Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

• Michał Leszczyński lubi Komentarz

102 i 1947 jak zwykle plują jadem, a tak naprawdę odetchnęli, że Kielce jednak przycisnęły przez 10 minut 2 połowy by dowieźć na spokojnie wynik do końca.
    Puławy mierzą się na srebro, ale jak widać po meczach z Płockiem i Kielcami, brakuje jeszcze sporo. W Płocku po 10 minutach zawody się skończyły. Wczoraj mogło być to samo, ale Kielce grały na chodzonego, więc do połowy mecz był na styku. Wystarczyło jednak przycisnąć po zmianie stron i było pozamiatane.
    I takie to realia w Superlidze.

• Michał Leszczyński napisał/a komentarz do Bertus Servaas: Mamy zespół, który znów może wygrać Ligę Mistrzów [WYWIAD]

@Maxi-102: przeczytaj jeszcze raz: "W tamtym, trudnym okresie siłę pokazało środowisko skupione wokół klubu -zawodnicy, którzy zgodzili się na obniżki i zostali w zespole mimo innych ofert, kibice, którzy wzięli udział w zbiórce, ale też sponsorzy, którzy pokazali wsparcie. Przecież w tym roku pobiliśmy rekord sprzedanych karnetów VIP, mimo że nie można wejść do hali! To bardzo budujące, że klub ma taką wartość dla ludzi."

@Maxi-102: chyba czytaliśmy dwa różne wywiady, każdy "swojego" prezesa

Teraz można sobie porównać dwa wywiady, dwóch różnych prezesów, dwóch czołowych polskich klubów, a jakby panowie byli z dwóch różnych galaktyk...
    Tam strumieniem lejąca się woda, lawirowanie od odpowiedzi, krętactwo... A tu pytanie - odpowiedź - konkret, konkret, konkret. I z dystansem do samego siebie ( to o nadwadze):)).
    Szach mat panie Czwartek.

Brawo Kielce. W tym dziwnym sezonie wszystko jest możliwe. Po 4 kolejkach PSG ma 3 porażki i 6 miejsce w grupie, a Pick Szeged na ten moment zamyka grupę. Jakoś nie mam wątpliwości, że i jedni, i drudzy zaczną punktować, więc sporo się tutaj jeszcze zmieni - tym bardziej dobrze, że kielczanie pokonali już Węgrów i Francuzów.

Hmm to jest turniej. Kto w nim chce zajść daleko nie gra wszystkich meczy na 100%. Kiedy można pozwolić sobie na oszczędzanie sił to się je oszczędza. Zresztą życzę wszystkim malkontentom żeby nasza reprezentacja przy "słabej" grze wygrywała wszystkie mecze 30-16 :):):)

Ważna była wygrana i jest. Niekoniecznie trzeba grać na maksa z takim rywalem.
    Nie skomentuję wielu decyzji pary sędziowskiej przeciwko nam. Zapewne swoje umiejętności szlifowali gwiżdżąc mecze silnej ligi algierskiej.

• Michał Leszczyński napisał/a komentarz do MŚ 2021: Długie męczarnie i doskonała końcówka Biało-Czerwonych

@stanzuk: a mnie się wydaje że o poycji decyduje wynik bezpośredniego meczu

• Michał Leszczyński napisał/a komentarz do Liga Mistrzów. Wielki mecz Łomży Vive Kielce. Potęga pokonana!

@Maxi-102: a co dało wczorajsze zwycięstwo wisły? jak zawieszą LM to i LE...

@mark36 - szkoda, tylko tego że nie potrafimy wspierać siebie nawzajem w europejskich pucharach.

Czy jesteśmy już w optymalnej formie? Nie. Czy ten mecz o czymś świadczy? Nie. Przypomnę tylko, że w sezonie, w którym wygraliśmy Ligę Mistrzów na rozpoczęcie sezonu ligowego zremisowaliśmy w Szczecinie z Pogonią 27:27, a do przerwy też był wyrównany mecz, bo prowadziliśmy tylko (13:15). W tym sezonie mamy dużo zmian kadrowych. Brakuje jeszcze zgrania, stąd przestoje. Ten zespół jest na dotarciu. Na oceny przyjdzie czas po sezonie. Przegrana na wyjeździe z Flensburgiem 1 bramką i to pechowa, bo z gry wcale nie zasługiwaliśmy na porażkę też o niczym nie świadczy, lub... świadczy o tym, że zespół (w pełni zgrany) będzie bardzo mocny.

