ATP Casablanca: Andujar znów czaruje na mączce, premierowy finał Ramosa

Reprezentanci Hiszpanii zagrają w niedzielę między sobą o końcowy triumf w turnieju ATP World Tour 250 w Casablance. Swoje półfinałowe pojedynki wygrali w sobotę broniący tytułu Pablo Andújar (ATP 58) oraz Albert Ramos (ATP 52), dla którego będzie to debiut w finale zawodów głównego cyklu.

Rafał Smoliński

Turniej ATP World Tour 250 w Casablance rozgrywany jest na cześć Hassana II, ojca aktualnie panującego w Maroku monarchy i stanowi zwieńczenie cyklu zawodów odbywających się w tym kraju na nawierzchni ziemnej. W jego skład wchodzą również imprezy rangi ATP Challenger, które pod patronatem króla Mohammeda VI miały w tym roku miejsce w Casablance, Marrakeszu, Meknes oraz Rabacie.

Przed rokiem w zawodach głównego cyklu rozgrywanych w Casablance triumfował Pablo Andújar, który po pokonaniu Włocha Potito Starace wywalczył pierwsze w karierze mistrzowskie trofeum. W obecnej edycji marokańskiego turnieju Hiszpan został rozstawiony z numerem trzecim i w drodze do finału stracił zaledwie jednego seta. W sobotnim półfinale zwyciężył 6:3, 7:5 Flavio Cipollę (ATP 85), rewanżując się rzymianinowi za porażkę z finału challengera rozgrywanego przed pięcioma laty we włoskim Trani.

Świetny tydzień na marokańskiej mączce notuje również drugi z Hiszpanów, Albert Ramos. 24-letni tenisista, który w turniejowej drabince oznaczony został numerem siódmym, w czterech pojedynkach nie stracił nawet seta. W sobotnim półfinale pokonał 6:3, 7:6(7) Rosjanina Igora Andriejewa (ATP 100), broniąc w drugiej partii czterech piłek setowych.

- To był trudny i bardzo wyrównany pojedynek. Jego uderzenia były bardzo mocne i zmusiły mnie do sporego wysiłku. To mój pierwszy finał w zawodach rangi ATP World Tour, dlatego też jestem bardzo podekscytowany jutrzejszym meczem - powiedział po sobotnim półfinale Ramos.

Obaj Hiszpanie mierzyli się ze sobą dotychczas siedmiokrotnie na zawodowych kortach i tylko raz górą był Ramos (przed trzema laty podczas challengera w Sewilli). Andújar wygrał również oba rozegrane między nimi pojedynki w turniejach głównego cyklu (Kitzbühel 2011 oraz Indian Wells 2012).