Anglia: Man City o krok od mistrzostwa!

Manchester City pokonał na wyjeździe Newcastle United 2:0 i jest o krok od sięgnięcia po mistrzostwo Anglii! Obie bramki strzelił niezawodny Yaya Toure.

Bartosz Zimkowski

Obie drużyny do meczu przystąpiły w takich samych ustawieniach, jak w poprzednich spotkaniach. Sroki wygrały z Chelsea Londyn, a Manchester City z Manchesterem United.

W pierwszym składzie znów Roberto Mancini postawił na Carlosa Teveza. Co ciekawe, jeśli Argentyńczyk w tym sezonie grał w podstawowym składzie w Premier League, to The Citizens wygrywali. To miał być dobry omen dla fanów tego zespołu. Nawet na ławce rezerwowych zabrakło Mario Balotelliego.

Niemal od pierwszych minut na boisku dominowali goście. Częściej byli przy piłce, jednak trudno było im stworzyć dobrą okazję strzelecką. W 34. minucie zagotowało się w polu karnym Man City. Z woleja uderzył Hatem Ben Arfa  i Joe Hart  wybił futbolówkę do boku. Kilka minut później dwóch doskonałych sytuacji nie wykorzystał Gareth Barry. Raz piłkę z linii bramkowej wybił Davide Santon.

W drugiej połowie nadal dominował Man City, jednak gole nie padały. Roberto Mancini zaczął dokonywać zmiany. Wprowadził Nigela de Jonga, a po chwili także Edina Dzeko. 60 sekund po tej drugiej roszadzie padła bramka dla The Citizens. Yaya Toure kapitalnym, technicznym strzałem z 20 metrów zaskoczył Harta.

Pięć minut później powinno być 2:0, gdy w sytuacji sam na sam z Krulem stanął Sergio Aguero, ale strzelił tuż obok słupka Srok. Kropkę nad "i" postawił w 89. minucie Toure. Otrzymał podanie od Gaela Clichy'ego i z pięciu metrów pokonał Krula.

Man City wygrał 2:0 i jest o krok od sięgnięcia po mistrzostwo Anglii.

Newcastle United - Manchester City 0:2 (0:0)
0:1 - Yaya Toure 70'
0:2 - Yaya Toure 89'