Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • Levantador napisał/a komentarz do LSK: ŁKS - Budowlani: koronacja możliwa już w poniedziałek

  ''Budowlanym w drugim meczu nie pomógł w zwycięstwie nawet historyczny wyczyn ich atakującej. Jovana Brakocević zdobyła 38 punktów, czyli pobiła rekord rozgrywek.''

  Pisałem pod artykułem Kaczmarczyka, ale napiszę jeszcze raz. Brakocević nie pobiła rekordu ligi tylko wyrównała osiągnięcie Popović-Gammy.

 • Levantador napisał/a komentarz do LSK: Jovana Brakocević przeszła do historii ligi. Pobiła wieloletni rekord punktowy

  Gwoli ścisłości Brakocević nie pobiła rekordu Piątek tylko wyrównała osiągnięcie Popović-Gammy z sezonu 2014/2015, kiedy to Sanja grając w Łodzi wykręciła 38 punktów w meczu z Dąbrową Górniczą Panie Kaczmarczyk.

  Niemniej to ciekawe, że całe podium należy do atakujących, które reprezentowały barwy Budowlanych.
  Jeśli finałowa rywalizacja przedłuży się do 4 lub 5 spotkań to Jovana wynik punktowy z całego sezonu może jeszcze znacznie poprawić.

 • Levantador napisał/a komentarz do Taichiro Koga historycznym transferem PlusLigi. "Muszę potwierdzić wartość japońskiej siatkówki"

  Życzę Zawierciu, żeby mieli więcej pociechy z Kogi niż kilka lat temu Kalisz z Tanaki.

 • Levantador lubi Komentarz

  ferdynand masz racje niejaki grolo pisze nowa historie Polski według własnego uznania pomieszanie z poplataniem a może jak sto razy to powtórzy i napisze to sie uda mu wszystkich przekonac do jego chorych teorii ( wszystko co najgorsze wykonała poprzednia władza Po PSL i Komor przypisuje obecnej władzy jakiś fantasta)Ale do rzeczy ile to czasu trzeba było żeby w końcu nasz obywatel mógł zagrać w naszej reprezentacji gdyby to chodzilo np o Katarczykow to załatwione byłoby ekspresowo a polskie ekspresso to prawdopodobnie po 24.07, 2019 jak się coś znowu nie wydarzy - co do działaczy to im nie bardzo zależy się wysilać bo im tak dobrze a do nastepnej olimpiady to niech już szukają małych kubanczykow i ich już naturalizuja bo czas płynie ekspresowo. Katarczycy mają specjalny klucz -twarde zielone ciekawe kiedy sie im zamarzy medal w siatkowce to zrobia zakupy ekspresowo
  znaturalizuja i pewnie medal zdobędą już to przerabiali. GRATULUJE EKSPRESOWEGO DZIAŁANIA TYLKO. DLACZEGO TEN EKSPRES MA OPÓŹNIENIE

 • Levantador napisał/a komentarz do Poznaliśmy termin debiutu Wilfredo Leona w reprezentacji Polski. Pozostała jeszcze jedna formalność

  - Katarczycy mają specjalny klucz -twarde zielone ciekawe kiedy sie im zamarzy medal w siatkowce to zrobia zakupy ekspresowo -
  W siatkówce tak się nie da. Katarczycy mogą pościągać sobie młodych, zdolnych z innych krajów, którzy nie występowali w barwach swoich państw w seniorach. Szanse jednak na końcowy sukces raczej nikłe. U kobiet w siatkówce od lat podobne praktyki stosują w Azerbejdżanie.

 • Levantador lubi Komentarz

  niejaki GROLO [dobry blokujący!] : przecież wystarczy sprawdzić jak się nie wie :
  .
  1/ CBA :
  Szefowie Centralnego Biura Antykorupcyjnego:

