Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • handball Wybrzeże napisał/a komentarz do Nie będzie głośnych powrotów do reprezentacji Polski. Zawodnicy mówią "nie"

  OK. spoko. Semantyka nie jest ważna, aczkolwiek sam widzisz, że w przypadku jednego komentarza chyba jednak tak. hehehehe. Nie myślałem, że aż tak mocno nożyce podskoczą na stole.

 • handball Wybrzeże napisał/a komentarz do Nie będzie głośnych powrotów do reprezentacji Polski. Zawodnicy mówią "nie"

  Czy ja piszę, że nic nie zdobyli? Zdobyli i to bardzo dużo, wyciągnęli handball z g.wna, to wszystko prawda. Z 50 razy, jak nie więcej, na tym forum i nie tylko, sam to pisałem i chwaliłem ich za to wszystko, czego dokonali. Czy zdobyli złoto? Nie zdobyli. Napisałem więc, że się czepiam sformułowania "złote pokolenie". W niczym, nikomu, niczego nie umniejszam. Wiesz dlaczego "Złotka" zostały "złotkami"? Wiesz na bank. No to teraz już rozumiesz o co mi chodziło. Nie będę się odnosił, do dennego komentarza jakiejś tam ameby umysłowej, która pisze nie nt., a do tego używa romantycznego sformułowania "bucu". Tfuuu na łeb. Dodam jeszcze, że dołożyła 3 akapity gorzkich żali, tylko po co i skąd to dokładanie epitetów i marnych przemyśleń, skoro ja nawet się nie zająknąłem nt. marnego okresu czy czegoś tam? Mam teraz nauczkę, żeby zawsze się logować. Zaraz pewnie zacznie się płacz, że atakują ją ad personam, a nie merytorycznie. Vice versa.

 • handball Wybrzeże lubi Komentarz

  Jeszcze a propos osiągnięć Portugalczyków w futbolu - zanim na przełomie wieków doczekali się wspomnianego złotego pokolenia, zdarzały im się pojedyncze sukcesy (3. miejsce na MŚ 1966, półfinał ME 1984).

 • handball Wybrzeże lubi Komentarz

  Historia. Historia. Historia.
  Czy mamy do końca swoich dni wspominać te lata ? Czy wciąż mamy zastanawiać się który z zawodników był lepszy ?
  Ośmielę się zadać pytanie skąd wzięły się sukcesy na początku tego wieku, co spowodowało, że ze średniaka weszliśmy na samą górę ?
  Lata 1990-2005 to przede wszystkim liga. Czy była lepsza ? Chyba tak. Na pewno bardziej wyrównana. Mimo to brak sukcesów klubowych i reprezentacyjnych. Ja upatruję tych międzynarodowych braków w kwestii ogrania, podejścia zawodników do tej "pracy". Był przypadek rezygnacji z gry w kadrze, bo trener kazał ciężko trenować. Za ciężko. Kilka razy byliśmy o krok od awansu do dużych imprez. Zabrakło bramki czy dwóch. Wystarczyło wykorzystać któryś z np ośmiu karnych a bylibyśmy w mistrzostwach ( z Niemcami). Wystarczył wygrać z np Francją siedmioma a nie "tylko" pięcioma, a nasze szczęście było by większe.
  "Nadejszła wielkopomna chwila". 2000 -ny rok, przełom wieków. Historia przyśpieszyła. Paradoksalnie Europa stała się jakby bliższa. Te brzydkie komuchy z SLD wciągnęły nas do Unii. Europa i boiska stały się dla nas otwarte. Wielu tych najlepszych zaczęło grać w najlepszych zespołach. Odgrywali tam pierwszoplanowe role. Przestali być dla nich groźni Svenssony, Schwarcery, Balice, Wislandery, Dujszebajewy i inni. Pozostali zobaczyli też szansę dla siebie.
  W związku prezesem został Pan Kraśnicki. Trenerem kadry został Pan Bogdan Wenta. Potrafiono zebrać to co było i poukładać. Określenie "złota generacja" używa się wobec tych, którzy przez dłuższy czas potrafili pozostawać na wysokim poziomie sportowym, nie wobec jednorazowego sukcesu. Tak długo oczekiwane sukcesy rozpoczęły się od 2007 roku, od razu tytułem V-Mistrza. Apetyty zaczęły być zdecydowanie większe. Brązowe medale na kolejnych imprezach były jakby zaledwie tolerowane. Niby sukces, ale ... .
  A co w lidze ? Totalna kaszana. Kolejne doniesienia jak to VIVE zdeklasowało przeciwnika. Jak to Wisła rozgromiła .... . Sensacja : reprezentant Polski w 3-lidze niemieckiej. Jak nie emeryci, to jakieś wynalazki, byle z zagranicy. Dobrych mają agentów, co to potrafią sprzedać nawet żółwia bez skorupy. Tylko kto to kupuje i po co ?
  Kończąc, to nie zasługa Wenty i Kraśnickiego, że były sukcesy. To zmieniająca się sytuacja polityczna i praca wielu klubowych trenerów. Paradoksalnie liga która pozwalała się ogrywać tym utalentowanym. Występy w kadrze dla wielu były szansą na zostanie zauważonym. Teraz pojęcie reprezentanta nieco się zdewaluowało. Globalizacja wkroczyła także do sportu. Klub jest ważniejszy od kraju. Nikt nikomu nie odbiera prawa do decyzji, ale nie można dziwić się, że pojawiają się różne skrajne opinie.
  Konkludując, jeżeli nie pozwolimy grać młodym, nie poddamy ich właściwej ocenie, nie odbędzie się właściwa "segregacja", to nic z tego nie będzie. Grać powinni ci co potrafią, a nie ci co tylko chcą.
  Ci którzy przynieśli nam tyle radości to już historia. Pora na następców.

