Zawody o Puchar starosty miasta Roznov pod Radhostem: Tomasz Pochwała na podium

16 sierpnia w czeskiej miejscowości Rožnov pod Radhoštěm rozegrano zawody o Puchar starosty miasta. Skoczkowie rywalizowali na obiekcie K70, w konkursie wzięło udział 56 zawodników, w tym drużyny z Czech, Polski, Kazachstanu i Słowacji.

Monika Szandała

W kategorii seniorów zwyciężył Lukáš Hlava, który oddał skoki na odległość 73,5 i 77,5 metra. Czech wyprzedził Tomasza Pochwałę (73 i 76 m), reprezentującego TS Wisła Zakopane oraz Jiřiego Mazocha (69 i 73 m). Tuż za podium został sklasyfikowany zawodnik z Lomnic nad Popelkou- Čestmír Kožíšek.

W czołowej "10" konkursu znalazło się jeszcze dwóch Polaków. Wysokie 5. miejsce zajął Tomisław Tajner, 9. był Marcin Mąka. Do finału zakwalifikowało się kolejnych dwóch reprezentantów naszego kraju - Kacper Skrobot i Mariusz Kawulok. Pozostali skoczkowie oddali po jednym skoku i nie dostali się do drugiej serii.

47. Kos Andrzej TS Wisła Zakopane 48 49,1

Wśród młodzików najlepszy okazał się zawodnik z Harrachova, 14-letni Vít Háček, który jest jednym z faworytów zawodów FIS Youth do lat 14, które zostaną rozegrane podczas Letniej Grand Prix w Zakopanem. Czech oddał skoki na odległość 74,5 i 79 metrów, dzięki czemu wygrał z przewagą ponad trzynastu punktów nad Jakubem Dědkiem. Na najniższym stopniu podium stanął klubowy kolega Háčka - Kryštof Tišer.

Tuż za czołową trójką konkursu został sklasyfikowany najlepszy z Polaków - Andrzej Gąsienica, reprezentujący TS Wisła Zakopane. W czołowej "10" zawodów został sklasyfikowany jeszcze jeden reprezentant Polski, klubowy kolega Gąsienicy - Paweł Murzyn.