Serie A: Napoli przerwało fatalną passę, kolejna wpadka Udinese (wideo)

Po 5 meczach bez zwycięstwa SSC Napoli wreszcie wygrało i wróciło do walki o podium. W kryzysie nadal znajduje się Udinese Calcio, które mogło nawet przegrać ze średniakiem z Werony. Przedniej urody gola zdobył Sebastian Giovinco.

Konrad Kostorz

SSC Napoli w ostatnim czasie spisywało się fatalnie. Wyniki: 2:2 z Udinese, 2:2 z Catanią, 0:3 z Juventusem, 1:3 z Lazio i 1:3 z Atalantą mówią same za siebie. Rywalizacja z przedostatnią w tabeli Novarą Calcio była więc dla podopiecznych Waltera Mazzarriego ostatnią szansą na włączenie się do walki o 3. miejsce w tabeli premiowane udziałem w kwalifikacjach Ligi Mistrzów.

Azzurri stanęli na wysokości zadania, a 20. gola w sezonie zdobył Edinson Cavani. Urugwajczyk nie mógł nie wykorzystać podania Blerima Dzemailiego. Gwiazdor Napoli miał również udział przy drugim trafieniu - golkiper beniaminka obronił jego strzał, ale dobitka Paolo Cannavaro była już skuteczna.

Szansy powrotu na podium nie wykorzystał Udinese Calcio. Podopieczni Francesco Guidolina zaledwie zremisowali z Chievo, a mogli przegrać, gdyby w 44. minucie Cyril Thereau wykorzystał rzut karny podyktowany za faul Samira Handanovicia. Po przerwie dwie dogodne okazje stworzył sobie Antonio Di Natale, ale zabrakło mu skuteczności. O europejskich pucharach wciąż może marzyć rewelacja rozgrywek z Sycylii. Zespół Vincenzo Montelli po ograniu Atalanty do wyprzedził Inter, a do Romy traci tylko "oczko".