Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • obywatel x napisał/a komentarz do Wojciech Fibak chwali Igę Świątek za mecz z Ashleigh Barty. "Brakuje jeszcze tylko dwóch rzeczy"

  Iga Świątek ma dopiero 19 lat, a gra na poziomie Himalajów tenisa! Ma ogromny talent, ale presja mediów i oczekiwań publiczności na wygrywanie meczy może zniszczyć jej karierę (tiki - njprawdopodobniej na tle nerwowym - już się pojawiają), bo zasłonią najważniejszą motywację w tenisie - czerpanie przyjemności z gry. Iga Świątek powinna przede wszystkim bawić się grą, dążyć do jak najlepszych podań, a nie nastawiać się że "muszę wygrać!". Równolegle z meczu na mecz takiej rangi samoistnie będzie zdobywać doświadczenie. Myślenie o pięknych podaniach jest kluczem do sukcesu Igi, która jako pierwsza z Polski wygrała już WS RG.

 • obywatel x lubi Komentarz

  Skuteczny serw to połowa sukcesu. Dobrze, że Iga widzi swoje braki i ich nie bagatelizuje, w kolejnych występach okaże się jaką naukę wyciągnęła z meczu z "1" WTA.

 • obywatel x lubi Komentarz

  No to pomału. Po pierwsze primo, z tą Sigmunt Iga grała... fatalnie co nie zmienia faktu, że należą się jej gratulacje. Zacznijmy więc od serwisu. Drugi całkiem OK ale pierwszego w ogóle nie było. Iga serwuje go troche zmyślnie bo cała mechnika jest pod topspin a w ostatnim momencie go spłaszcza. Ma to sens na betunie i innych twardych breweriach bo nadaje tam piłce zest i przyspieszenie. Na cegle - ma to "liability" w postaci błędów a "zysk" jest marny bo jak piłka wpadnie w błoto to całe przyspieszenie jest anulowane. Co by się odgołosłownić podam taki przykład. Mats Wilander gdy wygrał chyba drugi raz RG miał procent pierwszego serwisu 99%. Więc geniusz? Azaliż niet. On go grał nie jako "pierwszy" lecz 120% drugiego i było to tak samo efektywne jak pierwszy. Coś w tym jest. Dalej, pan Sierzputowski winien zadać Idze zadanie domowe pt. "Taktyka gdy się ma 40:0 w ostatnim gemie i przewagę 5:3". Choćby szło najlepiej (a szło, czego dowodem było 40:0) należy się przestawić z szarży pod Samossierą na "grindera" bo to przeciwniczka miała nóż na grdyce. Mogę się mylić bo fakt jest jeden: Iga wygrała. Nie wiem jedak co by było gdyby zamiast Sigmund była Barty. Barty jest diabelnie metodyczna i ... "deadly" na kształt Federera i boję się, że JEŻELI Iga będzie tak grać taktycznie z El Ninio Grande (Barty) to będzie mieć urwanie głowy jak ją przekonać by przegrała...

 • obywatel x lubi Komentarz

  Co za popis. Taka gra nic wiecej nie zdziala.
  Tylko ze Siegmund byla cienka to wygrala.
  U Siegusia to tylko ta krotko spodnica byla dobro.
  U Swiatek pierwszy serwis kompletne zero, proste pilki wyrzucane albo w siatke. Taka grom za daleko nie zajdzie

 • obywatel x napisał/a komentarz do Iga Świątek kontynuuje kapitalny marsz na mączce. Niebywałe emocje w ostatnim gemie

  11 piłek meczowych, a wcześniej 3 niewykorzystane szanse na przełamanie gemu!? Małe szanse z Barty na ćwierćfinał. A Laura następnym razem niech założy może koronkowe majtki, będzie jeszcze lepiej świecić tyłkiem :P

 • obywatel x napisał/a komentarz do Ana Konjuh - Iga Świątek

  Brak zmiany rytmu w podaniach, zero dropszotów i generalnie gry za siatkę, gra na jedno kończące podanie tak się własnie kończy z rywalką grającą silnymi zagraniami. Konjuh trzeba zmęczyć podaniami na bieganie.

 • obywatel x napisał/a komentarz do Magda Linette - Robin Montgomery

  No cóż, Montgomery ma za "ciężką pupę" i jak nie przerobi i nie wypracuje dobrze biegania to kariery nie zrobi.

 • obywatel x napisał/a komentarz do Iga Świątek - Garbine Muguruza

  @Sharapov: Dokonała, ale na sterydach :/

 • obywatel x napisał/a komentarz do Iga Świątek - Garbine Muguruza

  Podstawowy błąd, że chce zdobywać punkty poprzez silniejsze podania - zdominować, zamiast lekko odgrywać i Muguruza sama by się wyłożyła na błędach.

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.