ME U-16: Falstart Polaków

W premierowym spotkaniu mistrzostw Europy do lat 16 polscy kadeci przegrali z Grecją 63:75. Polacy po dwudziestu minutach przegrywali już różnicą 15 punktów.

Jacek Konsek

Grecy wypracowali znaczną przewagę w pierwszych dwudziestu minutach, kiedy to objęli kilkunastopunktowe prowadzenie. Polacy zaczęli pościg w ostatniej kwarcie, jednak drużyna z południa Europy utrzymała prowadzenie i pewnie odniosła zwycięstwo.

W drugim grupowym meczu podopieczni Arkadiusza Miłoszewskiego zmierzą się z Francją. Początek spotkania w piątek o godzinie 14:45.

Polska - Grecja 63:75 (11:20, 17:23, 16:18, 19:14)

Polska: Kamil Zywert 15, Artur Włodarczyk 15, Marek Zywert 11, Mateusz Stawiak 9, Grzegorz Kulka 6 (11 zb), Filip Pruefer 5, Michał Marek 2, Igor Wadowski 0, Wojciech Jakubiak 0, Mateusz Fatz 0, Jakub Nizioł 0.

Najwięcej dla Grecji: Charalampopoulos 17.