Ostatnie akcje użytkownika

• handball Wybrzeże napisał/a komentarz do El. ME. Niemcy - Polska: 30 minut frajdy. W kadrze jest nadzieja

Zajmie, jeśli ogra nas i Niemców. Jak pokazuje najnowsza historia, to pierwsze wcale nie jest niemożliwe, a co do drugiego to właśnei dlatego napisałem, że liczę iż Niemcy zachowają się honorowo.

• handball Wybrzeże lubi Komentarz

Czytając komentarze poniżej wiem że nadal żyje w Polsce... kontry nie ma , Gebala rusza się jak klocek, Dasszek nie przekonuje i skończyło się takim A nie innym wynikiem bo Niemcy grali na pół gwizdka... No w sumie Trener Rombel miał 3 dni z pełnym składem i w tym jeden w podróży. No i grał tylko z Niemcami więc dziwne że nie wygrał... mamy tu znawcy z Kielc poniżej... I przypominam że Trener z Kielc już grał z reprezentacją i co ??? Był też trener z Płocka... I Co ??? Mamy też głosy z Wybrzeża gdzie w ostatnim czasie zwolniono trenera który robił naprawdę super Robotę z ta drużyna... celem jest awans więc nie wiem po co ta frustracja i karcenie zawodników... Nie przegrali z Kosowem czy tez Izraelem więc wyluzujcie bo to nie pomaga nikomu ani wam w domu Przed komputerami ani kadrze która ciężko haruje i może dlatego nie gra super kontry bo brakuje świeżości... Mi na przykład podobał się występ Przybylskiego . Nie Jestem fanem jego ale wczoraj pokazał się z naprawdę dobrej strony. Mam nadzieję że Trever popracuje trochę nad jego dynamika A wtedy myślę będzie jeszcze lepiej . No i Pan Jarosiewicz mam nadzieje posadził Pana Krajewskiego na ławce bo widać gra na pełnym luzie i dobrze mu to wychodzi. Bramka super. Obrona coraz lepiej . Ja wierzę w ta drużynę bo mamy z kogo zrobić dobra ekipę ! Pozdro dla Normalnych

Nie przegrali z Izraelem? To kto przegrał?

Postęp w grze będzie możliwy wtedy, kiedy reprezentacje młodzieżowe nawiążą walkę z czołowymi zespołami Europy. Obecnie każdy wynik to przypadek.

Widzisz może Moje problemy z interpunkcja sprawiają że Ty nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Ogólnie chodzi mi o to że po 3 dniach zgrupowania pod wodzą nowego trenera od razu wymaga się wygranej z Niemcami. Wg mnie to obowiązek wygrane z zespołami jak Izrael i Kosowo jeżeli brak interpunkcji sprawił że nie odczytał Szanowny Pan tego w ten sposób to bardzo przepraszam.

Widzieliście ostatni czas? Jak Sypa kręcił głową na to co mówił Rombel? Jak ustawiał 7 na 6 i pytał zawodników czy chcą to grać czy nie? Hahahah nieźle! Chyba strach przed odpowiedzialnością trenera przerasta!

Pierwsza połowa bardzo fajna, była mocna obrona, był pomysł na szybkie i skuteczne rozegranie akcji, choć z kontrami słabo. Znowu uwalony karny, kilka głupich strat, jak podanie w aut czy w nogi. Dziś dla odmiany gra się lekko posypała, gdy wszedł Pilitowski i Niemcy z -3, doszli do +1. Dalej, no przecież każdemu z nas wiadome było, że 2 połówkę Niemcy zaczną bardzo mocno, żeby odskoczyć i kontrolować wynik. Nasi niestety wychodzą zdekoncentrowani, lekko napięci na przeciwnika i pierwszą bramkę rzucają dopiero w 8 minucie. Taka ciekawostka. Potem jest wynik na -4, który waha się do końca od -3 do -5, bo taki zespół jak Niemcy, nie pozwoli sobie aby taki zespół jaki my mamy dziś ich doszedł. W ataku dużo lepiej Przybylski, a odwrotnie Gębala. Strasznie nas objeżdżali po jego stronie, nawet jak skrzydło trzymał Krajek. Przy grze w ustawieniu Pilitowski - Przytuła - Jarosiewicz kompletnie siadło tempo ale nie da się grać całego meczu 8-9. Widać nawyki i pamięć mięśniowa z naszej ligi zrobiła swoje ale tu po stracie trzeba zapie.da.ać do tyłu, po bramce w naszą do szybkiego środka, po przechwycie do kontry. tego kompletnie nie było od 15 minuty 2 połowy. Nie ma możliwości, żeby bez kontry gonić wynik. Czego dalej nie rozumiem, to po obronie przez bramkarza ten nie ma komu podać, bo Chrapek jak najszybciej chciał być na ławce. O dziwo tu było gorzej niż w Gliwicach, bo tam chociaż połówkę przekraczał, a dziś od razu do bazy. No Panowie nie da się zawsze grać kontry bezpośredniej do skrzydła. Na kolejny minus ponownie to, że przy wyniku -4, strasznie zwanialiśmy grę pozwalając się Niemcom spokojnie ustawić, po czym zaczynały się męki w ataku pozycyjnym. Na podkreślenie zasługuje fakt, że w 2 połowie w ciągu 30 minut gry rzuciliśmy 8 bramek. czą się pomysły. No i dalej szukajmy tego środkowego. Daszek może tam pograć ale po 10 minut na połówkę, bo potem kończą się pomysły. Należy mieć nadzieję, że ogramy Izrael u siebie i że Niemcy zachowają się honorowo i będą grali te eliminacje na poważnie do samego końca. Inaczej niestety może nas zabraknąć na kolejnej imprezie. Brzmi to trochę nieprawdopodobnie, patrząc na skład grupy ale na dziś nie widzę powodów, dla których Izrael nie mógłby zając 2 miejsca.

