Zapowiedź rozgrywek LEC Summer 2020

autor: Krystian880 | 2020-05-22, 18:44 |

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|
Niedługo już rusza letni sezon europejskich rozgrywek League of Legends. Zobaczymy w akcji najlepsze drużyny z Europy i graczy z najwyższej półki, a to jak zwykle zapowiada mnóstwo świetnych meczów na światowym poziomie. W tym roku organizatorzy z Riot Games wprowadzili zmiany w fazie play-off, które jeszcze bardziej uatrakcyjniają rozgrywkę. Pula nagród wynosi 200 tysięcy euro.

Rozgrywki grupowe LEC Summer 2020 rozpoczynają się 12 czerwca i potrwają ponad 2 miesiące. Bierze w nich udział 10 topowych drużyn z Europy. Podwójny etap eliminacji sprawia, że każda drużyna zagra z każdą po dwa razy w systemie BO1, czyli grają tylko na jednej mapie i kto ją wygra ma jeden punkt.

Po awansie do fazy play-off drużyna, która wygra grupę zasadniczą wybiera rywala z miejsc 3 lub 4 z którym chce zagrać w pierwszej rundzie drabinki wygranych. Drugie miejsce w grupie zagra z drużyną, która nie została wybrana w powyższej opcji. Nowością jest drabinka przegranych do której trafiają drużyny z miejsc 5 i 6. Dlatego dzięki temu zabiegowi nawet drużyna, która przegra w półfinale drabinki wygranych ma szansę jeszcze na ostateczny triumf. Wszystkie mecze fazy play-off są rozgrywane systemem BO5, czyli trzeba wygrać na 3 mapach aby zwyciężyć.
W letniej edycji rozgrywek znalazło się dwóch największych faworytów do wygrania całego turnieju – G2 Esports oraz Fnatic. Warto zauważyć, że w poprzedniej edycji rozpoczynającej ten rok kalendarzowy najlepszym zawodnikiem został gracz z Polski – Marcin „Jankos” Jankowski reprezentujący G2, czy uda mu się powtórzyć ten świetny wynik i razem z kolegami wygrać cały turniej?
Poza wyżej wymienionymi drużynami w LEC Summer 2020 wezmą udział takie ekipy jak:

Excel Esports
FC Schalke 04 Esports
MAD Lions
Misfits Gaming
Origen
Rogue
SK Gaming
Team Vitality

Organizatorzy zmienili również system kwalifikacji na Mistrzostwa Świata. Nie pozbywają się zupełnie punktów rankingowych ale zmienili formułę ich przyznawania. W letniej edycji punkty zostaną przyznane nie za wyniki w fazie play-off, ale wyniki grupowe w fazie zasadniczej. Zsumowane punkty będą decydowały o rozstawieniu w letnich play-offach i to ich wynik zdecyduje kto pojedzie na Mistrzostwa Świata.

Wiele osób wprost nie może się doczekać tych prestiżowych rozgrywek i ostatecznych rozstrzygnięć. Poza wspieraniem swoich ulubieńców i kibicowaniem można w tym samym czasie typować każdy pojedynczy mecz albo od razu wskazać drużynę która wygra. Jeżeli nie masz doświadczenia w obstawianiu to na takich stronach jak bukmacherzyesport.pl  znajdziesz wszelkie wskazówki jak zacząć, którego bukmachera wybrać i gdzie korzystać z wiedzy, którą posiadasz na temat League of Legends.

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.