 • handball Wybrzeże napisał/a komentarz do Nie będzie głośnych powrotów do reprezentacji Polski. Zawodnicy mówią "nie"

  Mnie drażni jeszcze to porównywanie dorobku tzw. złotych generacji. Tego się da porównać i takie porównania nie mają żadnego sensu. Szwedzi kilkanaście medali w niecałe 11 lat, my w takim samym okresie 3 medale. Nie da się również porównać bessy obu krajów, bo nasza tak w zasadzie dopiero się zaczęła i nie wiadomo kiedy się skończy? Poza tym, gdybym się mocno czepiał, to bym musiał powiedzieć, że nazywanie chłopaków "złotą generacją" czy "złotym pokoleniem" jest zdecydowanie na wyrost i nie na miejscu, gdyż żadnego złota przez te lata nie zdobyliśmy.

 • handball Wybrzeże napisał/a komentarz do Nie będzie głośnych powrotów do reprezentacji Polski. Zawodnicy mówią "nie"

  Wracają do tego tematu z uporem maniaka. Po co? Tym bardziej, że przytaczają wypowiedzi Kaczki i Lijka, co do których nie było żadnych pretensji, że zrezygnowali z kadry. Każdy z nas widział w jakiej byli formie, a co do utraconego zdrowia przez każdego z nich, też napisano już chyba wszystko. Faceci mają po 36 i 35 lat! Ludzie zlitujcie się. Pretensje jako takie (moje również) były do Michała Jureckiego, który w formie i zdrowiu, mógłby pomoc w awansie do kolejnego dużego turnieju. Gdyby potem chciał jeszcze grać dalej, to super. No, a jeśli by powiedział "teraz już kończę na 100%", to na bank nikt nie miałby do niego pretensji. Z tego co wiem to właśnie tylko o taką pomoc kadrze chodziło. Szkoda, bo uważam, że z nim nasze szanse na awans wzrosłyby co najmniej o 25%, bo na dziś to ciągle nasz najlepszy zawodnik. Stało się inaczej, czasu nie cofniemy. Jednak trzeba dodać, że gdybyśmy ograli Portugalię i awansowali dalej, to jestem przekonany, że nikt by się nie zająknął o powrocie "starej kadry". No może przed play offami, zaczęto by te gadki na nowo. Najwyższa pora skończyć ten temat, bo nie odetniemy nigdy tej pępowiny. Jest jednak duży pozytyw z tych rezygnacji, bo ... o zgrozo przegrane pre eliminacje pokazały(taką mam nadzieję ...) naszym włodarzom , w jakim to obecnie g.wnie jesteśmy bez tych ludzi! Nie zgodzę się z tym, że tak mieli Niemcy, Szwedzi itd., bo jakoś sobie nie przypominam, żeby w ostatnim 20-leciu, nie przebrnęli pre eliminacji. Poza tym, drużyny z tych krajów, zawsze rokrocznie brały udział w silnie obsadzonych turniejach i nie obyło obaw o utratę prze nie kontaktu w handballową rzeczywistością. No, a nam pozostaje nam czekać do kolejnych eliminacji do dużej imprezy lub kto wie może na dziką kartę...?! Pozdrawiam