Ale frajda oglądać kolejną porażkę. Niemcy na pełnym luzie i bez zaangażowania. A i tak wchodzili w naszą obronę bez problemu. Gra w obronie Gębali to dramat. Brak kontry! Co z tego, że nie Niemcy się mylili jak nic z tego nie wynikało. Plus znowu bramka. Do Euro awansujemy ale po co ?

Było lepiej ale niestety brak koncentracji czy presja i popełniamy kilka głupich błędów i -5 z taką drużyną jak Niemcy ciężko odrobić. Bardzo słaby mecz T.Gębali w obronie i w ataku, bramka na plus, Daszek również lepiej. W mojej ocenie było lepiej ale nie możemy grać momentami jak juniorzy.

Czy ja oglądałem inny mecz? Daszek zagrał lepiej niż poprzednio, ale do playmakera to mu daleko. Parę błędów idzie na jego konto. Rozprowadzanie akcji w jego wykonaniu polegało głównie na podaniu do bocznego rozgrywającego i zabieg na koło. Już Pilitowski zrobił lepsze wrażenie. Daszek na środku może zaskoczyć w 1-2 akcjach, ale to jest skrzydłowy, nie ma takiego wachlarza podań, akcji etc, bo po prostu nigdy tego nie robił.

Myślę że drużyna pokazała w tym dwumeczu że z Izraelem i Kosowem trzeba odnieść sukces i awansować do ME

Niemcy zagrali bez większego zaangażowania trzeba uczciwie przyznać. W pierwszej połowie wynik trzymał Kornecki a w drugiej jak już Niemcy przycisnęli to odjazd był bez dwóch zdań. Potem porobili zmiany ale i tak na spokoju dowieźli wynik. Mecz bez historii.

• handball Wybrzeże napisał/a komentarz do Lider z kredytem. Michał Daszek nowym reżyserem gry