  Mariusz Kamiński – od 3 sierpnia 2006 do 13 października 2009[13] (od 6 lipca 2006 pełnomocnik ds. organizacji CBA)
  Paweł Wojtunik – od 30 grudnia 2009 (pełniący obowiązki od 13 października 2009)[14] do 1 grudnia 2015
  Ernest Bejda – od 19 lutego 2016 (pełniący obowiązki od 1 grudnia 2015)[15][16
  .
  2/ MS
  Ministrowie sprawiedliwości po wydzieleniu prokuratora generalnego[9] (od 2010 do 2016)[edytuj]
  Krzysztof Kwiatkowski (PO) od 30 marca 2010 do 18 listopada 2011
  Jarosław Gowin (PO) od 18 listopada 2011 do 6 maja 2013
  Marek Biernacki (PO) od 6 maja 2013 do 22 września 2014
  Cezary Grabarczyk (PO) od 22 września 2014 do 30 kwietnia 2015
  p.o. Prezes Rady Ministrów Ewa Kopacz od 30 kwietnia 2015 do 4 maja 2015[8]
  Borys Budka (PO) od 4 maja 2015 do 15 listopada 2015
  Zbigniew Ziobro (SP) od 16 listopada 2015 do 4 marca 2016
  .
  3/ po raz n-ty potwierdza się że
  LEMINGOZA to straszna choroba... gorsza nawet od mocherozy ... b.rzadko uleczalna ...
  a jeszcze jak podlana powtarzanymi banialukami przedstawionymi przez "oświeconych" do wierzenia "tubylczemu betonowi" to wychodzi "automasakracja" ...
  .
  4/ no i jeszcze autor posta "przypadkiem zapomniał" o poprzedniku Kasprzyka - "jeszcze bardziej uzdolnionym "negocjatorze i organizatorze";))) , P.Papke (PO!) - fajny gość ale nic nie umiał załatwić ... no ale miał mocne partyjne poparcie... i to mu wystarczyło ...

 • Levantador lubi Komentarz

  A nie przyszło wam panowie do głowy, że niewątpliwa skuteczność Przedpełskiego na arenie międzynarodowej bierze się właśnie z takich czynników, za jakie mu w końcu w Polsce postawiono zarzuty? Całe FIVB to jedna wielka i głęboka kieszeń :).

 • Levantador lubi Komentarz

  Grolo, czy jesteś pewien dat i faktów ktore podajesz? W 2014 roku przeciez inne było kierownictwo prokuratury, CBA i trochę inny rząd.

 • Levantador napisał/a komentarz do Poznaliśmy termin debiutu Wilfredo Leona w reprezentacji Polski. Pozostała jeszcze jedna formalność

  Przecież ten tuman uskutecznia tylko pod tym artykułem agitki polityczne. Nic więcej.

 • Levantador napisał/a komentarz do Philippe Blain: Skupiam się na Skrze

  Czy Gladyr zrzekł się ukraińskiego obywatelstwa? Przyznanie obywatelstwa polskiego nie czyni go z automatu Polakiem. Wprowadzone przepisy mają na celu ochronę interesów polskiej reprezentacji. Niech pozałatwia odpowiednie formalności, jeśli mu kasy nie szkoda i problem się rozwiąże. Dla chcącego nic trudnego. Skończyła się zabawa "jestem Polakiem w rozgrywkach ligowych", a w reprezentacji będę Ukraińcem, Włochem, Francuzem, Białorusinem itd.

  W Bełchatowie dalej nie potrafią pogodzić się z orzeczeniem, które dla miażdżącej większości kibiców jest czymś oczywistym. Przyjąć na klatę pewne rzeczy po prostu trzeba umieć. Pan Piechocki i spółka sprawiają wrażenie ludzi pozbawionych honoru? przyzwoitości? wstydu? Mając w pamięci oświadczenie Skry, w którym posłużono się wierutnym kłamstwem osoby związanie z tym klubem pogrążają się coraz bardziej.

 • Levantador napisał/a komentarz do World Grand Prix: Zielona Góra emocji! Polki blisko wygranej z Portoryko

  Na MŚ kobiet w Japonii w 2006 roku MVP turnieju wybrano Takeshitę. Japonki zajęły 6. miejsce i wyróżnienie rozgrywającej gospodyń było dość zaskakujące. Zresztą na tych mistrzostwach ostatnim spotkaniem był mecz o 5. pozycję pomiędzy Chinami i właśnie Japonią. Medalistki wyłoniono wcześniej, a "najciekawsze" spotkanie pozostawiono na koniec. Najciekawsze z punktu widzenia gospodarzy.
  Nagroda MVP jest oczywiście uznaniowa i przez to może dochodzić do takich sytuacji, jak opisana powyżej. Ograniczenie się do drużyny zwycięskiej zmniejsza pole do popisu decydentom i niweluje możliwość przyznawania takiego wyróżnienia po gospodarsku. Zgadzam się, że nagroda dla Wołosz była nie na miejscu.

