Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • Rafał Rigers napisał/a komentarz do Żużel. Oficjalnie: Bartosz Zmarzlik zostaje w Moje Bermudy Stali Gorzów!

  Widać, że Bartek co roku chce przedłużać. "Będziemy rozumieć - będzie dobrze..." - jak mawiał dzielnicowy Parys w "Alternatywy 4".

 • Rafał Rigers lubi Komentarz

  Gdańsk

 • Rafał Rigers lubi Komentarz

  @Greg_Wwa: A gdzie gołębie z Grudziądza z Lachbaumem i bez juniorów w PO ? ;))))))

 • Rafał Rigers napisał/a komentarz do Żużel. Piotr Protasiewicz o sezonie 2020, upadkach, torach i trudnej przyszłości, która czeka RM Solar Falubaz [WYWIAD]

  Falubaz sobie poradzi...

 • Rafał Rigers napisał/a komentarz do Żużel. Adam Krużyński o składzie eWinner Apatora: Nadal mamy dużo łamigłówek do rozwiązania [WYWIAD]

  Nie rozumiem Pana Adama Krużyńskiego, gdy mówi na początku: "Nasze plany mocno zostały skorygowane od momentu, gdy usłyszeliśmy o zmianach dotyczących regulaminu przyszłorocznych rozgrywek i wprowadzenie obowiązku posiadania zawodnika do 24 roku życia. Wydawało nam się, że ten skład po awansie mamy już przygotowany, a musieliśmy mocno weryfikować swoje plany i szukać optymalnych rozwiązań".
  Akurat tutaj (U-24) mają - jeśli wierzyć pogłoskom - armatę, Lamberta. Problemem więc jest nie zmiana przepisów, ale brak wartościowych Polaków, którzy chcieliby jeździć w Toruniu. Tak mi się wydaje.

 • Rafał Rigers napisał/a komentarz do Żużel. Półtora okrążenia: Czas na ekwiwalent jak w piłce nożnej. Szkolenie musi się opłacać [FELIETON]

  @57bogdan: Ilość tak, a jakość... Z tym chyba różnie bywa. Leszno moim zdaniem więcej klasowych zawodników w ostatnich 20 latach "wydało".

 • Rafał Rigers lubi Komentarz

  Ale Unia sama wypuszcza tych zawodników "w świat". Przecież postawili już na innych zawodników. Więc czemu nowe kluby tych chłopaków mają Unii płacić za to, że wolała postawić na innych?
  A już wracając do porównania z piłką nożną - tam kluby dostają procent od kasy za transfer zawodnika. W żużlu opłat za sam transfer nie ma, więc z czego ten procent ma iść?
  Rozumiem ideę Pani Marty, ale to się mało trzyma kupy. Zresztą zawodnicy po zakończeniu wieku juniora często są wypuszczani przez własne kluby na rynek, bo te wolą postawić na "pewniejsze" nazwiska. Nie można więc karać nowych pracodawców tychże zawodników za politykę kadrową ich klubów wychowawczych.

 • Rafał Rigers napisał/a komentarz do Żużel. Półtora okrążenia: Czas na ekwiwalent jak w piłce nożnej. Szkolenie musi się opłacać [FELIETON]

  @SpartyFan: W moim odczuciu przeczysz sam sobie. Mówisz, że "Gollob byłby kilkukrotnym IMŚ gdyby zajął się jazdą, a nie grzebaniem przy sprzęcie" (czyli doceniasz jego klasę, ale wskazujesz na zbyt wielkie zainteresowanie sprzętem, zamiast zostawić to mechanikom, tak?), a już w następnym zdaniu umniejszasz jego klasę i twierdzisz, że "został IMŚ, bo konkurencja była mniejsza...". Pozwolę sobie nie zgodzić się z Tobą. Gollob był unikatowym zawodnikiem. W moim odczuciu w okresie nazwijmy go "gorzowskim", dojrzał. I to było widać i w jeździe, i w jego wypowiedziach. A co do kasy...Masz rację w sensie, że dużo golił. Ale czy A.Łaguta, Kubera i Smektała też tego nie robią dziś? Jak ktoś jest dobry, to chce dobrze zarabiać. Pozdro.