Powtórzę, że ja bym na środku rozegrania widział Olejniczaka. Pod względem fizycznym jest mocniejszy od wszystkich próbowanych do tej pory środkowych kadry począwszy od Potocznego, poprzez Kondratiuka i Makowiejewa, aż do Pilitowskiego, Takiej pary w nogach, szybkości na zwodzie i siły rzutu, jaką ma ten chłopak, trzeba wykorzystać. Przypomnę, że on ma 18 lat i dobrze by było nie czekać, aż stuknie mu 25 i będzie dalej młodym, zdolnym ale niedoświadczonym.
    Podobno budujemy kadrę na nasze MŚ 2023...! To zapytam więc ponownie, po co w takich meczach jak wczoraj grają ci, którzy są już po 30-tce? No chyba, że boimy się, że będą baty od Kosowa i Izraela i w końcowym rozrachunku zajmiemy 4 miejsce w grupie? No to w tym przypadku, to rozumiem. Po co z całym szacunkiem wszedł ograny i doświadczony Szyba, skoro dostaje ledwo jakieś tam 9 minut gry i to w sytuacji, kiedy jest już dawno po meczu? Po co gra Podsiadło, a na trybunach siedzi Przytuła? Fajnie, że dużo pograł Jarosiewicz ale pograł..., bo kontuzji doznał Krajewski. Mamy przez kilka dni na zgrupowaniu 3 nominalnych środkowych, a 2/3 czasu gry w meczu gra tam skrzydłowy. Nie powiem Daszek może dać nam 3-4 ciekawe akcje w meczu na tej pozycji ale nie jest to zawodnik, który powinien być podstawowym środkowym. Przecież te ruchy kadrowe są bez sensu. Mamy kilku młodych, ciekawych zawodników w lidze i powinni oni już być stopniowo wprowadzani do poważnego seniorskiego grania, bo inaczej będzie z nimi taka sama sytuacja, jak z niektórymi, którzy obecnie są w kadrze. Nie ma co się napinać, po pierwszym meczu ale pewne rzeczy nie trzymają się kupy, a zwłaszcza taktyka. Obejrzałem ten mecz już 4 razy i powtarzałem sobie pewne akcje po kilka razy, a zwłaszcza pewne pod kątem naszego powrotu do obrony, jak też płynnego przejścia do kontry w 1 i 2 tempo. Delikatnie mówiąc, szału nie ma ale jak zmieniamy niemal za każdym razem 2 zawodników atak - obrona a niektórzy w 15-18 minucie wyglądają jak po tygodniu w kamieniołomach. Co więcej kiedy jest szansa dociągnąć kontrę w 2 tempo i wjechać środkiem z rzutem nawet z 7-89 metra, bo mamy przewagę, a Chrapek lub Jarzyn hamują na 12-15 metrze, bo trzeba zmienić i spokojnie ustawić akcję, to powiem, że widzę ciemność na długie lata. To takie drobne uwagi na rozgrzewkę, dalej nie chcę się już rozpisywać. Biorąc to pod uwagę, to naprawdę wypada nam wszystkim życzyć ogrom cierpliwości i czasu.

Proszę, skończmy temat Daszka na środku rozegrania, ten pomysł nigdy nie wypali, szkoda tylko Czasu, bo lepiej ogrywać tam nominalnych środkowych, niż wystawiać tam Daszka, który jest świetnym skrzydłowym, ale na rozegraniu jest zagubiony. Graj kilka długich lat na skrzydle, a w momencie przestaw się na rozegranie - niemożliwe. Brak automatyzmów, schematów i przede wszystkim zagrożenia rzutowego. Dziwne są te decyzje Rombla, no ale jego problem - jeszcze kilka takich niezrozumiałych ruchów i poleci (choć w sumie nie, bo skoro był wielkim faworytem związku to jest to niemożliwe). Biegler próbował Glińskiego na środku - klapa, Talant próbował Krajewskiego - lipa. Nie da się grać na poziomie międzynarodowym ze skrzydłowym na pozycji playmakera, nie rozumiem, jak trener na szczeblu reprezentacji nie potrafi tego zauważyć. Skoro pozycje nie są potrzebne, to niech Kornecki gra na obrocie, Gębala na bramce, a Szyba na lewym skrzydle - w końcu i tak to bez różnicy. Mam nadzieję, że Pilitowski otrzyma jutro tyle minut na boisku, co Daszek w pierwszym meczu. Lepiej grać Kowalczykiem czy Moryniem na środku i niech się chłopaki ogrywają i przyzwyczaja do wysokiego poziomu.

Choć jestem sercem za Dachem to jednak pozycja playmakera winna byc obsadzona zawodnikiem do tego stworzonym, takim , który gra na tej pozycji .
    Nie wiem czemu w tym meczu nie zagrał Bartek Kowalczyk, chłopak mega dla mnie zdolny, nawet chętnie zobaczyłbym go w Wiśle. Jest szybki, zwinny dodatkowo potrafi rzucić.

czy rombel nie widział jak on komicznie wyglądał jak chciał wejść środkiem? Takie zabawy są dobre na amatorów nie na niemców. Pilitowski dał super zmianę jak dla mnie może warto na niego postawić

• handball Wybrzeże napisał/a komentarz do Maciej Pilitowski zagrał na nosie krytykom. Może przydać się kadrze

