Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • 19-21 napisał/a komentarz do Oficjalnie: to koniec sezonu. Liga Siatkówki Kobiet z medalami, PlusLiga bez

  Mam nadzieję, że Jastrzębski Węgiel będzie wysyłał pismo do CEV w sprawie dzikiej karty przynajmniej do Pucharu CEV. Osiągnęli ćwierćfinał Ligi Mistrzów i teraz mają grać w jakimś dziadostwie z klubami z Albanii i innych siatkarskich potęg? Na mecze z Zenitem Kazań zawsze przyjdą kibice i klub częściowo odrobi straty, ale na mecz z jakimś mistrzem Bułgarii? Co do braku przyznawania medali sprawa jest bardzo prosta, zawodnicy mają w kontraktach premie za określone zdobycze, dzięki temu zabiegowi nie trzeba ich wypłacać.

 • 19-21 napisał/a komentarz do Oficjalnie: to koniec sezonu. Liga Siatkówki Kobiet z medalami, PlusLiga bez

  @caido: może warto wcześniej przeczytać artykuł. Nic im się nie upiekło.

 • 19-21 napisał/a komentarz do PlusLiga. PGE Skra Bełchatów szykuje hitowy transfer

  @kokik: Bardziej bym stawiał na Filipiaka. Muzaj w tym momencie może nadwyrężyć budżet każdego klubu. Problem z atakującym ma VERVA z topu naszej ligi, no i może ZAKSA, ale to Kaczmarek pozostaje raczej pierwszym wyborem.

 • 19-21 napisał/a komentarz do PlusLiga. PGE Skra Bełchatów szykuje hitowy transfer

  Czyżby Skra chciała wrócić na szczyt?
  Prawdopodobny scenariusz to: Atak: Filipiak, Petković; Rozegranie: Łomacz, Droszyński; Przyjęcie: Sander, Ebadipour, (jakiś Polak?); Środek: Kłos, Loser, Huber; Libero: Piechocki, Milczarek. Wygląda to naprawdę dobrze, ale zobaczymy dopiero za parę miesięcy.

 • 19-21 napisał/a komentarz do Koronawirus. Co dalej z PlusLigą? Decyzja może zapaść w tym tygodniu

  Przyjmując, że Liga Narodów jest przełożona na jesień i Igrzyska odroczone ( nie widzę innej możliwości, przykładowo lekkoatleci nie mają gdzie trenować, bądź są objęci kwarantanną w związku z licznymi obozami za granicą), a sytuacja w kraju pozwoli na użytkowanie hal kwestia rozstrzygnięcia mistrzostwa w lidze musi zostać rozwiązana do połowy maja, kiedy kończą się kontrakty zawodników. Myślę, że na tę chwilę PlusLiga powinna ogłosić playoffy dla 4 pierwszych miejsc, które są premiowane Europejskimi pucharami i są największymi kandydatami do mistrzostwa, i podać termin możliwego rozstrzygnięcia. Trzeba przyjąć, że przygotowania do "wznowienia sezonu" mogą trwać 2 tygodnie, więc jeśli przykładowo do połowy kwietnia jest informacja, że nie ma możliwości trenowania, władze ligi kończą sezon kolejnością po rundzie zasadniczej i 23/24 kolejkach, tyle. Sprawiedliwości nie będzie, jeśli nie będzie paru zagranicznych zawodników, trudno. Potencjalny playoff bez udziału publiczności jest rzeczą oczywistą.

 • 19-21 napisał/a komentarz do PlusLiga. Kończy się pewna epoka w siatkówce. Mariusz Wlazły: To mój ostatni sezon w PGE Skrze Bełchatów

  Pamiętam słowa Mariusza sprzed roku, gdzie mówił, że chciałby wygrać Ligę Mistrzów. Jest to oczywiście czysta loteria i trzeba pamiętać, że przy takiej konkurencji Włoskiej i Rosyjskiej jest to bardzo ciężkie, ale to nasuwa mi myśl, że Mariusz nie będzie chciał grać w klubie bez Europejskich Pucharów – z tego powodu odrzuciłbym Resovię, stawiam na Jastrzębski, ZAKSĘ albo VERVĘ. Nie wierzę, że Mariusz pomimo swojego wieku nie jest wciąż ambitny.