 • Rafał Rigers napisał/a komentarz do Żużel. Półtora okrążenia: Czas na ekwiwalent jak w piłce nożnej. Szkolenie musi się opłacać [FELIETON]

  Pani Marto. Chyba trochę za mało ludzi jeździ na żużlu, aby wprowadzać jakieś ekwiwalenty za seniorów - to po pierwsze. Po drugie - nawet, gdyby się nad tym zastanawiać, to nie podała Pani szczegółów, więc nie ma się za bardzo nad Pani propozycją jakoś rozwodzić. A po trzecie - kto Unii Leszno zabroni postawić na Kuberę i Smektałę kosztem Kołodzieja i Lindseya? Można było tak zrobić? Myślę, że to rozwiązanie miałoby wielu zwolenników w Lesznie. A czemu postąpiono inaczej? PIENIĄDZE! Unia chce jak najwięcej zaoszczędzić (czytaj: zarobić), więc skalkulowała sobie, że na sezon 2021 taka droga będzie lepsza. A jeśli wierzyć słowom np. Kubery - oni i tak tam wrócą. Swoją drogą, to mało profesjonalne (choć może od serca?),gdy pan Dominik deklaruje, że będzie jeździł w najbliższym czasie na innym terenie, a wróci do Unii lepszy i mocniejszy. Panie Dominiku - nie wiadomo, gdzie przyjdzie Panu zarabiać i realizować się. Gdziekolwiek Pan będzie, proszę dawać z siebie wszystko. Tomasz Gollob został mistrzem świata dopiero, jak trafił do Gorzowa. Tam przeskoczył na jeszcze wyższy poziom, co sam niejednokrotnie podkreślał. Może i Pan zostanie mistrzem, dzięki temu, że pójdzie nową, nieznaną ścieżką? Warto mieć w życzliwej pamięci to co się wydarzyło, ale przyszłość...? Kto wie, co nas czeka i jaką drogą podążymy ;).

 • Rafał Rigers lubi Komentarz

  @Jarek93: Taaa
  W grudziądzu to Chomski z Orłem na zmianę jeżdzili tym małym ciagnikiem po torze
  OCZYWIŚCIE że w Częstochowie Paluch w nocy rozorał tor i nawiózó 25 wywrotek nowego materiału....
  Jakby tego było mało to przd meczem z Wrockiem , kapierw namocyli tor deszczem, a potem go przykryli...

 • Rafał Rigers lubi Komentarz

  Redaktorze Galewski, dobre zdjęcie przy artykule które pokazuje kogo reprezentuje Krzysztof Cegielski i dlaczego jest stronniczy. Klub gorzowski winien wystąpić do telewizji, by w związku z powiązanie Cegielskiego z Klubem leszczyńskim, nie brać go składu sprawozdawców lub komentatorów tego spotkania. I jeszcze jedno. To Ekstraliga powinna sprawdzić dlaczego tor gorzowski przygotowywano między innymi, pod podopiecznego Cegielskiego i innych zawodników Unii. To jest gra o duże pieniądze, nie powinno być równych i równiejszych.

 • Rafał Rigers lubi Komentarz

  Żal to wszystko czytać. Ludzie na syfach chyba mają ale syf w głowie. Zaraz ktoś mi jeszcze ktoś powie że w Anglii i Szwecji tak się tak jeździ więc idźmy drogą tych krajów a żużel będzie już tylko wspomnieniem i do zobaczenia w TVP ale nie sport a historia. Apropo komisarza od czwartku jest zastępczy komisarz w Lesznie a w sobotę zmienił go ten sam co był w Gorzowie czyli jest o dzień wcześniej niż był On w Gorzowie. Pisałem to już dwa razy napiszę to i trzeci Kibice są jak chorągiewki. P.S. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia i choć ktoś ma twarde argumenty w tą lub drugą stronę to nikt ich do tego nie przekona a Cegła swoje za uszami ma ale w porównaniu do Grzybka jest to osoba znająca się na żużlu nie histeryk. Ciekawe jest również to że jak dzieło się w tym roku dziwnego z torami to zawsze dotyczyło to meczu Gorzowa:
  Grudziądz- Gorzów, Gorzów-Częstochowa i później rewanż, Gorzów- Z.Góra znowu deszcz, Gorzów- Wrocław, tylko w meczu Z.Góra- Wrocław nie brali udziału. Ciekawe ale czy dziwne niech każdy sobie odpiwie.