 • handball Wybrzeże lubi Komentarz

  Ileż to jeszcze będziemy wałkować. Chłopaki zakończyli kariery bo mieli prawo i przywilej podjęcia takiej decyzji, wystarczająco dużo dla kadry zrobili. Łącznie z Dzidziusiem, którego decyzja była co prawda przedwczesna, ale miał do niej takie samo prawo jak pozostali, bez względu na motywy. Koniec pieśni. Szacun dla nich, są już częścią historii, a my budujmy z tego co mamy i szukajmy tego co brakuje.

 • handball Wybrzeże lubi Komentarz

  Kiedyś ten moment musiał nastąpić. Z pewnością byli by naszej kadrze bardzo przydatni. Ale cóż, taką podjęli decyzję. Zawsze można zastanawiać się czy nie za wcześnie, ale z pewnością oni wiedzą lepiej co jest dla nich najlepsze. Na piłce ręcznej świat się nie kończy.
  Swoją drogą szkoda.
  Szacun i dzięki.

 • handball Wybrzeże lubi Komentarz

  Cześć Montana.
  Najlepszy kandydat na nowego prezesa ale skupi się pewnie jak pozostali tylko na męskiej ręcznej.
  Obym się pomylił.
  Wenta na prezesa i to jak najszybciej.
  Pozdrawiam

 • handball Wybrzeże lubi Komentarz

  Petrochemia - wypowiedz się o Renato Suliciu który chyba 10 lat temu zakończył karierę w reprezentacji przed 30 rokiem życia :)))

 • handball Wybrzeże lubi Komentarz

  A Ty nie potrafisz siedzieć cicho? Wiesz jaki syf robisz tutaj dyskutując z tym głąbem? Popatrz na tematy np. o finale czy meczach pucharowych niedawno zakończonych Mistrzostw Europy, bez Waszych postów aż się chciało te komentarze czytać.

 • handball Wybrzeże lubi Komentarz

  Trochę ostrożny był Boguś, nie mniej miałby poparcie by zostać prezesem związku ale wygląda na to (przynajmniej ja tak odebrałem) że mu za bardzo nie zależy, przecież mógł "przyłożyć" związkowi za to co zrobili a tego nie zrobił.
  Co do rezygnacji zawodników, Bogdan ma rację ws niektórych (Jurecki, Jachlewski no i może Lijewski choć ten i tak nic by nie dał ze względu na słabą już dyspozycję) ale od Bieleckiego i Jurkiewicza powinni się już wszyscy odczepić. Już za dużo, Karola każdy usprawiedliwi, ale nie wiem dlaczego niektórzy do swoich małych móżdżków nie dopuszczają myśli iż kolejna poważna kontuzja Kaczki równa się końcem kariery a chłop ma rodzinę na utrzymaniu więc chce jak najwięcej zrobić i zarobić bo piłka ręczna to nie piłka nożna, że Ci najwięksi po zakończeniu kariery nadal są twarzami różnych marek (jak np. David Beckham czy też Ronaldinho). Jak się skończy kariera piłkarza ręcznego to jedynym ratunkiem są inwestycje i praca np. w klubie albo jak jak Adam Wiśniewski, otworzyć swój własny biznes. Jachlewski w sumie też nie jest reprezentacji niezbędny, bo skrzydła mamy, chyba że co chodzi o obronę, Lijek jak wspominałem bez formy, Sławek w każdej chwili do bramki wejdzie ale bramkarzy też mamy tylko problem z Dzidziusiem... niestety ale jego decyzja jest taka że trudno znaleźć cokolwiek na jej obronę, zważywszy na to co wyprawia jego rówieśnik Nikola Karabatić, starszy o 3-4 lata (nie pamiętam z którego jest roku) Lazarov czy Narcisse który dopiero niedawno zakończył etap reprezentacyjnej kariery. A jeszcze warto zaznaczyć iż na ME 2016 bodajże, w szerokiej kadrze Francuzów był Jerome Fernandez, rocznik 77. Żeby nie było, jestem kibicem Vive, ale jestem też kibicem reprezentacji, a bez silnej reprezentacji to nasza klubowa piłka też za bardzo nie będzie miała jak się rozwijać. To dla reprezentacji mnóstwo osób ogląda piłkę ręczną w styczniu (a raczej oglądało) a nie dla klubów, co innego gdyby liga była transmitowana na Polsacie lub TVP ale raczej i to by nie pomogło.

