Futsal: Znamy ostatniego półfinalistę

Poznaliśmy ostatni zespół, który w weekend rozpocznie rywalizację w półfinałach play-off. Rekord Bielsko-Biała pokonał Clearex Chorzów 3:1 i w rywalizacji do trzech wygranych swoją wyższość udowodnił po pięciu grach.

Rekord Bielsko Biała jest ostatnim zespołem, który zapewnił sobie awans do półfinałowej czwórki. Gospodarze w decydującym pojedynku pokonali we własnej hali Clearex Chorzów 3:1.

Bielszczanie szybko objęli prowadzenie w meczu za sprawą Pawła Machury. W 11. minucie wyrównał Maciej Gaweł. Do przerwy więcej bramek nie padło, a w drugiej odsłonie klarowne sytuacje do wyjścia na prowadzenie marnowali głównie gospodarze. Clearex, osłabiony brakiem kilku piłkarzy pauzujących za żółte kartki, okazji bramkowych miał mniej.

Gdy wszyscy czekali na dogrywkę, błąd obrony chorzowian wykorzystał kat Cleareksu w ćwierćfinałach Tomasz Dura, który w 39. minucie trafił do siatki. Chorzowianie wycofali bramkarza i chwilę później byli bliscy doprowadzenia do wyrównania. Do szczęścia zabrakło centymetrów. Po chwili było po meczu, bo do pustej bramki w ostatniej minucie pojedynku trafił Paweł Budniak.

Rekord Bielsko-Biała - Clearex Chorzów 3:1 (1:1) Machura 5', Dura 39', Budniak 40' - Gaweł 11'.

Stan rywalizacji: 3:2 dla Rekordu.

Awans: Rekord Bielsko-Biała.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty