O przesunięciu Euro 2020 słów kilka

autor: Jan Pokorny | 2020-03-21, 16:03 |

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|
Właśnie czytam raporty z wideokonferencji i muszę pochwalić UEFA. Europejska federacja piłkarska w końcu stanęła na wysokości zadania. Wszyscy oczekiwali, że Euro 2020 zostanie przeniesione, ale w środowisku pojawiały się różne głosy.

Część osób mówiła wprost, że UEFA nie przesunie Euro 2020 ze względów finansowych. To według różnych wyliczeń straty rzędu kilkuset milionów euro. Tak się jednak nie stało. UEFA pomyślała zdroworozsądkowo i zdecydowała się przesunąć turniej na inny termin. W wideokonferencji, w której spotkali się niemalże wszyscy przedstawiciele europejskich federacji - w tym PZPN oznajmiono, że Euro 2020 obędzie się na przełomie czerwca i lipca 2021 roku. Ręce składają się do oklasków za jedyną, słuszną w tej sprawie decyzję!

Mistrzostwa Europy w piłce nożnej rozpoczną się 11 czerwca 2021 roku i potrwają do 11 lipca 2021 roku, czyli tak, jak planowano wcześniej przez okres jednego miesiąca. Zmianie nie uległy miejsca rozgrywania spotkań grupowych, pucharowych, czy także wielkiego finału.

Do sytuacji odniósł się nawet Zbigniew Boniek, który powiedział, że ten termin to “wariant optymistyczny”. Można więc wyczytać, że według prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej wszystko będzie zależeć od aktualnej sytuacji na świecie i jej dalszego rozwoju.

Sprawdziłem też, jako fan zakładów, jak zareagowali na nowy termin bukmacherzy w Polsce. Okazuje się, że nie poczynili żadnych nerwowych ruchów. Oczywiście zakłady na mecze barażowe do Euro 2020 zostały wycofane, ale obstawianie turnieju wciąż jest możliwe. Niewiele też zmieniło się w ich przewidywaniach co do faworytów imprezy.

Reasumując, mam nadzieję, że turniej zostanie rozegrany w nowym terminie, a świat upora się z problemem. W końcu futbol potrafi łączyć ludzi, jak mało co. Cieszy mnie też, że UEFA podjęła jedyny właściwy krok i nie próbowała za wszelką cenę rozgrywać Euro 2020 w tym roku. Choć wcześniej pojawiały się głosy o grudniowym terminie Mistrzostw Europy.

Życze Wam wszystkim dużo zdrowia i zapraszam na kolejne wpisy na moim blogu!

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.