 • handball Wybrzeże lubi Komentarz

  Pier... głupoty. Wenta to chyba teraz jedyny człowiek że środowiska Ręcznej,który może zrobić porządek w tym burdelu na Puławskiej.Ma osobowość, wiedzę i doświadczenie i wyniesione choćby z ligi niemieckiej.Każdemu komu leży dobro piłki ręcznej w Polsce powinien wspierać tą kandydaturę.

 • handball Wybrzeże lubi Komentarz

  Ja tylko wyjaśniłem o co chodzi przedmówcom.
  Tak to prawda, w zeszłym sezonie również w Vive w końcu zaczęli odcinać współpracę Julena i Zormana.

 • handball Wybrzeże lubi Komentarz

  Ale nikt tu nie neguje umiejętności Julena. Ale faktem jest że w finale Szwecja go odcięła i ja się nie dziwię, współpracę z kołem bym odciął w pierwszej kolejności, zwłaszcza u Hiszpanów bo Aguinagalde to nr 1 na świecie na swojej pozycji. Drugim takim graczem Hiszpanów był Entrerrios, Szwedzi mogli również pomyśleć by dać mu plaster ale i tak osiągnęli wielki sukces.

 • handball Wybrzeże napisał/a komentarz do ME 2018: król Arpad. Hiszpanie ze złotymi medalami!

  Niedoceniany przed turniejem, tak miało być dla ścisłości.

 • handball Wybrzeże lubi Komentarz

  Przez kogo niedoceniany jest Gottfridsson skoro został MVP turnieju?

  Co do tego co napisał kibicCK. Przede wszystkim Kielce muszą zacząć grać szybką piłkę, zobaczymy czy Mamic, który był wybrany nawet najlepszym zawodnikiem meczu z Białorusią dalej będzie grał głównie w obronie

 • handball Wybrzeże lubi Komentarz

  Całkowite odcięcie koła w pierwszej połowie i zmuszenie drugiej linii niemającej rzutu z daleka do gry siłowej to był majstersztyk w wykonaniu Szwedów. Później zabrakło siły, zamienników, doświadczenia, czyli wszystkiego po trochu i wynik taki, a nie inny. Aż dziw bierze że część tych chłopaków ze Szwecji gra w tak słabych klubach.

 • handball Wybrzeże lubi Komentarz

  Po mistrzostwach i pewnie na pół roku cisza o naszej reprezentacji. Dziadki z zprp zamiast zająć się rozwojem pilki ręcznej w naszym kraju trzymają się stołków. Widzieliście ile wiceprezesów jest w związku? Tyle kasy na to idzie, a nie stać ich na stworzenie kilku dodatkowych smsów czy na zwiększenie liczby ospr.

 • handball Wybrzeże napisał/a komentarz do ME 2018: król Arpad. Hiszpanie ze złotymi medalami!

