Obniżki? Jestem za!

autor: Jan Pokorny | 2020-03-28, 14:21 |

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|
Jeszcze przy okazji tematu Liverpoolu i Mistrzostwa Anglii, który jest najgorętszy z racji tego, że podopieczni Jurgena Kloppa mieli tytuł prawie w kieszeni, chciałbym odnieść się do obniżki pensji piłkarzy, członków sztabu szkoleniowego i pracowników klubu. Ta, co widzimy na przykładzie La Ligi jest nieunikniona.

Kluby La Liga jeden po drugim oznajmiają o obniżce pensji o 70%. Choć FC Barcelona jeszcze tego nie potwierdziła, to coraz głośniej mówi się, że obniżka dotknie także najbogatszego piłkarza świata, Lionela Messiego. Cięcia szykują się też w Bundeslidze, PKO BP Ekstraklasie (według rekomendacji władz o 50%, lecz do kwoty nie mniejszej niż 10 000 zł), a tak naprawdę chyba we wszystkich ligach Europy i Świata.

Jestem jak najbardziej za tym. I już nie mówię tutaj o stopie zamożności piłkarzy. Skoro ktoś nie wykonuje swojej pracy, a klub nie ma możliwości przychodu z tego tytułu, to powinien zostać wypracowany jakiś konsensus. Oczywiście, piłkarz nie jest niczemu winien, ale winien nie jest także klub. Stąd liczę, że wygra zdrowy rozsądek i piłkarze zrozumieją, że po upadku klubu mogą nie znaleźć już tak dobrego zatrudnienia, a kluby, że po odejściu piłkarzy, mogą mieć problem z uzupełnieniem braków kadrowych. To symbioza, piłkarze nie poradzą sobie bez klubów, a kluby bez piłkarzy. Kompromis jest wszystkim na rękę!

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.