Sparingowo: Ruch dał lekcję Flocie

Tomasz Fornalik poprowadził Ruch do zwycięstwa 4:0 z Flotą w ostatnim teście przed startem w eliminacjach Ligi Europejskiej. Wyspiarze nie potrafili nawiązać równorzędnej walki.

Tomasz Fornalik posłał do boju jedenastkę z pierwszoplanowymi postaciami swojego zespołu. Chorzowianie od początku kontrolowali boiskowe wydarzenia i na kilkanaście minut zepchnęli gości na własną połowę. Przewagę udokumentowali po raz pierwszy w 7. minucie, po wrzutce z prawego skrzydła Żeljko Djokicia i strzale szczupakiem Łukasza Janoszki. Prowadzenie zostało podwojone w 26. minucie po uderzeniu z dystansu Marka Zieńczuka.

Flota kompletnie nie radziła sobie na boisku. Drużyna nie potrafiła się zorganizować, wymienić kilku podań i zbudować akcji. Przebudziła się dopiero w końcówce pierwszej połowy, gdy groźny strzał w poprzeczkę oddał po rzucie rożnym Christian Nnamani. Kilka ofensywnych szarż świnoujścian w środkowej fazie meczu nie zmazało jednak wrażenia, że drużyny dzieliła tego dnia różnica klas.

Po przerwie Ruch postarał się ubarwić sparing kolejnymi trafieniami. Dokonali tego w 63. minucie Zieńczuk oraz w 66. Paweł Lisowski. Na szczególne brawa blisko tysiąca kibiców zasłużyło precyzyjne uderzenie tego pierwszego, z rzutu wolnego po faulu Michała Protasewicza. Na pół godziny przed ostatnim gwizdkiem trener Fornalik dokonał siedmiu zmian, desygnując do gry m.in. Andrzeja Niedzielana i Pavla Sultesa.

Składem rotował również Ryszard Kłusek, lecz roszady nie zmieniły obrazu widowiska. Flota w piątkowym meczu przetestowała bramkarza Grzegorza Kasprzika oraz ofensywnie usposobionych Bartłomieja Niedzielę i Mario Paveca.

Ruch Chorzów - Flota Świnoujście 4:0 (2:0)
1:0 - Janoszka 7'
2:0 - Zieńczuk 26'
3:0 - Zieńczuk 63'
4:0 - Lisowski 66'

Ruch Chorzów: Pesković (65' Perdjić) - Djokić (72' Kołodziejski), Stawarczyk (46' Lewczuk), Sadlok (65' Staszowski), Szyndrowski (56' Stawarczyk), Zieńczuk (72' Włodyga), Malinowski (65' Lisowski), Straka (65' Starzyński), Janoszka (65' Sultes), Jankowski (65' Kuświk), Piech (65' Niedzielan).

Flota Świnoujście: Kasprzik (60' Waśków) - Opałacz (46' Protasewicz), Zalepa (61' Kieruzel), Udarević, Jasiński, Niedziela (46' Fryc), Kieruzel (46' Bodziony), Niewiada, Chyła, Nnamani (53' Śpiączka), Arifović (57' Pavec).