 • Levantador napisał/a komentarz do Prezes Wisły Warszawa odpowiada na zarzuty

  Bardzo trafna analiza prezesa Wisły dotycząca zamkniętej ligi i reguł, według których są równi i równiejsi. To właśnie różnica między Panami Kulikowskim i Bąkiem. Pierwszy krytykuje powstały system nie mający nic wspólnego z rzetelnością i sprawiedliwością, a drugi krytykuje kluby, które domagają się traktowana na jednakowych zasadach.
  jureczek wypisuje głupoty również tutaj. Dalej nie rozumie istoty problemu. Oby takich nierozgarniętych kibiców siatkówki było jak najmniej :)

 • Levantador lubi Komentarz

  Pan Bąk jak zwykle robi wiele szumu wokół siebie, ale co się dziwić, skoro klub za każdym razem kończy sezon poniźej celu. Trzeba jakoś odwrócić od siebie uwagę :) Pomijam fakt, że akurat Legionovia przykładem płynności finansowej nie jest, więc tym bardziej bym milczał.

 • Levantador napisał/a komentarz do Wicemistrz Polski traci głównego sponsora!

  Przeczytałem komentarze poniżej. Bardzo ciekawa dyskusja z polityką w tle.
  Nie dziwi mnie rozgoryczenie sympatyków Sopotu. Utrata takiego hojnego sponsora nie jest niczym przyjemnym. Sponsor ma jednak prawo się wycofać. Kwestią sporną pozostaje umowa i czy mogli ją rozwiązać zgodnie z zapisami.
  PGE to spółka skarbu państwa to i pewnie polityka w tle gdzieś się panoszy. Jeśli ktoś sądzi, że w 2010 roku było inaczej to już jego sprawa. PGE nie miało i w zasadzie nie ma za wiele wspólnego z Trójmiastem poza budową elektrowni jądrowej. Owa elektrownia budowana jest już kilkadziesiąt lat. Ostatnimi laty można było przeczytać, że prąd z niej popłynie w 2020 roku, potem 2024, 2027 i ostatnio chyba w 2029. Założeniem wspomnianego sponsoringu było budowanie pozytywnego wizerunku wokół tejże elektrowni. Czy ona w ogóle powstanie? Któż to wie, zatem wykładanie kasy na wizerunek mogło nie mieć końca.
  Jestem kibicem z Łodzi. Pamiętam, jak w 2010 roku Budowlani będąc beniaminkiem zdobyli puchar Polski i wywalczyli miejsce w LM. Biorąc pod uwagę bliskość z Bełchatowem i to, że Skra wpadała i wpada po dziś dzień do nas na gościnne balety sądziłem, że taka firma mogłaby zainwestować w łódzką siatkówkę żeńską. Łodzianie to w końcu klienci PGE. Później okazało się, że idą na Pomorze wspierać inny kobiecy zespół. Tak to już jest, że nie wszystkim się dogodzi.
  Bez PGE nie byłoby pewnie tych wszystkich sukcesów Sopotu. Warto też o tym pamiętać.

 • Levantador lubi Komentarz

  Ja mam wrażenie, że tutaj inni dorabiają polityczną ideologię.
  Na co pójdą pieniądze, to jest decyzja sponsora - włącz myślenie.
  Polityczna decyzja byłaby, gdyby spółka zupełnie wycofała się ze sponsorowania sportu.
  Niektóre decyzje przerastają myślenie zaklapkowanych kibiców.
  Dlaczego nie pracowano nad szerszym sponsoringiem? Wygodnictwo czy lenistwo? A może też "polityka"?

 • Levantador lubi Komentarz

  Nie ma co wylewać krokodylich łez. Oczywiste, że szkoda pracy i dorobku całego sztabu ludzi, ale też wypadałoby w pierwszej kolejności podziękować za lata współpracy i sponsorowania.
  Okoliczności ekonomiczne nie są jasne - przecież każdy polityk chętnie ogrzewa się w ciepełku sukcesów sportowych swoich podopiecznych, więc nie czepiałbym się jednoznacznie jakichś politycznych przyczyn. Po prostu przyszedł ktoś, kto przeliczył wydawane pieniądze, zweryfikował zasadność tworzenia wielokierunkowego wizerunku sponsora, określił priorytety pod możliwości i wybrał to, co wybrał.
  Myślę, że akurat ta drużyna miała parę lat możliwości stworzenia całej grupy sponsorów, jak to zrobił np. prezes Góral czy obecnie wytrwale tworzy pani prezes warszawskiego AZS PW, bo przecież nic nie trwa wiecznie.
  Takie gimbusowskie spory i polowania na czarownice, to zupełnie bezsensowne bicie piany.
  Inna sprawa, że rozdawnictwo publicznej kasy za poprzednich rządów nie miało nic wspólnego z rozsądkiem, a bardziej z grabieżą. Jeden kubuś chciał złotego mercedesa, a jakaś banda wydała miliardy na elektrownię atomową, której nawet na papierze nie stworzyli..