  Sorry ale na co liczyłeś? Miałeś nadzieję na to, że ktoś z nich wyjdzie uderzy się w pierś i przyzna oficjalnie, że tu popełnił taki błąd, tamten tam nic nie robiła, a tamci dwaj przeszkadzali w realizacji pomysłu, bo akurat ich pomysł nie przeszedł itd? Ja co do tego nie mam i nie miałem żadnych złudzeń. Zauważ, że do dziś po katastrofie w Portugalii nie wypowiedział się prezes związku. No przynajmniej ja nigdzie na taką wypowiedź nie trafiłem. Były tam jakieś przebąkiwania Kuchty czy jeszcze kogoś ale ciężko to nazwać rzeczową wypowiedzią nt. analizy problem.Dyscyplina jest na krawędzi, a tu jakby nigdy nic dalej jest 1 maja! Cóż dodać ...?
  ---------------------------------------------------------------------------------------------------
  Co do meczu to całą mocą byłem za Szwedami ( m.in. za tą hiszpańską bufonadę) ale cóż, zwyczajnie zabrakło im pełnej ławki, prawdziwego prawego rozegrania i zwyczajnie zdrowia. Pierwsza połowa bardzo fajna i ciekawie było oglądać kompletnie bezradnego Aginagalde i patrzeć na wystraszone oczy Dujszebajewa, to w 2 tlenu zaczynało brakować im z każą minutą i widać było jak wiele kosztował ich półfinał. Poza tym, to o ile jeden mecz skrzydłowy poudaje rozgrywającego, to dalej już ciężko grać to samo. 22-24 latkowie trzymają środek obrony, pomaga im zawodnik z 2 Bundesligi, to jest to chyba jednak trochę mało, jak na Hiszpanię? Szkoda, że nie grali pełnym składem, bo ten mecz mógł wyglądać zupełnie inaczej. No, a dla Hiszpanów to byłą już chyba ostatnia okazja, żeby coś wielkiego ugrać tym składem. U Szwedów przez cały turniej największe wrażenie zrobił na mnie zupełnie niedoceniany Gottfridsson i kołowy Nielssen. Bramka w obu zespołach to już najwyższy top.

 • handball Wybrzeże napisał/a komentarz do Pomarańczowa grupa śmierci. "Nie wiem, kto tak podzielił zespoły"

  Trener mówi, to co myśli. No, a że myśli akurat o swojej drużynie, to zupełnie naturalne. Tyle, że jej jest sytuacja jest, jaka jest. Zupełnie inna para kaloszy jest taka, że obecna formuła ligi zawodowej powoli się wypala i te niespełna 2 sezony doświadczeń pokazują dobitnie, że czas najwyższy na radykalne zmiany. Przede wszystkim pora na uproszczenie przepisów i likwidację durnej punktacji. Wszystko powinno być jasne i zrozumiałe dla wszystkich, od prezesów zaczynając, na zawodnikach i i kibicach kończąc. Trzeba wrócić do punktacji 2-1-0. DO tego przywrócić spadki z ligi, zastanowić się nad zmniejszeniem ligi do 14, a nawet 12 zespołów. No chyba, że ktoś uważa, że takie mecze jak ostatnio Zagłębia z Vive podnoszą atrakcyjność? No to gratuluję poczucia humoru. Trzeba też zlikwidować play offy. Powrót do jednej grupy, gdzie wszystko będzie jasne i przejrzyste ale przede wszystkim sprawiedliwe. Każdy gra z każdym mecz i rewanż. Można też zaryzykować i na sezon czy dwa, wprowadzić podział po tzw. pierwszej rundzie na grupę mistrzowską i spadkową. To co jest teraz, to jest jakaś organizacyjna kreatura.

 • handball Wybrzeże napisał/a komentarz do Tałant Dujszebajew odpowiada na krytykę. "Teoretycy dyscypliny szukają winnych"

  Jeszcze jedno. Chyba ktoś zapomniał, jak po sromotnych przegranych jesienią 2016 z Serbią i Rumunią wszyscy w mediach i nie tylko krzyczeli, " ... dawać młodych do kadry ...".

