WTA Bruksela: Rosolska tak jak przed rokiem przegrała w finale imprezy

Alicja Rosolska i Jie Zheng przegrały z Bethanie Mattek-Sands i Sanią Mirzą 3:6, 2:6 w finale turnieju Brussels Open na kortach ziemnych w Brukseli.

Alicja Rosolska w Brukseli po raz drugi z rzędu dotarła do finału. W ubiegłym sezonie grając w parze z Klaudią Jans-Ignacik w decydującym meczu nie sprostała późniejszej triumfatorce Rolanda Garrosa Hlaváčkovej (wspólnie z Hradecką) i Woskobojewej. Polka wystąpiła w swoim 11. finale w głównym cyklu, wcześniej tytuły wywalczyła w Vina del Mar (2008), Marbelli (2009) i Budapeszcie (2011). Jie Zheng wcześniej zagrała w 25 finałach, z których wygrała 14, w tym Australian Open i Wimbledon w 2006 roku. 28-letnia Chinka była piątą partnerką Rosolskiej w tym sezonie, po Klepac (grała ze Słowenką najczęściej osiągając III rundę Australian Open), Rumunce Niculescu (półfinał w halowym turnieju w Paryżu), Hiszpance Medinie i Uzbeczce Amanmuradowej.

Rywalkami Polki i Chinki były Mirza (w deblu zdobywczyni 13 tytułów oraz finalistka Rolanda Garrosa 2011 i półfinalistka Australian Open 2012) i Mattek-Sands (dziewięć turniejowych triumfów w grze podwójnej, w tym w Warszawie w 2009 roku). Na otwarcie meczu Rosolska i Zheng zaliczyły przełamanie rozstrzygając na swoją korzyść decydujący punkt przy równowadze. Drugiego gema Chinka rozpoczęła od podwójnego błędu, ale wróciła z 0-30 podwyższając na 2:0. Były to jednak miłe złego początki, Rosolska oddała podanie w czwartym i ósmym gemie i pierwszy set padł łupem Mirzy i Mattek. W II secie Hinduska i Amerykanka odjechały na 4:0 i kontrolowały sytuację zdobywając tytuł po 70 minutach.

Brussels Open, Bruksela (Belgia)
WTA Premier, kort ziemny, pula nagród 637 tys. dol.
sobota, 26 maja

finał gry podwójnej:

Bethanie Mattek-Sands (USA, 4) / Sania Mirza (Indie, 4) - Alicja Rosolska (Polska, 3) / Jie Zheng (Chiny, 3) 6:3, 6:2