 • Levantador lubi Komentarz

  I bardzo dobrze!!! Nareszcie dobiega końca czas "atomówek". Atom Trefl Sopot to sztuczna drużyna, która nigdy nie awansowała, lecz dostała się do najwyższej klasy rozgrywkowej przy stole, zastępując klub z Piły. Kupiony zespół, kupione zawodniczki i sztab szkoleniowy, kupieni "kibice". Nareszcie dość zabawy za pieniądze ze spółki Skarbu Państwa dla enklawy Tuska w trójmieście. Czas najwyższy zakazać sponsorowania pojedynczych drużyn sportowych przez spółki Skarbu Państwa (zgadzam się, aby takie spółki sponsorowały całą ligę), co wypacza rywalizację i daje automatyczną przewagę takim zespołom. Niech wygrywa sport i miasta, które stawiają na szkolenie, a nie te, które z pieniędzy ze spółki Skarbu Państwa ściągną sobie od razu pół reprezentacji i zagranicznego trenera. Wraca normalność! Bardzo dobra zmiana :)

 • Levantador napisał/a komentarz do Budowlani - KSZO: Zwycięstwo faworyta po mękach

  To widzę, że się działo. Po czterech setach opuściłem halę, bo gra łodzianek była momentami żenująca a miały (w zasadzie powinny) wygrać 3:0/3:1, żebym zdążył na naszych szczypiorniaków.
  Dany1234 wiedz jedno - buraczysko na ławce trenerskiej Budowlanych przynosi taki sam wstyd, jak tragiczny zapiewajło na meczach w Atlas Arenie.
  Mógłby ktoś opisać sytuację z kopaniem Grajber w podest sędziego? Domyślam się, że miało to miejsce w piątym secie. Z góry dziękuję.

 • Levantador napisał/a komentarz do Budowlani - KSZO: Zwycięstwo faworyta po mękach

  Do 20. Taki wynik widniał na tablicy w Atlas Arenie.

 • Levantador napisał/a komentarz do Legionovia - Impel: Zatrważająca skuteczność miejscowych w ataku

  Dominika Sobolska. Obecnie gra z Bereniką Tomsią w Montichiari.

 • Levantador napisał/a komentarz do Wątpliwe wybory Jacka Nawrockiego? Niekoniecznie

  Cieszę się, że autor poprawił informacje zawarte w artykule, ale nie wszystkie. Zakładając, że Rosja w turnieju finałowym zajmie wyższe miejsce niż Włoszki to punkty za WGP w rankingu CEV będą wyglądać następująco:
  1. Rosja 50
  2. Włochy 48
  3. Niemcy 46
  4. Serbia 44
  5. Belgia 42
  6. Turcja 40
  Za turniej finałowy II dywizji europejskie zespoły otrzymają zatem według kolejności 38, 36 i 34 punkty. Bułgarki zgarną 32 i Chorwatki 30 punktów. Podsumowując Polki mogą zyskać lub stracić dwa punkty, a nie jak napisane jest w artykule.

 • Levantador napisał/a komentarz do Wątpliwe wybory Jacka Nawrockiego? Niekoniecznie

  Uważam, że obok Aśki powinna być próbowana Anka Kaczmar, która w lidze dawała bardzo dobre zmiany Izie Bełcik. Mogły swobodnie grać zamiennie - a Anka dużo grała szybszą piłką

  Kaczmar to prawie "trzydziecha", która w całej swojej karierze tylko jeden sezon była podstawową rozgrywającą. Jeśli przez tyle lat wybierała kluby, w których robiła za drugą to ja nie widzę dla niej miejsca w kadrze. Nawrocki zamiast inwestować w sypaczki pokroju Kajzer, Jasińskiej, Gajewskiej, Tobiasz czy Bałdygi wybrał Piekarczyk - siatkarkę mającą 27 lat, która zadebiutowała w Orlen Lidze w minionym sezonie i która grała tyle w Dąbrowie co kot napłakał.

 • Levantador napisał/a komentarz do Wątpliwe wybory Jacka Nawrockiego? Niekoniecznie

  Wygrywając zmagania II dywizji Polki do rankingu FIVB zarobią cztery punkty więcej niż przed rokiem. Dla kwalifikacji na igrzyska olimpijskie znaczenia nie będzie to mieć żadnego, ponieważ nasza drużyna narodowa w światowym rankingu zajmuje odległe 28. miejsce i traci cztery oczka do... 27. Meksyku. Szans na udział w Pucharze Świata nie ma więc żadnych.

  Uczestnicy Pucharu Świata są od dłuższego czasu znani. Tegoroczna edycja World Grand Prix i tak nie miałaby wpływu na ranking i skład uczestników PŚ. Skąd ten pomysł?