 • Rafał Rigers lubi Komentarz

  Cegielski to bardzo szczwany i dwulicowy człowiek. Niby to wielki ekspert i komentator, który z Gorzowa pochodzi i w Stali się wychował, ale nader często wbija podobno ukochanemu klubowi szpilę na antenie tv. Niby to eksperckie uwagi, niby bezstronne komentarze, ale tyczą się one w większości jednego klubu, czyli Stali Gorzów. Co za tym idzie? Ano idzie za tym ogromny hejt w internecie, potęgująca się mowa nienawiści i plucie na klub. Stal dzięki takim niby to niewinnym uwagom stała się już ulubieńcem żużlowej Polski. To Stal celowo podpaliła rozdzielnię. To Stal winna walkowera w Czewie. To Stal spreparowała tor. To Stal nasyła lekarzy konowałów, aby ci puszczali na tor pół żywych żużlowców.....To wszystko niby takie niewinne jak dziewica orleańska, ale kropla drąży skałę i szkodzi całej naszej ukochanej dyscyplinie. Prośba to ludzi w Canal Plus odpowiedzialnych za transmisje żużlowe. Niech Krzysztof Cegielski nie komentuje więcej meczów Stali, bo szkody które czyni temu sportowi są b wielkie a chyba nie o to nam wszystkim w tym wszystkim chodzi.

 • Rafał Rigers lubi Komentarz

  Za dużo by mówić dlaczego, powiem tylko krótko: ogólnie nie zgadzam się z Cegielskim.

 • Rafał Rigers lubi Komentarz

  @Tylko Jagus: żużel to jego praca , nie jest wychowankiem Gorzowa , Zielonej Góry, czy Torunia więc przywiązania do tych czy innych miast nie ma , kto da więcej tam idzie normalka . Nie każdy jest Zmarzlikem czy Dudkiem.

 • Rafał Rigers lubi Komentarz

  Co jest że nie można się zalogować

 • Rafał Rigers lubi Komentarz

  ''Jest mi przykro, że jestem personalnie atakowany. Szczególnie mi szkoda, że takie głosy płyną z Gorzowa''. A nam jest szczególnie przykro jak jesteśmy atakowani przez własnego wychowanka który o tym wspomina tylko gdy można się podczepić pod jakiś sukces Stali np. zdobycie DMP. I po co te wybiegi o pomocy dla Jędrzejakowej i Bartka Zmarzlika? Chcesz się wybielić? Za darmo tam prezesujesz w tym Metanolu? I co to za oskarżania o oszustwa? Nazwiska, konkrety. Był taki jeden co przed meczem Stali mówił, że nic nie dosypywał a potem, że jednak kilka wiaderek dosypał. No to dostał karę. A Ty co tu jątrzysz? Kawa na ławę albo siedź cicho.

 • Rafał Rigers napisał/a komentarz do Żużel. Cegielski: To nie moja wina, że Stal nie wygrała wyżej. Tory na wszystkie mecze powinna robić Ekstraliga [WYWIAD]

  @Mat.UL.: Dlaczego tak sądzisz?

 • Rafał Rigers lubi Komentarz

  Panie Krzysztofie,bardzo Pana lubię,ale coraz częściej zdarza się Panu przesadzać. Poczułem się ostatnio obrażony Pana wypowiedziami w czasie meczu z Wrocławiem. Mówił Pan,że kibice mają upadki w nosie. Że idą szczęśliwi do domu,a to są ludzkie tragedie. Gdyby Pan widział,jak dużo moich znajomych przejmowało się Pana losem po wypadku i trzymało kciuki, pomimo,że nie był Pan już zawodnikiem G, nigdy by Pan tego nie powiedział. Jest Pan bardzo inteligentny i zawsze pięknymi słówkami się wybiela. Ale Pana wypowiedzi są często po prostu niesprawiedliwe....

 • Rafał Rigers lubi Komentarz

  Panie Cegielski dorzucałem do puszki na opony potem na silnik a uzbierało się na cały motocykl a teraz jad i plucie na Stal Gorzów.Zero szacunku

 • Rafał Rigers lubi Komentarz

  Szanowny Krzysztofie Cegielski, W tym Gorzowie się wychowałeś i nauczyłeś "trochę" żużla, bo zawodnikiem wybitnym nigdy nie byleś. Zły los zrobił ci "figla". Jednak o jednym nie pamiętasz, "ptak nie kala we swoje gniazdo". Ty to czynisz, pomimo że kibice gorzowscy w twych ciężkich czasach dużo ci pomogli.

