Andrzej Gołaszewskim znanym z bicia swoich pracowników, miodzio. Nie rozumiem dlaczego nie ma prezesa odpowiedzialnego za siatkówkę męską i prezesa siatkówki żeńskiej, ale widocznie nikt nie widzi potrzeby. W Polsce klasycznie jak w lesie.

 • 19-21 napisał/a komentarz do Media: rewolucja w siatkówce. Paweł Zagumny odwołany, będzie nowy prezes PLS!

  Mam nadzieję, że nie wróci ten beton Popko, albo inne beztalencie pod tytułem Przedpełski.

 • 19-21 napisał/a komentarz do Andrea Anastasi przeprosił za swoje zachowanie. Krótkie oświadczenie VERVY Warszawa

  Spokojnie, rzecznik PlusLigi Kamil Składowski, który wspólnie z Anastasim napisał książkę „Andrea Anastasi. Licencja na trenowanie” surowo pogroził mu palcem. Także sprawy już nie ma, rozejść się. Przecież mówimy tu o TRENERZE 20LECIA, który osiągnął tyle w klubowej siatkówce, że HEJ. A samo oświadczenie klubu, który nie powinien już istnieć jest kompletnie żenujące. Najśmieszniejsze jest to, że prawdopodobnie Anastasi jest nie do ruszenia i to on zadecyduje o swoim potencjalnym zwolnieniu, a nie zarząd klubu, paranoja.

 • 19-21 napisał/a komentarz do Siatkówka. PlusLiga. MKS Będzin znów odnosi cenne zwycięstwo. Stal Nysa wciąż bez wygranej

  Po obejrzeniu tego meczu również się zgadzam, że PlusLiga powinna mieć góra 12 zespołów. Pierwsza liga, albo słabsze ligi zagraniczne, to dobre miejsce do gry dla utalentowanych Polaków, którzy nie łapią się do PlusLigi, a sama PlusLiga powinna być elitą. Nie próbujmy być drugimi Włochami, bo to nie te pieniądze, nie stać nas na razie na to, co pokazuje zresztą zestawienie sponsorów większości zespołów PlusLigi. Mamy ligę profesjonalną dopiero 20 lat, ale profesjonalizmu w tym coraz mniej, że o pomyśle powiększenia ligi do 16 zespołów parę lat temu nie wspomnę.

 • 19-21 napisał/a komentarz do PlusLiga. Trwa niemoc VERVY Warszawa. Trzy punkty jadą do Zawiercia

  Sytuacja Vervy przypomina mi trochę sytuację AZSu Częstochowa. Tam też próbowano ratować klub poprzez spółkę skarbu państwa, gdzie jest Częstochowa teraz wiadomo. Nie wiem na ile pogłoski o opóźnieniach w wypłatach w Vervie są prawdziwe, ale przewiduję rychły koniec tego tworu na mapie siatkówki. Żaden szanujący się gracz nie pójdzie do klubu, który ma obiecane pieniądze przez polityków. Dopóki było ONICO klub wyglądał naprawdę przyzwoicie i jako wypłacalny. Po upadku ONICO nie znaleziono sponsora i klub powinien zakończyć działalność. Prosta piłka, a nie robienie igrzysk dla plebsu.

 • 19-21 napisał/a komentarz do Siatkówka. PlusLiga. Cuprum w końcu z pierwszą wygraną. Bardzo zły mecz AZS-u

  W 70 lecie AZSu Olsztyn drużyna spadnie z ligi, gratulacje. Niech już Iran bierze tego Castellaniego, bo chłop sobie zdecydowanie nie poradził z budową składu. Może Olsztyn już nie ma takich pieniędzy jak za czasów PZU, ale to się dało lepiej zbudować. Rozegranie jest tak bezjajeczne i przewidywalne, że aż zęby bolą. Ostatnio przeczytałem, że prezes Jankowski już chce przedłużać umowę z Castellanim na następny sezon, śmiech na sali. Może chłop nie radzi sobie z ograniczonym budżetem, bo takiego problemu nie miał prowadząc Skrę, czy ZAKSĘ. W Polsce istnieje bardzo niebezpieczna tendencja do kultu zagranicznych trenerów i traktuje się ich jako cudotwórców, a przypominam, że od 2009 trochę czasu już upłynęło. Mam nadzieję, że Mariusz Sordyl niedługo dostanie swoją szansę w Olsztynie.

 • 19-21 napisał/a komentarz do Polski klub apeluje o kibicowanie... wielkiemu rywalowi!

  @steffen: J.W. Construction OSRAM AZS Politechnika Warszawska też szału nie robiło, cieszmy się, że to w ogóle przetrwało.

