Jedenastka 33. kolejki I ligi wg portalu SportoweFakty.pl

Za nami przedostatnia kolejka pierwszoligowych zmagań. Tym razem posypały się gole. Jedynie w Poznaniu kibice ujrzeli jedno trafienie. Na pozostałych obiektach było po trzy i więcej goli. Formą błysnęło kilku piłkarzy.

Kamil Górniak

Dominik Sobański (Kolejarz Stróże, 2*) - golkiper Kolejarza walnie przyczynił się do zwycięstwa ekipy ze Stróż nad Termalicą. Przez całe spotkanie spisywał się bardzo dobrze między słupkami.

Wojciech Mróz (Ruch Radzionków, 1) - niezły mecz na prawej obronie i bramka dająca Cidrom remis z KS-em. Często wspierał partnerów w akcjach ofensywnych.

Krzysztof Janus (KS Polkowice, 2) - środkowy obrońca KS-u w defensywie nie spisał się aż tak dobrze jak w ataku. Popełnił kilka błędów, ale z kolei w ofensywie dwukrotnie dobrze dograł do partnerów, którzy nie zmarnowali podań, a potem sam trafił do siatki.

Marek Niewiada (Flota Świnoujście, 1) - to głównie jemu Flota zawdzięcza zwycięstwo. Strzelił dwa gole, które dały Wyspiarzom komplet punktów.

Wojciech Łuczak (Bogdanka Łęczna, 6) - pomocnik Bogdanki po raz kolejny zagrał bardzo dobre zawody. Zdobył dwa gole, wywalczył rzut karny.

Andrzej Matwijów (Olimpia Elbląg, 2) - pomocnik spadkowicza zaliczył bardzo dobry występ, podobnie jak cała drużyna. Zdobył bramkę oraz zaliczył asystę.

Edi Andradina (Pogoń Szczecin, 7) - po serii zmarnowanych przez Pogoń sytuacji strzeleckich, przerwał festiwal niedokładności i otworzył wynik meczu z Wisłą. Do gola dołożył kilka precyzyjnych podań, aktywną postawę w rozegraniu. Z łatwością przedzierał się w pole karne i kilkakrotnie otworzył partnerom drogę do bramki.

Robert Kolendowicz (Pogoń Szczecin, 5) - skoro Portowcy nastawili się w niedzielnym meczu na ofensywę, to w jedenastce nie mogło zabraknąć "Kolendy". Skrzydłowy powrócił na lewe skrzydło i już przed przerwą, po serii przebojowych szarż zasłużył na owację kibiców. Szybki, dynamiczny, bez przerwy nękał ofensywnymi wejściami obronę Wisły. Asystował przy pierwszym golu.

Wojciech Kędziora (Piast Gliwice, 5) - napastnik Piasta znowu pokazał próbkę swoich umiejętności. Strzelił z GieKSą dwie bardzo ważne bramki, a jego drużyna wygrała 3:0. Dzięki tym dwóm trafieniom "Kędi" jest samodzielnym liderem klasyfikacji strzelców I ligi.

Tomasz Chałas (Olimpia Elbląg, 2) - zdobył trzy bramki, a do tego kilka innych super okazji, których nie wykorzystał. Chałas na wiosnę ustrzelił już 10 goli grając w najsłabszym klubie ligi.

Grzegorz Kuświk (KS Polkowice, 2) - napastnik Polkowic strzelił dwie bramki Cidrom. Bez wątpienia jeden z bohaterów pięknego spektaklu przy Narutowicza.

* - ilość nominacji do jedenastki kolejki

Ławka rezerwowych: Sergiusz Prusak (Bogdanka Łęczna), Adam Frączczak (Pogoń Szczecin), Takafumi Akahoshi (Pogoń Szczecin), Marcin Radzewicz (Arka Gdynia), Rafał Leśniewski (Zawisza Bydgoszcz), Bartosz Flis (Arka Gdynia), Łukasz Tumicz (Ruch Radzionków).