Gdzie i kiedy finał Euro 2020?

autor: KrzyzakCzarek | 2021-07-27, 11:24 |

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|
Przed nami końcowe rozstrzygnięcia na tegorocznym Euro 2020. Do rozegrania został ostatni, najważniejszy mecz. Gdzie i kiedy odbędzie się finał Euro 2020? Ilu kibiców będzie mogło zobaczyć ten mecz na stadionie? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym tekście.

Gdzie i kiedy finał Euro 2020?

Euro 2020 przejdzie do historii z kilku powodów. Jednym z nich jest rozgrywanie mistrzostw w kilku państwach zlokalizowanych na terenie całej Europy. Najbardziej doświadczyła tego reprezentacja Polski, która aby rozegrać swoje spotkania grupowe musiała podróżować z Sewilli do Sankt Petersburga. Gdzie zostanie rozegrany finał Euro 2020?

Ostatnie spotkanie na tegorocznych mistrzostwach Europy zostało zaplanowane na niedzielę 11 lipca o godzinie 21:00. Odbędzie się ono w Londynie na słynnym stadionie Wembley. Przy okazji tego meczu legalni polscy bukmacherzy przygotowali ofertę specjalną. Dodatkowo, każdy gracz może odebrać w Fuksiarz kod promocyjny, w którego skład wchodzi m.in. zakład bez ryzyka.

Finał Euro 2020 - stadion

Stadion Wembley jest narodowym obiektem reprezentacji Anglii. W 2003 roku rozpoczęła się jego przebudowa, która trwała do 2007 roku. To właśnie wtedy na Nowym Wembley został rozegrany pierwszy mecz pomiędzy Anglią i Włochami.
Pojemność tego obiektu wynosi 90 000 widzów, co czyni go drugim największym stadionem na Starym Kontynencie. Więcej kibiców może pomieścić tylko barcelońskie Camp Nou. Wembley słynie z nowoczesności - posiada m.in. rozsuwany dach, podgrzewaną murawę. Oprócz meczów piłkarskich mogą odbywać się na nim też koncerty czy zawody lekkoatletyczne.
Finałowe starcie na stadionie Wembley będzie można obstawiać u bukmacherów, którzy legalnie działają na terenie naszego kraju. Oprócz tradycyjnych zakładów, przygotowali oni dla graczy kilka nietypowych zdarzeń. Dodatkowo oferowany kod promocyjny Fuksiarz pozwala na typowanie bez ryzyka utraty własnych środków.

Finał Euro 2020 - ilu kibiców zasiądzie na trybunach?

Przed startem Euro 2020 włodarze UEFA chcieli, żeby mecze mogło oglądać jak najwięcej kibiców. Dynamiczna sytuacja związana z pandemią oraz polityka prowadzona przez każdy z krajów-gospodarzy sprawiła, że stadiony raz były zapełnione do pełna, a innym razem świeciły pustkami. Jak będzie to wyglądało podczas finału Euro 2020?

Tak jak wspominaliśmy stadion Wembley może pomieścić 90 000 widzów. Podczas ostatniego meczu na Euro 2020 na jego trybunach będzie mogło zasiąść 60 000 osób. W ostatniej chwili zostały jednak zmienione przepisy, które mówią o tym, że na obiekt będą mogli wejść tylko kibice mieszkający na stałe na Wyspach Brytyjskich.
Taka decyzja spotkała się z niezbyt przychylnymi komentarzami, płynącymi szczególnie z Włoch. Federacja piłkarska tego kraju poinformowała, że na finałowe starcie otrzymała 1000 biletów dla swoich fanów. Głośno mówi się o tym, że UEFA w ten sposób faworyzuje reprezentację Anglii, która tak i tak większość spotkań podczas Euro 2020 rozgrywa właśnie na Wembley.

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.