Kop leżącego zanim sie podniesie-szlachetna paczka kopniaków dla Piły.

autor: kibic122 | 2019-04-29, 14:17 |

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|
Jak byłem mały powtarzano mi synku nie kop leżącego. I nie dlatego że a nuż sie podniesie i ci odda tylko dlatego że tak nakazuje zwykła ludzka przyzwoitość i że to podstawy człowieczeństwa, uczono mnie.

Ale przez cały miniony tydzień miałem okazje zaobserwować, że wiele osób w polskim żużlu wyznaje zdecydowanie inną zasade - kop leżącego zanim sie podniesie, wtedy łatwiej go dobić. I co gorsza według tej zasady działa.

O czym mowa? Rzecz jasna chodzi o casus pilskiej Polonii. Jest tajemnicą poliszynela że w zeszłym sezonie klub ten padł na kolana przygnieciony przez ciężar długów które powstały za czasów poprzedniego zarządu. Mimo to pilski klub nie uciekł przed długami w upadłość jak czyni to wiele innych klubów w ogóle ich nie spłacając, wręcz przeciwnie znaleźli sie ludzie którzy podjeli heroiczną walke o to żeby ten klub z kolan sie podniósł i po przyznaniu całkiem wysokiej dotacji na żużel przez miasto Piła wydawało sie, że wszystko pójdzie w dobrą strone i że jest szansa żeby z tych kolan powstać.

Ale już w wielką sobote okazało sie, że myśl o Polonii Piła powoli ale jednak podnoszącej sie z kolan bardzo niektórym przeszkadza.

Nie wiem. Być może to mnie wpojono złe zasady i być może w obecnych czasach gdzie pieniądze (chyba nikt przy zdrowych zmysłach nie ma wątpliwości, że gdyby w finale ZK stawki były wysokie i rozdawano by wysokie nagrody za miejsca na podium to zawody w Pile najnormalniej w świecie by sie odbyły, a większość zawodników chwaliłaby organizacje) i ligowe punkty są dla większości w polskim żużlu ważniejsze niż zwykła ludzka przyzwoitość czy zasady moralne, może w tych czasach kopanie leżącego jest czymś normalnym, czymś co jest na porządku dziennym? Być może wyznaje nieprzystające do obecnej rzeczywistości zasady moralne które powinny już na zawsze odejść do lamusa?

Otóż nie. Wychowano mnie dobrze i kopanie leżącego jak teraz robi sie to w środowisku żużlowym z Polonią Piła jest czymś bardzo złym i wysoce niemoralnym. I być może tych którzy to robią wychowano wg zasady skop leżącego zanim sie podniesie wtedy jest łatwiejszym celem? A może w pogoni za pieniędzmi, wynikami i sukcesem zapomnieli o zwykłej ludzkiej przyzwoitości?

I nie dajcie sie nabrać na te wszystkie szlachetne paczki organizowane przez wiele osób z żużlowego środowiska tuż przed świętami. Żużlowe środowisko z dobrocią i szlachetnością ma niewiele wspólnego. Bo cóż to za dobroć, cóż to za szlachetność skoro ktoś jednemu biednemu być może nie związanemu z żużlem człowiekowi podarowuje "szlachetną" paczke na mikołajki a kilka miesięcy później również biednemu tyle że klubowi takiemu jak Piła sprzedaje kopa leżącemu czy to urządzając bunt przeciwko decyzji sędziego dopuszczającej tor do jazdy i odmawiając wyjazdu na tor czy to podejmując jakże kontrowersyjną decyzje o przyznaniu walkowera w sytuacji gdzie w ciągu 6 biegów doszło do zaledwie 1 słownie: jednego upadku Thomasa Jonassona który mógł być teoretycznie spowodowany stanem toru (wcześniejsze upadki juniorów były wynikiem ciasnej jazdy na I łuku co jest sprawą normalną która w żużlu sie często zdarza i błędami oraz zbyt gorącą głową u jednego z juniorów Polonii Piła któremu już wcześniej w minionym sezonie również podobe upadki sie zdarzały). No do czego to podobne żeby przerywać zawody i ogłaszać walkower po zaledwie jednym jedynym upadku spowodowanym być może stanem toru? Na wielu torach bogatych ekstraligowych klubów wielokrotnie było sporo dziur dochodziło do groźnych upadków podczas meczów ligowych jak choćby w Gorzowie, nie jednego a wielu i nikt żadnego walkowera nie ogłaszał.

A może to jakaś nowa akcja tylko tym razem zamiast rozdawać szlachetne paczki biednym przed świętami to żużlowe środowisko rozdaje biednemu klubowi szlachetne kopy? Szlachetna paczka kopniaków dla Polonii Piła zanim zdąży sie podnieść. Rozdali przed Bożym Narodzeniem szlachetne paczki to teraz rozdają szlachetne kopniaki dla równowagi? W myśl zasady żeby dobre i złe uczynki sie wyrównały? No co to ma być ja sie pytam.