 • Rafał Rigers napisał/a komentarz do Żużel. Cegielski: To nie moja wina, że Stal nie wygrała wyżej. Tory na wszystkie mecze powinna robić Ekstraliga [WYWIAD]

  Panie Krzysztofie. Czytając powyższy wywiad trudno pozbyć się wrażenia, że jednak coś jest "na rzeczy", czyli, że p.Grzyb ma trochę racji. I ja nawet Pana rozumiem, w sensie, że kiedyś poczuł się Pan zraniony. Bo odchodził Pan w nie najlepszej atmosferze z Gorzowa, były żale i pretensje, w moim odczuciu uzasadnione. Niestety nie potrafi Pan odciąć się od przeszłości w sposób definitywny. A szkoda, bo w Gorzowie z tego co mi opowiadają znajomi, dalej mnóstwo osób Pana ceni za postawę na torze oraz obecne zaangażowanie. Dlaczego uważam, że p.Grzyb ma trochę racji? Bo krytyczne uwagi które Pan często kieruje na antenie mają jeden kierunek (gorzowski), a analogiczne sytuacje w innym ośrodku są pomijane milczeniem (patrz sytuacja z torem gdzieś indziej). Redaktor powinien w wywiadzie zapytać, czy w takim razie Pan Cegielski neguje opinię np. trenera Cieślaka (choć też wielu innych), który wyśmiał pretensje dotyczące gorzowskiego toru, a zwrócił uwagę na fakt, iż zawodnicy odzwyczaili się w Polsce jeździć na torach przyczepnych. Ba, Pan nawet okrakiem zaczął się ze swojej krytycznej opinii z poniedziałku wycofywać i mówić, że cyt. "Rozumiem, o co panu chodzi i się zgadzam. Zawodnicy powinni być gotowi na trudniejsze warunki, kiedy spowoduje je siła wyższa". No to o co chodzi? Warunki były trudniejsze, bo spowodowała to właśnie siła wyższa, komisarz siedział kilka dni i nadzorował prace torowe. A że Iversen być może nie powinien jechać (i Czogunow) to już zupełnie inny temat.
  Co więcej: Pan zaczyna w wywiadzie przechodzić do ataku (wszak to najlepsza obrona): a to p.Grzyba krytykuje, ale bez podania konkretów z rozmowy, a to przywołuje żonę śp. T.Jędrzejaka, a to trywializuje i wyśmiewa, że posiada wielką moc sprawczą. Ale Panie Krzysztofie: wy dziennikarze macie taką wielką moc. I od tego, jak będziecie ważyć słowa (albo jak w Pana wypadku nie ważyć, by nie powiedzieć "nieważyć"), tak będzie działo się w środowisku żużlowym. Dlatego proszę: więcej obiektywizmu i życzliwości - dla wszystkich, także dla GORZOWA.

 • Rafał Rigers napisał/a komentarz do Żużel. Piotr Żyto o Fogo Unii, kolejnych szansach dla Tungate’a i przyszłości Vaculika

  @Vegas: Co do środków z budżetu - pewnie, że najzdrowiej byłoby to robić ze środków prywatnych. A co do nudy, magii, czy jak to nazwiesz - masz prawo do takiej oceny. Na szczęście mnóstwo ludzi myśli inaczej i spotykają się na stadionach, cieszą się lub smucą, rozmawiają, spędzają wspólnie czas. Także w Zielonej Górze.

 • Rafał Rigers napisał/a komentarz do Żużel. Social Speedway 2.0: Artiom Łaguta sugeruje transfer? Wrocław i jeden z najlepszych momentów w karierze

  @mickmick: Nie za dużo tych farbowanych lisów we Wrocławiu? Ciekawe, jak to sami wrocławianie oceniają?

 • Rafał Rigers napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Wydaje się, że sprawa jest dawno zamknięta (Vaculik w Gorzowie), ale trener Żyto musi robić dobrą minę do złej gry. No bo co ma powiedzieć? Że Martin woli jeździć w Gorzowie? Lepiej medialnie stwierdzić, że sprawa jest jeszcze otwarta, że ciągle walczymy i rozmawiamy, a na końcu i tak padnie stwierdzenie, że nie rozumiemy Vaculika, bo dawaliśmy mu niebiański kontrakt, a on jednak woli gdzie indziej jeździć. Tak to widzę.

pokaż więcej

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.