 • 19-21 napisał/a komentarz do Siatkówka. PlusLiga. Koronawirus. Szczere słowa Sebastiana Świderskiego. Za miesiąc wcale nie musi być lepiej

  @Aleksander Frątczak: Piąte miejsce nie jest premiowane pucharami w Polsce. Istnieją 3 rankingi pucharowe – dla Ligi Mistrzów, gdzie mamy 3 miejsca, dla Pucharu CEV, gdzie nie mamy miejsca i Pucharu Challenge, gdzie mamy jedno miejsce. Z racji tego mamy Ligę Mistrzów dla pierwszych 3 miejsc i Puchar Challenge dla 4 miejsca . Zresztą obecny sezon to ZAKSA, Jastrzębski Węgiel i VERVA w LM i Aluron z 4 miejsca w Pucharze Challenge. :)

 • 19-21 napisał/a komentarz do Siatkówka. PlusLiga. Koronawirus. Szczere słowa Sebastiana Świderskiego. Za miesiąc wcale nie musi być lepiej

  @Pio68: Ty chyba nie rozumiesz, że ten sezon można już tylko jak najszybciej dokończyć. Dla widza to jest tylko sport, dla klubów – strata pieniędzy i niespełnione umowy sponsorskie, każdy klub ma jakieś cele, określone miejsce na koniec sezonu. Nie ma klubu siatkarskiego na świecie, który wychodzi na swoje. Sprawiedliwe? Nie rozśmieszaj mnie, nie ma już mowy o żadnej sprawiedliwości, to jest czysty kompromis. Z jednej strony praktycznie cała runda zasadnicza zakończona i propozycja anulowania sezonu – niesprawiedliwe, a jak; z drugiej strony – ustalenie kolejności po rundzie zasadniczej, zresztą nieskończonej – jeszcze bardziej niesprawiedliwe, bo każdy klub był nastawiony na playoffy. Wobec przełożenia Ligi Narodów turniej to jest jedno z najszybszych wyjść, to nie jest liga Niemiecka gdzie można dać mistrzostwo Berlinowi i nikt nie będzie miał pretensji, bo był zdecydowanie najlepszą drużyną. À propos publiczności, napisałem na wstępie, że to rozwiązanie w przypadku względnie dobrej sytuacji w Polsce, a i tak uważam, że nie ma w tej końcówce sezonu miejsca na publiczność. Zapełniona kibicami hala? Przykładowo 2 tygodnie po "unormowaniu" sytuacji? Szaleństwo.

 • 19-21 napisał/a komentarz do Siatkówka. PlusLiga. Koronawirus. Szczere słowa Sebastiana Świderskiego. Za miesiąc wcale nie musi być lepiej

  Przyjmując, że sytuacja będzie w miarę dobra w kwestii koronawirusa w Polsce myślę, że PlusLiga powinna anulować ostatnie 2 kolejki i rozegrać turniej Top4 drużyn po rundzie zasadniczej na jakiejś taniej w wynajęciu hali bez udziału publiczności. Co do Pucharu Polski – "niestety" Trefl wygrał z Jastrzębskim Węglem, więc nie można wyłonić z tego Turnieju równocześnie zwycięzcy Pucharu. Organizacja turnieju może okazać się niewykonalna, więc raczej wypadałoby zrezygnować z niego w tym roku, tym bardziej, że nie daje już miejsca w Lidze Mistrzów jak kiedyś. Krispol Liga powinna dokończyć ostatnią, ważną kolejkę rundy zasadniczej i również rozegrać podobny turniej prawdopodobnie z Gwardią, Stalą, Lublinem i BBTS-em.

 • 19-21 napisał/a komentarz do Liga Mistrzów. Adam Gorol o decyzji CEV ws. meczu w Trydencie. "Jest dla mnie niezrozumiała"

  Zatarła się granica pomiędzy sportem, a życiem ludzkim. Jeśli ktoś uważa, że Jastrzębski Węgiel powinien jechać, a potem ryzykować to życiem swoim i bliskich to jest albo chory psychicznie, albo moralnie jest zerem, albo niech się puknie w mózg. Nie wiemy dużo o tym koranowirusie, szczepionka dopiero powstała i pracownicy, zawodnicy klubu mają być królikami doświadczalnymi? Nie można dokładnie ocenić które regiony Włoch są dotknięte, bo co dzień dowiadujemy się o nowych przypadkach, więc termin północne Włochy powinien być strefą kwarantanny. Co do wczorajszego meczu Trentino - Sora, na meczu było paręnaście osób, to bardzo zachęcające. Kim są ci idioci z CEV, żeby mówić ludziom, która dokładnie część Włoch jest bezpieczna, a która nie? To że lobby Włoskie jest silne w CEV, to jasne, nie mówiąc już o niemożności wyjazdu Trentino rzut beretem do Austrii. Jak ich nie stać, to może nie powinni startować w Lidze Mistrzów, albo niech właściciel Diatec sprzeda trochę więcej pieluch i może starczy na busika. Żenada, chyba już czas na to aby najsilniejsze ekipy Europy stworzyły własną ligę siatkówki, tak jak w koszykówce jest Euroliga...