No, a ja bym chciał w tej kadrze Olejniczaka i to na środku rozegrania. Zauważyłem to podczas zgrupowania kadry w Opolu, że tego chłopaka można spróbować przestawić z połówki na środek. Wszystkim próbowanym środkowym kadry tj.od Potocznego, poprzez Kondratiuka i Makowiejewa, aż do Pilitowskiego, życzę takiego dynamitu w nogach, szybkości na zwodzie i siły rzutu, jaką ma ten chłopak. Przypomnę, że on ma 18 lat i dobrze by było nie czekać, aż stuknie mu 25 i będzie dalej młodym, zdolnym ale niedoświadczonym.
    Poza tym z wypowiedzi, co niektórych osób wynika, że awans rozstrzygnie się w meczu rewanżowym z Izraelem, (który zaskakująco przegrał z Kosowem) no i że budujemy kadrę na MŚ 2023...! To zapytam więc po co w takich meczach jak wczoraj grają, którzy są już po 30-tce? Po co z całym szacunkiem Szyba, skoro dostaje 9 minut gry, kiedy jest już dawno po meczu? Po co Podsiadło (pomijam co pokazał, wielkie nic , a powrót do obrony to dramat), no a poza kadrą jest Przytuła? Przecież te ruchy kadrowe są bez sensu. Fajnie, że pograł Jarosiewicz i był najlepszym zawodnikiem naszej kadry ale pograł..., bo kontuzji doznał Krajewski. Cóż więcej pisać?

A nawet Rosińskim :). Wszyscy którzy byli "obiecujacy" zostali już zdaje się wypróbowani. Szukać, aż się znajdzie jednym słowem - choć już nie bardzo jest gdzie szukać.

Biegler próbował Pilitowskiego bodajże przed MŚ 2013, ale wtedy on grał jeszcze w Piotrkowie - swoją drogą bardzo lubiłem patrzeć na jego grę, z Markiem Daćko rozumieli się znakomicie. Biegler miał alibi, bo wciąż miał w kadrze Jurkiewicza, a jeszcze na horyzoncie był chociażby Rosiński + Niewrzawa, Masłowski - dziwne tylko, że nie wrócił do Pilota w późniejszym okresie.
    Szkoda, że Pilot nie poszedł wtedy gdzieś za granicę, nawet do 2 Bundesligi. Teraz to już ostatni dzwonek. Swoją drogą dziwiło mnie, że Przybecki nie dał mu szansy, próbował nawet Makowiejewa, który wg mnie jest przeciętnym playmakerem (za to chyba rzutowo jest groźniejszy).

Ja również uważam że nie potrzebnie jest pompowany balonik. Owszem, rzucił parę bramek ale zrobił też 3 czy 4 błędy podania! Środkowy nie jest od rzucania bramek a od rozgrywania akcji! To że rzucił okej ale co rozegrał? Poza tym przypominam jakie ochy i achy były nad Potocznym bo zagrał 1 przyzwoity mecz. A dziś? Gdzie jest? Więc lodu na głowy!

Prawda jest taka ze Bardzo dobry wybór co wczorajszy mecz pokazał . Krytyka Michała Daszka jest też uważam zbyt szybka ... Nie jest to nominalny środkowy wielu zachowań musi się nauczyć ale jest to człowiek który potrafi zagrać na zwodzie i potrafi rzucić co nie raz udowadniał. Dwóch grających wczoraj środkowych plus młody Kowalczyk to jest dobry pomysł na środek Polskiej Reprezentacji . Pojawia się problem Leworęczny niestety ... Kontuzja Paczkowskiego mocno skomplikowała nam sytuacje ...

no przyznam szczerze, że szokiem dla mnie jest, że klasyczny playmaker zagrał lepiej na środku rozegrania niż klasyczny skrzydłowy. A tak na poważnie, to Polska zagrała ten mecz słabo, Pilitowski wszedł na ostatnie 20 minut, kiedy wynik już był ustalony, a Niemcy grali z większym luzem. Oczywiście życzę mu jak najlepiej i mam nadzieję, że się rozwinie i wreszcie kadra będzie miała playmakera z prawdziwego zdarzenia, ale poczekajmy z tymi zachwytami. Jak na razie nie ma co pompować balonika.

Fakt jest taki, ze nie wyróżniający się w Vive 37-letni zawodnik w każdym innym zespole Superligi będzie należał do najlepszych zawodników.
    Wniosek jest taki, że nie mamy młodych dobrych zawodników, którzy by nawiązywali czy mogli w przyszłości najbliższej nawiązać do dobrego poziomu reprezentacji sprzed lat.

• handball Wybrzeże napisał/a komentarz do Mariusz Jurkiewicz nie kończy kariery. Ma oferty z Superligi

Myślę, że u zawodnika w tym wieku niemałe znaczenie będzie miała odległość do domu. Tak więc, to że zagra w przyszłym sezonie w Wybrzeżu, wydaje się być całkiem prawdopodobne. No ale jak mawiał klasyk, pożyjemy zobaczymy.

Lepiej wydawać kasę na "gwiazdeczki" śpiewające z playbacku...

pokaż więcej

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.