Moim zdaniem Veszprem raczej nie. Węgrzy moim zdaniem się pogubili w tym dążeniu do sukcesu. Po co im tyle gwiazd, tak szeroka kadra i ta Liga SEHA. Przedziwne składy na mecze (po jednym skrzydłowym ale 4 LR, 3ŚR i 3 PR). Powinni zrobić kadrę 17/18 zawodników plus zdolna młodzież do łapania minut w lidze i krajowym Pucharze. Jak ich wszystkich zgrać i zbudować team spirit gdzie mieszanka narodowości, temperamentów i osobowości jest wybuchowa. Masa pieniędzy, co roku nowe duże nazwiska a upragnionego celu jak nie było tak nie ma.

Panowie bez przesady, ale te przepisy rzeczywiście są trochę niejasne. Na stronie PGNiG Superligi jest "Minimum kadrowe 2020/2021" w którym opisane są te wymagania. Niestety ale wklejanie działa beznadziejnie - w ogóle formatowanie tekstu działa tu do bani tak więc będzie jednym ciągiem.
    "[..] 1. W każdym momencie podstawowego czasu gry (1 – 60 min.), na boisku musi przebywać w każdej drużynie minimum dwóch graczy (Polaków i o nich chodzi w kontekście gracza/y - moja uwaga).
    2. Powyższe regulacje mają zastosowanie:
    a) PGNiG Superliga Kobiet i Mężczyzn
    b) Puchar Polski Kobiet i Mężczyzn – na wszystkich szczeblach rozgrywek (dotyczy drużyn PGNiG Superligi).
    3. W przypadku, gdy drużyna nie dysponuje wystarczającym minimum kadrowym musi kontynuować mecz w składzie zmniejszonym o brakujących graczy.
    4. W przypadku wykluczenia bądź dyskwalifikacji gracza do końca nałożonej kary
    (2 min lub 4 min.) drużyna może grać w osłabieniu, bez jednego gracza. [..]".
    No i teraz są schody - jak to rozumieć a dokładnie punkt 3 i 4? Czy jeżeli karę otrzymuje Polak to może być na boisku tylko jeden, czy też jak dowolny gracz otrzyma karę to może być tylko jeden Polak na boisku? Sami komentatorzy na emocje tv się gubili i raz mówili że w każdej minucie meczu musi być minimum dwóch Polaków, a raz że w czasie gry w osłabieniu może być tylko jeden.

• Michał Leszczyński napisał/a komentarz do PGNiG Superliga. Afera z przepisami w tle. Orlen Wisła żąda wyjaśnień ZPRP

@EQ Iskra: z tego co słyszałem to nie, jak któryś z Polaków dostanie 2' to może być jeden na boisku
    Z drugiej strony jeżeli jest zmiana 1 za 1 to trochę bez sensu, czekam na zmiany typu schodzi "obcy" z pola, wchodzi polak, schodzi bramkarz i wchodzi "obcy" z powrotem, ma to sens?

@Maxi-102: "Liczba kibiców na meczu Łomży...porażająca....jak tyło 300 osób to max....:) " - może byś coś napisał w temacie sobotniego meczu Wisły?

• Michał Leszczyński napisał/a komentarz do Transfery. Rewolucja po katalońsku. Richardson i Nielsen blisko FC Barca Lassa

@Maxi-102: trzeba mieć ambicję, żeby chcieć w składzie jednego z najlepszych rozgrywających na świecie i myśleć perspektywicznie o budowaniu składu, a nie co roku robić rewolucję w składzie, wymieniać połowę zespołu i liczyć na to że może tym razem zaskoczy

to nie jest tak, że problemy się piętrzą w Płocku, zaczynają wychodzić efekty błędnych decyzji. poprzedni sezon skończył się wcześniej, Wisła ma sporo zmian w zespole, tutaj potrzeba wspólnego grania. Zamiast tego Wisła spędziła większość okresu przygotowawczego siedząc w Płocku i grając co jakiś czas sparingi ze słabszymi rywalami, kiedy zawodnicy mają złapać kontakt i porozumienie, jeżeli taki Morawski zagrał z nowym blokiem defensywnym ledwie parę spotkań w Mielcu? Treningi nie dadzą tego samego co mecz. Drugim problemem jest brak Polaków, to już było powielane przed sezonem wiele razy i Sabate odczuł efekt swoich decyzji kadrowych łapiąc dwójkę dla zespołu, a przecież Daszek może nie zagrać następnego spotkania, a to oznacza, że Wisła dysponuje 3 Polakami i ŻADEN nie jest podstawowym wyborem trenera, ale chociaż 2 z nich musi być na raz na boisku. Powodzenia. Prawie mi żal trenera, bo będzie miał ogromny problem z ustawieniem zespołu, ale jest to wynik jego decyzji kadrowych. Trzecim problemem jest poleganie za bardzo na kilku gwiazdach, nagle wypada może wypaść Mindegia i cała strategia Wisły wali się jak domek z kart, bo dla niego nie ma klasowego zmiennika. Nie ma planu b. Jest tylko krzyczący Sabate, bo przecież znów cały świat zaprzysiągł się przeciwko niemu.

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.