Dramatyczna kontuzja Greka w meczu z Polską, ponad pół roku przerwy!

Grecy mogą być zadowoleni z wywalczenia remisu w pierwszym meczu Euro 2012. Pojedynku z Polską z pewnością miło nie będzie wspominał jednak ich podstawowy stoper, Avraam Papadopoulos.

Konrad Kostorz

Avraam Papadopoulos opuścił murawę już w 36. minucie i udał się na badania do szpitala. Ich wyniki dla 27-latka były druzgocące - zerwane więzadła w lewym kolanie i 6-7 miesięcy przerwy! W sobotę stoper Olympiakosu Pireus wróci do ojczyzny, by przejść operację.

Kontuzja Avraama Papadopoulosa to poważny ból głowy dla Fernando Santosa, tym bardziej że w pojedynku z Czechami pauzował będzie ukarany czerwoną kartką w meczu z Polską Sokratis Papastathopoulos. W tej sytuacji selekcjoner Hellady prawdopodobnie postawi na Kyriakosa Papadopoulosa i ostatniego środkowego obrońcę w kadrze, Steliosa Malezasa z PAOK-u Saloniki, który dotąd w narodowych barwach wystąpił tylko dwukrotnie.