 • 19-21 napisał/a komentarz do PlusLiga. Czas powrotu Sandera wciąż nieznany. "Ważny jest teraz spokój i niepopadanie w hurraoptymizm"

  @Zdzichu77: dobra decyzja ze strony Skry, tak samo było z Conte, który wracał również po kontuzji barku. Skra nie jest już tak bogatym klubem jak była i myślę, że warto było zaryzykować, na pewno kontrakt jest odpowiednio zapisany i w tym momencie Sander kokosów nie zarabia. Zluzuj poślady dziadek, albo zostań sponsorem Skry i rozdawaj karty...

 • 19-21 napisał/a komentarz do PlusLiga. Trudna, ale zwycięska przeprawa Jastrzębskiego Węgla w Suwałkach

  Fajna tabela, ale 8*3, to raczej nie jest 21...

 • 19-21 napisał/a komentarz do Kanadyjczyk opuścił PlusLigę bez debiutu: "Nie mogłem grać, klub nie opłacił transferu"

  Od początku istnienia MKS-u Będzin w PlusLidze oni walczą o utrzymanie, nie pamiętam żeby powiedzieli sobie coś w stylu: "w tym roku walczymy o playoffy". Fajnie nawiązanie do Sandersa, bo klub zasłaniał się problemami z plecami zawodnika, a on sam po kilku miesiącach rozgrywał w turnieju eliminacyjnym do Igrzysk Olimpijskich, cudowne ozdrowienie. Pamiętam jak Cuprum Lubin weszło z przytupem do ligi plasując się przez kilka sezonów w czołówce, po czym od kilku sezonów szoruje o dno ramię w ramię z Będzinem, czy też Visła Bydgoszcz, która chyba zaszalała za mocno i zatrudniła Sterna, po czym nie byli w stanie mu zapłacić. Teraz Visła wydaje się wychodzić na prostą, prezes Jurkiewicz wykonał dobrą robotę znajdując sponsorów, ale smrodek pozostał. Czy nie warto czasem powiedzieć sobie stop, nie mamy pieniędzy, nie możemy znaleźć sponsorów, więc ustalmy ile możemy wydać i próbujemy utrzymać się w lidze? Okej, może się okazać, że jesteśmy za słabi na ligę, ale odpadniemy sportowo, a nie zostawiając smród. Bardzo mi żal sytuacji ze Stocznią Szczecin, nie wiem czy pan Markiewicz został omamiony przez polityków obietnicami wsparcia ORLENU, czy też nie, ale będąc ligowym średniakiem pod postacią Espadonu Szczecin nie powinien próbować przeskoczyć pewnych etapów budowania klubu. Taka Politechnika Warszawska przez wiele sezonów była średniakiem i znalazła sponsora pod postacią ONICO, wiemy oczywiście jak skończyło ONICO, ale jednak wycofanie się sponsorów, to normalna kolej rzeczy i nie warto porównywać tego do Stoczni Szczecin, wiele klubów upadło z braku pieniędzy, w tym kluby włoskie jak Piacenza, czy Treviso, na przyszłość liga może rozważyć utworzenie funduszu na poczet takich sytuacji. Faktem jest natomiast, że większość zespołów w naszej lidze, w tym naszych czołowych, jest sponsorowanych przez spółki skarbu państwa jak: ZAKSA, VERVA, Jastrzębie, Skra i naprawdę mam nadzieję, że zacznie się pojawiać więcej firm takich jak Asseco pana Górala, czy Aluron z prezesem Baranem na czele, które zainwestują w tę siatkówkę, która wcale nie jest dla nich dochodowa, które zainwestują w nasze historyczne kluby takie jak AZS Częstochowa, czy Legia Warszawa. Bardzo fajnie byłoby mieć u siebie taką Bundesligę w piłce ręcznej, gdzie hale są pełne i wpływy z biletów stanowią dużą część budżetu drużyn. Z roku na rok jest oczywiście coraz lepiej i jest coraz więcej ambitnych klubów, w 1 lidze bardzo fajnie zapowiada się projekt z Lublina, ale do poziomu elitarnej ligi jeszcze daleko.

 • 19-21 napisał/a komentarz do PlusLiga. Ireneusz Mazur komplementuje drużynę z Zawiercia. "Mają potencjał na walkę o czołowe miejsca"

  "Zespół z Górnego Śląska", no nie bardzo. Można napisać, że zespół z Zagłębia Dąbrowskiego albo województwa śląskiego, ale warto odróżniać krainę historyczną, a region administracyjny. Tak samo Radom przynależy do województwa mazowieckiego, ale jest częścią Małopolski.

pokaż więcej

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.