ME Koszykarek U-16: Zdecydowała druga kwarta

Podopieczne Andrzeja Curyla, po zwycięstwie nad Węgierkami w spotkaniu inauguracyjnym, drugiego dnia Mistrzostw Europy do lat 16, zmierzyły się z rówieśniczkami z Włoch. Mimo że przez większość czasu pojedynek był wyrównany, to jednak tym razem Polki musiały uznać wyższość swoich rywalek.

Piotr Ciesielski

Pojedynek Polski i Włoch to był mecz dwóch drużyn, które wygrały w sobotę swoje pierwsze spotkania w imprezie. Od początku lekką przewagę osiągnęły zawodniczki z Półwyspu Apenińskiego, jednak biało-czerwone "trzymały wynik". Decydująca okazała się końcówka drugiej odsłony. Kilka minut przed przerwą Polska przegrywała zaledwie 24:28, by do szatni zejść z wynikiem 25:41. Końcówka wygrana przez rywalki 13:1 - po prostu koszykówka kobieca.

Oba zespoły są jednak wyrównane i przewaga 16 "oczek", która maksymalnie urosła do 20, była już nie do odrobienia w drugiej połowie. Udało się ją tylko nieznacznie zniwelować.

W niedzielę o 17:45 nasze zawodniczki czeka mecz z Serbią.

Polska - Włochy 58:71 (13:19, 12:22, 17:14, 16:16)

Polska: Jasnowska 18, Casimiro 13, Kowalska 9, Mistygacz 7, Ziętara 5, Bieniek 4, Dobrowolska 2, Kuras 0, Morawiec 0, Bandyk 0.

Włochy: Gorini 19, Cigliani 17, Formica 14, Masoni 7, Carta 5, Galbiati 3, Carangelo 2, Do Constanzo 2, Salvini 2, Nicola 0.