Co dalej z projektem Nowy Stadion w Bydgoszczy?

autor: Liberate | 2017-05-06, 21:25 |

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|
06.05.2017r. kibice zrzeszeni w Stowarzyszeniach „Biało – Czerwone Pokolenie” i Pomagamy Polonii spotkali się z Prezesem ŻKS Polonia Bydgoszcz.

Tematem rozmów były wątpliwości gromadzące się wokół projektu przebudowy Stadionu Polonii im. Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Władysław Gollob skarżył się na obieg informacji, związanych z wizualizacjami obiektu oraz wstępnymi przymiarkami do projektu. Wg seniora rodu, nie jest prawdą, iż konsultowano z nim potrzeby infrastrukturalne obiektu, a plan umieszczenia parkingu na prostej pod trybuną nazwał wręcz niebezpiecznym, ze względu na zagrożenie wynikające z sytuacji, gdy motocykl po kraksie przedostanie się za bandę.

Prezes nie rozumie, dlaczego właściciel stadionu ma zamiar wyłączać z użytku bieżącego na około dwa sezony sektor, który już w tej chwili pozwala na uczestniczenie w widowisku na przyzwoitym poziomie? Wg niego naturalnym miejscem wymagającym natychmiastowej interwencji wydaje się być pierwszy łuk, położony w odległości większej od toru, niż łuk drugi.

Władysław Gollob ubolewa, iż firma, która rozpoczyna projektowanie trybuny (APA ARCHES Poznań), wyklucza jej podwyższenie, co było założeniem brzegowym, przedstawianym w wizualizacjach. Stawia to celowość przedsięwzięcia pod wielkim znakiem zapytania, tak samo jak połowiczne podejście do modernizacji z pominięciem zadaszenia, które choć częściowo zatrzymywałoby hałas emitowany podczas zawodów i treningów.

Właściciel klubu uważa, że jako najemca obiektu i działacz z wieloletnim doświadczeniem, powinien mieć wpływ na kształtowanie funkcjonalności projektu, a nie tak jak obecnie dowiadywać się wszystkiego z mediów.

Wg niego, jego rola na tę chwilę ogranicza się do oprowadzania po terenie obiektu specjalistów wyznaczonych przez miasto do realizacji zadania, a o szczegółach prac dowiaduje się z przypadkowych rozmów.

Istotną informacją dla opinii publicznej powinien być fakt, iż stowarzyszenia podczas konsultacji, która się odbyła z inicjatywy kibiców (z udziałem Prezydenta Rafała Bruskiego) zostały zapewnione, że Władysław Gollob zaaprobował warunki brzegowe zaproponowane przez inwestora. W świetle powyższych rewelacji pytania o jakość projektu wydają się być jak najbardziej zasadne. 

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.