 • handball Wybrzeże lubi Komentarz

  Nie wiem czemu wszyscy w związku uważają, że Mistrzostwa Świata we Francji skończyły się jakąś porażką. Jak dla mnie ten start był całkiem udany. Owszem zagraliśmy słabsze mecze z Rosją i Brazylią. Jednak kanarkowi nam wybitnie nie leżą i takim składem ten wynik jest do zaakceptowania. Zagraliśmy dwa pełne walki spotkania z Norwegią 20:22 i Francją 25:26, które odpowiednio zostały Wicemistrzem i Mistrzem świata. W dodatku losowanie Nas nie oszczędziło dając z ostatniego koszyka Norwegów z każdą inną drużyną z koszyka szóstego byśmy wyszli z grupy. Skład jaki wziął ze sobą Duszebajew był słabszy od tego, który mieliśmy na meczu z Portugalią, bo przecież nie było kontuzjowanych Syprzaka i Wyszomirskiego zaś do dyspozycji był Jachlewski, Łyżwa i Malcher. W dodatku bardzo fajny turniej zagrał Tomek Gębala (6 bramek z Norwegią, czy też 5 z Francją). To był niezły turniej patrząc na to na jak głęboką wodę zostali rzuceni i bardzo duża dawka doświadczenia, a gdzieś Ci młodzi zawodnicy te doświadczenie zdobywać muszą. Warto również dodać fakt, że w tamtym czasie Lijewski, Bielecki czy Jurecki byli kompletnie bez formy i naprawdę nie było sensu ich ciągnąć na trzeci duży turniej w ciągu roku i nawet powoływanie ich za kilka miesięcy na mecze eliminacyjne okazało się błędną decyzją jednak wynikającą z silnych nacisków kibiców i nie tylko kibiców. Ja przez cały ten okres kadencji Duszebajewa mam mu tylko za złe, że ugiął się pod tą presją i zamiast robić swoje zwrócił się po pomoc do starej gwardii. Co do Eliasza to jak do całego ZPRP Panowie trochę wstydu i uderzenia się w pierś, bo grzebiecie tą piękną dyscyplinę sportu.

 • handball Wybrzeże napisał/a komentarz do Tałant Dujszebajew odpowiada na krytykę. "Teoretycy dyscypliny szukają winnych"

  Miki ale jakich on młodych zabrał? Przecież facet zabrał na mistrzostwa to co najlepszego było pod ręką. Wiesz, że mam swoje zdanie nt. rezygnacji z gry w kadrze ale nie nie mogę ze spokojem czytać tego, co Eliasz opowiada. Jacy młodzi pojechali? Malcher, Chrapkowski, Gierak, Jachlewski, Daćko, Daszek, Niewrzawa? Dwaj ostatni najmłodsi z tego towarzystwa mieli wtedy po 25 Lat! Ludzie, o co tu panom ze związku chodzi? Karol i Lijek byli kompletnie bez formy fizycznej i psychicznej po nieudanych IO oraz fatalnej jesieni w kadrze, a do tego z serią mikro urazów! Jurecki, Szyba byli kontuzjowani. Syprzak i Wyszu po operacjach! Jurkiewicz złapał kontuzję na tydzień przed imprezą, to kogo niby Talant miał jeszcze wziąć?! Czekam na konkretną propozycję z nazwiskami od tych panów! Ta wypowiedź pokazuje jasno, że niczego dobrego nie należy się w najbliższych latach spodziewać. Tak sądzę. Teraz kozła ofiarnego robią z Talanta, za jakiś czas zrobią to z Przybeckim. Pytam, co przez ostatnich kilka czy nawet kilkanaście lat zrobiono w związku, żeby nie doszło do tej sytuacji, którą teraz mamy? Mało tego, wina leży dookoła ale nie u nas ... My na gwałt potrzebujemy konkretnej, rzeczowej i rzetelnej analizy mocnych i słabych stron. Potrzebujemy też dwóch niezbędnych elementów, żeby ten stan rzeczy móc zacząć naprawiać tj. realnego (nie teoretycznego i z poprzedniej epoki) planu naprawczego oraz ludzi fachowców w swoich dziedzinach, a wręcz tzw. rzeźników zawodu, którzy znają się na swojej robocie w każdym mm3. Inaczej nic z tego nie będzie. Ja coraz bardziej przekonuję się, że tylko zmiana na górze może wywrzeć pozytywne zmiany na dole i chyba wierzę już tylko w Wentę i ludzi jego pokroju.

 • handball Wybrzeże lubi Komentarz

  Serio Eliasz to powiedział? Brak słów. Oto przejaw choroby polskiego handballa. Mija tydzień od pogrzebu w Portugalii a nikt poważnie w ZPRP nawet nie uderzył się w pierś. To jest dramat co się dzieje, nie wiem, może kibice powinni jakoś nacisnąć? W każdej hali jakiś transparent anty-ZPRP?

pokaż więcej

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.