  Analizując obecny ranking CEV widać, że za WGP maksymalnie dostać można było 50 punktów. Polki bronią z zeszłego roku 36 oczek, a wygrywając II dywizję mogą ich mieć 40 (tyle za zeszłoroczny triumf w Koszalinie otrzymała Belgia).

  Nie 40, a 38 punktów. Belgia otrzymała 40, lecz teraz mamy inną sytuację.

  W styczniowym turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich wystąpi siedem najwyżej notowanych w Europie ekip i nieznany jeszcze gospodarz.

  Komu nieznany? Chyba jedynie autorowi.

  Przydział miejsc w turnieju głównym w piłce siatkowej kobiet w Igrzyskach Olimpijskich 2016 w Rio De Janeiro:
  Gospodarz - 1 miejsce (Brazylia)
  Kontynentalne turnieje kwalifikacyjne - 5 miejsca
  Puchar Świata - 2 miejsca
  Turniej interkontynentalny - 4 miejsca (najlepszy zespół z Azji + 3 najwyżej sklasyfikowane

  5 miejsc z kontynentalnych turniejów kwalifikacyjnych i z turnieju interkontynentalnego najlepszy zespół z Azji? Proponuję zapoznać się z systemem kwalifikacji i nie karmić odbiorców nieprawdziwymi informacjami.

  Celem nadrzędnym trwającego cyklu jest wywalczenie przepustki na przyszłoroczne igrzyska olimpijskie

  Naprawdę? Cykl czteroletni podporządkowany IO mają Amerykanki, ale one po drodze wygrywają kontynentalne mistrzostwa, cykle World Grand Prix czy ostatnio nawet mistrzostwa świata. My jesteśmy aktualnie na jedenastym miejscu mistrzostw Europy, gramy w II dywizji WGP, zaś na mistrzostwa świata w ogóle się nie załapaliśmy i w Londynie też Nas nie było. Niestety taki pogląd podziela wielu kibiców, dla których sukcesem będzie sam awans na igrzyska i nie istotne stają się wyniki na innych prestiżowych i ważnych imprezach.

 • Levantador napisał/a komentarz do Awantura o drzwi, czyli słowo o Orlen Lidze

  Ale mam niepokojące wrażenie, że cała sytuacja wygląda zupełnie inaczej: obie strony sporu stoją naprzeciwko siebie przed pustą futryną i przekrzykują się wzajemnie, nie zauważając, że czegoś w tej futrynie brakuje. Może na początek dopasujmy do niej jakieś drzwi? Nie muszą być od razu idealne, wystarczy, żeby każdy je widział.


  Chyba tylko Pan ma takie wrażenie. Wspomniane drzwi były, ale władze PLPS postanowiły je wymontować w porozumieniu z działaczami klubów OL. Nikt się nie pytał o zdanie zespołów z niższych szczebli rozgrywek z wiadomych względów. W futrynie postawiono bramkarzy (panowie z PLPS) i teraz mamy do czynienia z selekcją według uznania i humoru.
  Trzeba być kompletnym ignorantem, żeby zarzucać cokolwiek stronie, po której znajdują się poszkodowane pierwszoligowe kluby, bowiem nie one odpowiadają za zamknięcie ligi, nie one decydują o liczbie drużyn w OL, nie one nie spełniły wszystkich wymogów i nie one stworzyły zasady, które są zwykłym, nic nieznaczącym bublem. Winna jest tylko PLPS, która zniosła przejrzyste zasady dla nic nieznaczących, która dzieli kluby na równe i równiejsze oraz która wodziła za nos zespoły I ligi cały rok na końcu pokazując środkowy palec.
  Nazywajmy rzeczy po imieniu. To jest zwykła patologia, którą stworzyli oraz której bronią rękami i nogami jej autorzy.
  Po co grać w I lidze? W jakim celu? Klub robi co może, by awansować na boisku, staje na rzęsach by spełnić wszystkie wymogi, udaje się i nagle wyskakują panowie w krawatach z tekstem "A w ty tu czego? Paszoł won z powrotem do I ligi i dupy mi tu oraz moim kolegom nie zawracać. Siedźcie cicho i czekajcie. Za rok, dwa, pięć może coś się w tej sprawie ruszy. Zostawcie numer. Zadzwonimy, kiedy przyjdzie pora".

 • Levantador lubi Komentarz

  Gwoli ścisłości Zawisza po awansie miał być finansowany niemal wyłącznie z prywatnych środków - zresztą już w zakończonym niedawno sezonie dotacja do klubu została zmniejszona do raptem 50 tys. zł i kwota ta nie miała być znacząco zwiększona.

pokaż więcej

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.