Nafciarz_Pilarz - komentarze

 • Nafciarz_Pilarz napisał/a komentarz do Powtórka sprzed miesięcy (wynik)

  Dzięki hamulcowemu PTPS, prezesowi, przegrywamy i to w jakim stylu. Jak inaczej można nazwać szefa, który z braku pieniędzy pozbywa się jednej z lepszych rozgrywających w Europie, Katic? Od lat z pustymi kieszeniami, nikogo znaczącego jako sponsora nie pozyskał. Nie pomyślał wcześniej, że swym odejściem zrobiłby dla pilskiej siatkówki super prezent. Czy prezesów lekarze nie badają? Może również wydaliby orzeczenie o niezdolności do kierowania klubem przez Radosława Ciemięgę? Oczywiście można nazwać Pana hamulcowego inaczej i takich określeń ciśnie się wiele. Masochizm Radosława Ciemięgi i kiepskie zarządzanie sprawia, że na życzenie prezesa zaczniemy przegrywać. A miał złoty róg! Jak pozyskał Katic, tak pozyskał, wielu mu gratulowało, bo przy ogromie minusów, z których kuriozalne i jedyne w historii polskiej siatkówki jest spuszczenie swego klubu za pieniądze, to był jego jeden z niewielu plusów, jeśli chodzi o osiągnięcia. No ale złoty róg długo się wszystkich nie trzyma. Miejsce w ósemce jest pewne, a to dla minimalisty już jest wiele. Jak długo jeszcze Radosław Ciemięga będzie ciemiężył PTPS? Nie ma w Pile nikogo, musi on ciągle być prezesem?

 • Nafciarz_Pilarz napisał/a komentarz do Dorota Świeniewicz odchodzi z PTPS-u!

  Liczył się kiedyś. Też chodziłem. Gdyby PTPS kiedyś doszedł do tego poziomu, co w Pile żużel, nie pisałbym o nim nawet. W siatkówce żeńskiej Piła tylko raz spadła do I ligi i nie przez spadek sportowy, ale kuriozalną sprzedaż i spuszczenie klubu przez ... prezesa. Trudno jest uwierzyć myślącym, ale jednak niestety, takiego mamy prezesa. Życzę powrotu do świetności, ale na taki żużel chadzać z pewnością nie będę. Jeśli w PTPS będzie rządził nadal Radosław Ciemięga, możesz mieć nadzieję na to, że będzie się liczył tylko żużel.

 • Nafciarz_Pilarz napisał/a komentarz do Dorota Świeniewicz odchodzi z PTPS-u!

  Jak widzę zarząd już się tu wpisał. Prawda jest raczej taka: Radosław Ciemięga jest prezesem nieudanym. Jego odejście jest warunkiem koniecznym, by klub PTPS nawiązał do dawnej świetności. Ostatnie lata to pokazują, ale głośno o tym od sytuacji kuriozalnej, do następnej, którą potrafi sprokurować Radosław Ciemięga. Jako on to robi? Nawet własny klub spuścił o klasę niżej. Apel. Panie Ciemięga, idź Pan sobie.

 • Nafciarz_Pilarz napisał/a komentarz do Katić w szoku: Dlaczego klub mi to robi?

  Z Pałacem jeszcze grała Marina, z tego co wiem. Porażka przed świętami w takim stylu była rzeczywiście niespodzianką. Być może jednak już wtedy atmosfera w klubie była zła, przecież jak donosi prasa, Ciemięga już na początku grudnia rozglądał się za Archangielską. Jeśli nawet założyć, że Marina nie może uprawiać siatkówki, to i tak Radosław Ciemięga jako nieudany prezes, powinien odejść z PTPS. Z pewnością układy go trzymają i założę się, że tłumi on krytykę, uważając się być może za niezastąpionego i działającego dobrze, ba może i zbawiciela. Niestety kibice z tego względu odwracają się od klubu. Ja, który kibicuję od dawna Nafcie boleję, że przez słabego prezesa, siatkówka też jest słaba.
  W sprawie z Katic, powtórzę, jak większość kibiców, nie wierzę Ciemiędze. Brak kasy może tłumaczyć takie zachowanie, ale dla każdego zdrowomyślącego, wygląda to na kompletny masochizm i działanie irracjonalne. Jeśli jako prezes klubu jest golcem, a jest, bo znów się przyznał do długów, to kolejny powód, by się wyniósł. Jak nie potrafi, niech się nie pcha na afisz. Niech uwierzy, że dość już go i tego co robi w tym klubie! Jeśli nawet pominąć tę kwestię, to za sprzedanie klubu, spuszczenie go o klasę niżej (zresztą prezes nie otrzymał nawet za to wszystkich należnych "srebrników") i za kiepską operatywność w utrzymaniu niegdyś potęgi Nafty, czy ma rację z Katic, czy nie, obrzydł mi i nie tylko mi. Marzeniem mym jest wypad nieudanego, przynoszącego Pile wstyd, "pustokieszeniowego" jak zawsze Pana Radosława Ciemięgi. Wtedy jest szansa na choćby lepszą atmosferę w klubie i wśród kibiców.