 • 19-21 napisał/a komentarz do PlusLiga: niespodzianka! Jastrzębski Węgiel poległ w Zawierciu

  Z jednej strony szkoda, że Zawiercie odpadło z pucharów, ale z drugiej gdyby wygrali nie było by pewnie zmiany trenera, więc teraz czytalibyśmy o łatwym zwycięstwie JW. Mam nadzieję, że teraz wszyscy włącznie z prezesem Baranem widzą dlaczego zwalnia się trenera, a nie rozgrywającego :)

 • 19-21 napisał/a komentarz do PlusLiga: Asseco Resovia Rzeszów ma nowego trenera. Emanuele Zanini poprowadzi zespół

  Mistrz Austrii z Hypo Tirol Innsbruck, prowadził potęgi typu Słowacja, Turcja, a teraz Chorwacja. Zwalniany kilkukrotnie w trakcie sezonu, źle oceniany w Zawierciu. Myślę, że odnajdzie się znakomicie w nowym klubie... Oczywiście kontrakt w formule 2+1 obejmuje 2 następne mecze, po których delikwent dostaje kopa albo opcję przedłużenia o tydzień. A miałyście dziady Serniottiego, Cretu... Życzę powodzenia, choć cienko to widzę.

 • 19-21 napisał/a komentarz do Siatkówka. PlusLiga. Marcin Komenda: Przegraliśmy kolejny mecz na przełamanie

  Ryba psuje się od głowy. Ja rozumiem, że pan Góral jest właścicielem, ale wydaje mi się, że zatrudnia prezesa klubu, że powierzyć na niego odpowiedzialność za transfery, wybór trenera, funkcjonowanie klubu i wyciągać z tego konsekwencje w trakcie/ po sezonie, a w Resovii wygląda na to, że to on decyduje o wszystkim, a reszta to marionetki. Może warto zostać prezesem klubu panie Góral i skończyć tę szopkę?

 • 19-21 napisał/a komentarz do Visła Bydgoszcz pogodzona ze spadkiem? Czołowi zawodnicy żegnają się z klubem

  "Kontrakt z Visłą został zerwany z powodu zaległości finansowych. Klub nie respektował warunków umowy. FIVB zweryfikowała wszelkie fakty i dokumenty oraz uwolniła kontrakt zawodnika. W połowie stycznia zawodnik miał na koncie mniej niż 10% wartości swojego kontraktu" Czy to są znowu jakieś jaja!? Spuścić tę Bydgoszcz z PlusLigi już teraz, najwyżej za rok będą spadać 2 zespoły!!! Klub obiecuje pieniądze, których nie ma w imię czego!? Żeby była byle jaka jakość sportowa, byle się utrzymać? Zero litości dla oszustów. Niech władze ligi z prezesem Zagumnym na czele pokażą, że nie ma tolerancji dla takiego działania i usuną ich z ligi, nie potrzeba nam drugiej Stoczni i oszukanych zawodników, którzy będą pamiętać z PlusLigi jedynie rozprawy sądowe o pieniądze, które im się należą.

 • 19-21 napisał/a komentarz do Zmiany w Asseco Resovii Rzeszów. Piotr Gruszka nie jest już trenerem zespołu

