Liga jednak nie wróci...czy to dobrze, czy też źle?

autor: Jan Pokorny | 2020-03-21, 16:05 |

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|
Początkowo rozgrywki piłkarskie w Polsce - mam oczywiście na myśli PKO Ekstraklasę, pierwszą oraz drugą ligę zostały wstrzymane do końca marca. Nie minął jednak ten termin i mamy już aktualizację. Trzy czołowe ligi nie zagrają przynajmniej do 26 kwietnia. Oznacza to, że najprędzej futbol w Polsce zobaczymy dwa tygodnie po Świętach Wielkanocnych.

Czy to dobrze czy to źle? Zapewne w środowisku, jak i wśród kibiców pojawiają się różne opinie. Moim zdaniem to bardzo dobra decyzja. Sport nie jest w życiu najważniejszy. Mimo, że jestem wielkim fanem piłki nożnej i oglądam różne mecze - potrafię tygodniowo spędzać na transmisjach do 15 godzin. Wiem jednak, że piłka nożna to nie "must have" naszego życia. Oczywiście to piłka pozwala rozładować codzienne emocje. Jednakże w obecnej sytuacji, na pierwszy plan wkraczają zdrowie, a przede wszystkim życie. To o nie musimy zadbać.

Oczywiście pojawiają się głosy, że czym dłuższa przerwa w rozgrywkach, tym większe straty finansowe dla całego środowiska. Rozpoczynając od klubów piłkarskich, stacji telewizyjnych, a kończąc na piłkarzach i trenerach. To fakt. Tego nie da się nie zauważyć. Jednak myślę, że piłkarska ferajna poradzi sobie z tym bardzo dobrze. Pomocną dłoń wyciągnie też PZPN. Wierzę, że żaden z klubów nie upadnie w skutek problemów finansowych. Może to też, choć nie wypada o tym pisać, dobry punkt zwrotny w futbolu? Nie tylko polskim, ale i zagranicznym? W końcu zacznie się bardziej szanować pieniądze, a transfery rzędu 200 milionów euro, czy nawet 300, które w ciągu najbliższych lat mieliśmy osiągnąć, przejdą do normalności? Może i środowisko piłkarskich tuzów zweryfikuje swoje życie, zobaczy co jest ważniejsze i bardziej niż na pieniądze postawi na ducha sportowej rywalizacji w przyszłości?

Tymczasem życzę Wam wszystkim zdrowia, spokoju i przede wszystkim bezpieczeństwa. Przyda się każdemu z nas osobna i razem, bez względu na to, jakiego klubu jesteśmy kibicami.

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.