Osobliwy początek Ekstraklasy

autor: PawelK | 2020-10-06, 10:52 |

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|
Na przestrzeni ostatnich miesięcy przyzwyczailiśmy się do tego, że w piłce nożnej dzieje się sporo dziwnych i zaskakujących rzeczy. Nie inaczej jest w polskiej Ekstraklasie, której tabela po kilku kolejkach wygląda bardzo niespodziewanie. Momentami można wręcz pomyśleć, że ktoś odwrócił ją do góry nogami.

Co się dzieje z Piastem Gliwice?

Podopieczni Waldemara Fornalika w sezonie 2018/19 sprawili polskiej piłce olbrzymią niespodziankę i zdobyli mistrzostwo Polski. W kolejnym sezonie również zaprezentowali się bardzo solidni i wywalczyli sobie miejsce w europejskich pucharach. Teraz wrócili do swojej formy sprzed mistrzowskiego sezonu i wiele wskazuje na to, że zespół ze Śląska będzie musiał bronić się przed spadkiem. Z drużyny odeszło wielu ważnych piłkarzy, Gerard Badia wciąż boryka się z problemami zdrowotnymi, a z samym zespole coś wyraźnie się wypaliło. Wielka szkoda, ponieważ Piast w wysokiej formie stanowił dla naszej rodzimej ligi ciekawe uatrakcyjnienie i wprowadzał do niej powiew świeżości.

Na początku tego sezonu nie najlepiej prezentują się również inne, na papierze bardzo dobre zespoły. Zawodzi przede wszystkim Legia Warszawa, która aktualnie jest mistrzem kraju. Zespół ze stolicy gra w kratkę, ale po zmianie szkoleniowca ma się to zmienić. Trzeba przyznać, że Legia już od dawna nie miała na stanowisku trenera tak dobrego profesjonalisty jak Czesław Michniewicz. Być może to właśnie on wprowadzi CWKS na właściwe tory i zrobi coś dużego w europejskich pucharach. Poniżej oczekiwań prezentuje się również Cracovia. “Pasy” zaczynały ten sezon z minusowym dorobkiem punktowym, ale od jego początku notują głównie remisy, przez co plasują się na końcu ligowej tabeli.

Raków i Górnik zachwycają Polskę

Na czele tabeli Ekstraklasy widzimy dwa zespoły, które w tamtym sezonie po podziale znalazły się w grupie spadkowej. To naprawdę duża niespodzianka, ale jest ona po prostu wynikiem ciężkiej pracy i konsekwencji przy realizacji dużego projektu przez działaczy, trenerów i piłkarzy zarówno Rakowa Częstochowa, jak i Górnika Zabrze.

To właśnie te dwa kluby rządzą na początku tej edycji Ekstraklasy. Być może powalczą one o miejsce w europejskich pucharach lub nawet mistrzostwo Polski. Bukmacherzy wciąż podchodzą do tego mocno sceptycznie, ponieważ istnieje duże prawdopodobieństwo, że zespoły te w końcu się zmęczą i zaczną osiągać gorsze wyniki. Niezmiennie proponują jednak kody promocyjne Superbet dla nowych graczy, dzięki którym można naprawdę wiele zyskać. Rywalizacja w naszej lidze jest bardzo duża i w tym sezonie spodziewamy się wielu niespodzianek.

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.