  Decyzja zdecydowanie podjęta za późno i szkoda, że dymisja nie wyszła od samego trenera Gruszki. Trudno mi uwierzyć, żeby teraz zaczęło się granie, skład jest źle skonstruowany i raczej będzie balansować pomiędzy playoffami a miejscami 9-13. Nie kwestionuje talentu trenerskiego pana Gruszki, no ale za zbudowanie tego składu należy się jakaś Złota Malina na koniec sezonu. Teraz najlepszą decyzją jest zatrudnienie doświadczonego szkoleniowca i dogranie sezonu, (może zaoferowanie trenerowi pozycji w zarządzie klubu jako wiceprezes?) po czym danie tej osobie szansy w budowaniu składu na następny sezon, oparcie się na mocnej 7 plus telefony do wychowanków Resovii: Ziobrowski, Masłowski, inni rokujący młodzi zawodnicy. Chyba są w tym klubie osoby kompetentne, które potrafią ujrzeć w kimś talent ( jak na razie mocno powątpiewam) i zaoferować kontrakt. I nie chce mi się wierzyć, że jest tak ciężko przykładowo przebić ofertę z Lubina, nie wiem na ile stabilna finansowo jest Resovia ( na pewno nie jest to najbogatszy Polski klub, ludzie przestańcie pisać o niesamowitych możliwościach finansowych Resovii), ale Lubin to nie są krezusy. Pomimo, że jak na razie prezes Ignaczak nie popisuje się profesjonalizmem, to naprawdę życzę chłodnej głowy i trochę pomyślunku, a nie systemu jeden sezon - 2 trenerów rok w rok.

 • 19-21 otrzymał brązowy medal w kategorii Mistrzowski Komentarz

 • 19-21 napisał/a komentarz do PlusLiga. Krzysztof Ignaczak zapowiada męskie rozmowy. Piotr Gruszka pozostanie trenerem Asseco Resovii

  Bardzo żałuję, że na dłużej w Resovii nie pozostał duet Górski/ Cretu, pierwszy zrezygnował (ciekawe czemu), a drugi dowiedział się, że nie zostanie z nim przedłużony kontrakt (obecnie trener mistrza Rosji - Kuzbass Kemerovo). Bardzo profesjonalnie, bo trzeba przecież wziąć do takiej drużyny jak Resovia trenera dołów PlusLigi, a doświadczonego trenera wyrzucić, bo chce mieć wpływ na transfery. Dodatkowo bierze się człowieka, który ma zerowe pojęcie o zarządzaniu klubem, podważa kompetencje I trenera wtrącając się w sprawy boiskowe i zatrudniając Alka Achrema, który swoją super karierę ma za sobą i który raczej wiele do zespołu sportowo nie wniesie. Czy nie można mu było zaproponować etatu członka sztabu Resovii? Zenujące jest również zachowanie trenera Gruszki, który zdecydowanie nie radzi sobie z drużyną, nie reaguje na podważanie jego kompetencji ( w sumie mogłoby go nie być i i tak by nikt nie zauważył, że go nie ma). Tak świetny zawodnik powinien podać się do dymisji i zachować honor . Przykładowo trener Montagnani wziął odpowiedzialność za wyniki pomimo, że miał problemy kadrowe z pozycją atakującego i niekoniecznie od niego wszystko zależało, ale ostateczny rezultat zespołu to jego działka. Wystarczy już tego zwalania na kontuzje, brak zgrania, tego rodzaju pierdoły; wszyscy, którzy opuszczają Resovię wychodzą na prostą. Dobór składu na ten sezon to już w ogóle hicior, dobieranie zawodników, którzy zazwyczaj w swoich zespołach wchodzili jedynie na zagrywkę albo kosmetycznie zmiany ( współczuję Bartmanowi, że musi tam grać) i to naprawdę nie jest ich wina, że mają takie, a nie inne umiejętności.

  A propos zmiany trenera mam takie zasadnicze pytanie: a kto tu chce pracować jako trener!? Przykład Cretu, który dostał kopa w pół sezonu, bardzo zachęcające żeby tu pracować. A co do ludzi, którzy mowią o Andrzeju Kowalu - to prawda, za jego czasów Resovia była na topie, ale też za jego czasów zaliczyła wtopę w postaci transferów i przedostatniego miejsca w lidze. I guzik mnie obchodzi kto odpowiadał za transfery, to on jest trenerem i podjął się prowadzić taką sklejoną drużynę, jego czas w Resovii się skończył.

  Najbardziej za to dziwi mnie pan Góral, czy on widzi co tu się dzieje? Przecież on finansuje ten zespół i każda zmiana prezesa, trenera musi uzyskać jego aprobatę. Może jednak warto usunąć się z roli właściciela, może warto dać szansę osobie, która jednak ma trochę wiedzy o siatkówce i pieniądze (przykład - Gino Sirci), o ile ktoś w ogóle ma ochotę się w to bawić.

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.