Rosja była niepokonana - podsumowanie turnieju reprezentacji młodzieżowych

Zwycięstwem reprezentacji Rosji zakończył się trzydniowy międzynarodowy turniej młodzieżowych drużyn, który rozegrany został w Piotrkowie. Rosjanki wyprzedziły Norweżki oraz Polki.

Michał Ostafijczuk

Rosjanki ostatniego dnia turnieju wygrały oba swoje mecze. Podopieczne trenera Anatolija Skorobogatowa pokonały Norwegię 30:26 i Polskę 33:23. Dla wszystkich drużyn turniej w Piotrkowie był ostatnim sprawdzianem przed mistrzostwami świata, które za tydzień rozpoczną się w Czechach.

W ostatnim swoim spotkaniu reprezentacja Polski właściwie nie nawiązała walki ze świetnie dysponowanymi Rosjankami. W 14. minucie był co prawda remis 5:5, ale już do przerwy "sborna" prowadziła 16:9, a całe spotkanie zakończyło się wygraną rywalek 33:23. Polki zakończyły turniej na ostatnim miejscu z jedną wygraną i trzema porażkami.

- Na pewno turniej ten oceniam bardzo pozytywnie - powiedział trener naszej reprezentacji Andrzej Niewrzawa. - Jedynym minusem jest złamany obojczyk Pauliny Piechnik, która niestety nie zagra w mistrzostwach świata. Daję teraz dziewczynom trzy dni wolnego. Spotykamy się w środę wieczorem w Piotrkowie i wyjeżdżamy na mistrzostwa do Czech. Pierwsze spotkanie rozegramy 1 lipca z drużyną Austrii - dodał Niewrzawa.