 • Nafciarz_Pilarz napisał/a komentarz do Katić w szoku: Dlaczego klub mi to robi?

  Czyżby znowu ironia? Zazdrościsz? Bierz tego prezesa, nawet do Realu Madryt. Udało mu się zatrudnić znakomitą siatkarkę, a teraz wychodzi ta grubymi nićmi szyta "choroba". Miał złoty róg i puste kieszenie. Mam nadzieję, że dowiemy się wkrótce więcej. Zobaczymy gdzie sprawa trafi i kto ją wygra. Tak, czy owak, prezes, który spuszcza swój klub o klasę niżej, postępuje niesportowo. Dla mnie to była zdrada, ale jeśli nawet przyjąć to, że to było ratowanie klubu, to uratował przed klapą, którą sam zmajstrował przez te lata. Wstyd mi za PTPS. Klub składa się nie tylko z takiej osobowości, jak nieudany prezes. Kibice, których znam nigdy nie darzyli Ciemięgi zaufaniem, dla mnie to wypalony i niegospodarny intrygant. Z nim jednak kojarzy klub zapewne wielu. Czekam na chwilę, gdy Radosław Ciemięga odejdzie z klubu, na co solennie zasługuje.

 • Nafciarz_Pilarz napisał/a komentarz do Katić w szoku: Dlaczego klub mi to robi?

  Tak? A kto wcześniej kierował tym, klubem, że musiał sprzedawać miejsce? Tobie starcza? Dziękuję za takiego cwaniaka, którego zresztą Atom wyrolował, bo przecież czeka na kasę. Poza tym, Natfa to czterokrotny MP, a od paru lat Radosław Ciemięga zupełnie nie nawiązuje do dawnych lat. Utrzymał klub i już lewitujesz? Sorry, nie o takim klubie marzę.

 • Nafciarz_Pilarz napisał/a komentarz do Katić w szoku: Dlaczego klub mi to robi?

  Nie wierzę Radosławowi Ciemiędze. Jemu zawsze brakowało kasy. A czy nie żyje ponad stan, jeśli chodzi o zatrudnienie? Tylko na siatkarki brak? Wiele lat temu, gdy sponsorem było PPNiG, Nafta Piła była klubem dobrze zarządzanym, a prezesem był Pan Rzemykowski. Później coraz gorzej, a prezesem ciągle był Ciemięga. Doszło do tego, że sprzedał miejsce w lidze na rzecz Atomu. Dla mnie to jest kompletny obciach i po tym fakcie powinien się pożegnać z klubem. No ale trudno wymagać jak widać ambicji od takiego prezesa. Jest nadal, ubolewam, bo poza wstydem dla Piły niewiele wnosi. Okazuje się, że za sprzedanie klubu nie otrzymał jeszcze pieniędzy. Poza więc niegodnym prezesa interesem, okazało się jeszcze, że został wyrolowany. On, niech tam by sobie był, ale chodzi o klub. W tym sezonie mimo takiego budżetu zatrudnił, potrzebnie, niepotrzebnie kilku. Teraz przyznaje dwa fakty jednocześnie: 1. brak pieniędzy w kasie, 3. zwolnienie Katic.
  Dlaczego się to zbiega? Ha ha ha, tajemnica poliszynela. Na jednej ze stron nawet sam działacz przyznaje, że to nie przypadek. Według Katic jest ona zdolna do gry. Jakiś tam lekarz jeden i drugi uważa, że nie. Dlaczego już od dłuższego czasu prezes kombinował z Iriną? Czy Irina nie zostanie podobnie wygnana z klubu, jak zrobi swoje? Oby zrobiła, bo choć to siatkarka niegdyś wielka, to jednak już wiekowa. Oby nie była to zamiana siekierki na kijek. A sprawa "chorej" Katic? Jest więc słowo przeciw słowu. Mogę się mylić, ale Ciemiędze nie ufam. Mniejsza z zaufaniem jednak, dziwię się, że tak długo można być takim partaczem i kurczowo trzymać się wodzenia klubem. Wstydzę się, że tak nagle i tak bez odrobiny dobrej woli pozbyto się siatkarki, dla której właśnie wielu kibiców chodziło na mecze. Podpisanie kontraktu z Katic, to dla Ciemięgi był kąsek. To właśnie uśmierzało we mnie komentowanie spuszczenia klubu do niższej ligi. Nie wierzę, czekam i nie tylko ja na oswobodzenie się PTPS od prezesa, według mnie kompletnie nieprzydatnego, przynoszącego wstyd.
  Znów Piła będzie wyśmiewana, bo prezesowi udało się coś od wielu lat jak ślepej kurze ziarno, a teraz masochistycznie traci złoty róg. Piło, nie ma już tu ludzi, którzy pokierowaliby klubem? Kto teraz przyjdzie do takiego klubu i takiego prezesa? Oby tylko nikt nie odszedł, bo za wiele siatkarek tu miejsca nie zagrzewa. Wcale się nie dziwię.
  Zawsze będę z klubem, zawsze będę życzył sukcesów dziewczynom. Jak długo pozostaną one w takim klubie, z takim prezesem? A przecież można łatwo zapobiec degradacji, wystarczy pozbyć się nieudanego prezesa.