Bogate kluby ekstraligowe kiedy przygotują strasznie dziurawy tor na mecz ligowy jak czasem bywa m.in. w Gorzowie trzeba szanować nie tykać palcem nawet jeśli tor jest dziurawy i upadków jest multum bo bogaty jest silny więc lepiej nie tykać bo może oddać a biednemu klubowi jak Piła który grzecznie dostosował sie do zaleceń GKSŻ i przy pomocy jednego z najlepszych toromistrzów w kraju na życzenie komisji dosypał nawierzchni i zrobił to dobrze bo tor na obu treningach sprawował sie całkiem nieźle i nic złego sie nie działo a zawodnicy tor chwalili (a dziury na meczu zaczeły sie robić po tym jak w sobote zbronowano tor na życzenie i polecenie komisarza, a więc nie z winy klubu lecz komisarza którego polecenia okazały sie złe wręcz fatalne) i podczas meczu w ciągu 6 biegów dochodzi do zaledwie jednego jedynego upadku który mógł być związany ze stanem toru zamiast pomocnej dłoni trzeba podarować szlachetnego kopniaka i najlepiej dowalić walkowera i dobić jeszcze dla pewności że już sie nie podniesie karami finansowymi? Bo co bo biedny i leży, dopiero sie podnosi to nie odda, nie będzie sie bronić?

Tak oto działa żużlowe środowisko, jego władze, sędziowie komisarze i zawodnicy? Przecież to kpina.

Kocham ten sport, ale to co dzieje sie z żużlowym środowiskiem i to co robi sie obecnie z pilską Polonią jest obrzydliwe.

Pozostaje mieć nadzieje, że Polonia Piła i jej działacze są na tyle twardzi że tych którzy postanowili kopnąć leżącego i podarować im szlachetne kopniaki po prostu zaskoczą, podniosą sie obronią i ... oddadzą? Otóż nie, miejmy nadzieje że podniosą sie i w przeciwieństwie do tych którzy te szlachetne kopniaki im podarowali zachowają sie przyzwoicie. I że pokażą im że nawet w pogoni za pieniędzmi, regulaminem czy wynikiem te ludzką przyzwoitość można zachować. Trzeba tylko chcieć i przede wszystkim ją w sobie mieć.

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.

Ostatnie komentarze

Sortuj:
Adam z Bydgoszczy

Mam nadzieję,że w Pile jest więcej takich osób jak Ty i jesteście gotowi walczyć o żużel w Pile.Oby Wasi działacze nie wycofali klubu z ligi,bo dadzą satysfakcję komuś kto te dołki kopię.Odnosze wrażenie, że tu nie chodzi o stan toru,ale żeby podłożyć jakaś świnię pilskiemu klubowi.Zareagowałeś bardzo emocjonalnie,ale nie ma się co dziwić po tym co ostatnio się dzieje na zawodach w Pile.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
margota

A gdzie są Ci krzykacze z klubu kibica


Mają krzyczeć by zarobić ???

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [1 komentarz tej dyskusji]

A gdzie są Ci krzykacze z klubu kibica. Są tylko wtedy jak jest ok. A teraz gdzie są ponoć są kibicami na dobre i na złe. Tacy kibice którzy uciekają z tonacego okrętu jak szczury POWINNI MIEĆ ZAKAZ WEJŚCIA...

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
margota

Komisarza ?
Czyżby mieli zarząd komisaryczny ?
Przeczytałam Twojego bloga i .... tak przykro na duszy się zrobiło. Żużel to bardzo niebezpieczny sport i nie ukrywam, że podziwiam odwagę ludzi uprawiających go.
Niestety we wszystkich dziedzinach zaczyna się wszechwładztwo SZMALU :(
Miłego życzę i mam nadzieję, że Twój klub wyjdzie na prostą :))

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
kibic84

Nie ze wszystkimi tezami się zgadzam, ake trzymam kciuki za Polonię. Każdy ośrodek jest na wagę złota. Powodzenia Pilanie

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Polonia1985

Popieram!! Czysta prawda. Wielki SZACUN. Wierzę że wstaniemy jak Feliks z popiołu i zrobimy swoje w lidze bo POLONIA NIGDY NIE ZGINIE!!!

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Pietro Pietro

Panie Rafał Tessmer Ci "krzykacze" z klubu kibica jak Pan ich nazwał (chociaż to nie klub kibica) dalej są na stadionie. Dalej kibicują bo kochają ten klub. To, że nie "krzyczą" nie robią opraw itp. Nie znaczy, że uciekli jak szczury z tonącego okrętu. Zapewniam Pana osobiście, że jestesmy, że są na stadionie. Jednak po pewnych zdarzeniach zostały odebrane nam/im "narzędzia" do działania i to jest przykre. Nie o wszystkim mówi sie publicznie, pewne sprawy zostają na sektorze. Szkoda tylko, że ludzie wyzywają ot takich czy innych nie znając dokładnie sprawy. Jeśli chce Pan wiecej informacji i przede wszystkim rzetelnych informacji to zapraszam na sektor.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Rafał Tessmer

A gdzie są Ci krzykacze z klubu kibica. Są tylko wtedy jak jest ok. A teraz gdzie są ponoć są kibicami na dobre i na złe. Tacy kibice którzy uciekają z tonacego okrętu jak szczury POWINNI MIEĆ ZAKAZ WEJŚCIA NA STADION. MY dalej będziemy z Polonia RAZEM DAMY RADĘ

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)

ostatnia odpowiedź: 30 kwietnia 2019 [1 komentarz tej dyskusji]

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Wawi L

Cóż, możemy szukać winnych, ale tymi winnymi (może i robiącymi wszystko dla swojego klubu), są działacze i zarząd KŻ Polonia Piła. Niestety, może i robili co mogli, by żużel w pile istniał, ale doprowadzili do sytuacji gdzie na torze nie dało się jeździć.
Nikt nie chce niszczyć Piły, sam jestem nawet by były cztery profesjonalne ligi w Polsce, ale za jaką cenę?

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|4)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.