Rumunia: Celeban stracił miejsce w składzie Vaslui

W 2. kolejce rumuńskiej ekstraklasy naprzeciwko siebie mogli stanąć Piotr Celeban i Łukasz Szukała. Do pojedynku Polaków jednak nie doszło z powodu decyzji kadrowych szkoleniowca FC Vaslui.

Konrad Kostorz

Przed tygodniem w 1. kolejce Piotr Celeban znalazł się w podstawowym składzie FC Vaslui na mecz z Rapidem Bukareszt, który zakończył się w remisem 2:2. Były zawodnik Śląska Wrocław rozegrał 90 minut i nie zawinił przy żadnym ze straconych goli.

Dość nieoczekiwanie przeciwko Petrolulowi Ploiesti trener Marius Sumudica posadził Celebana na ławce, a do boju na prawej obronie posłał 29-letniego Adriana Salageanu. Nie można wykluczyć, że szkoleniowiec oszczędzał Polaka przed środowym meczem III rundy eliminacji Ligi Mistrzów, w którym mistrz Rumunii zmierzy się na wyjeździe z Fenerbahce Stambuł.

W drużynie gości 90 minut rozegrał na środku obrony Łukasz Szukała. Polski stoper, który przed tygodniem strzelił gola w pojedynku z Ceahlaul Piatra Neamt, tym razem był bezradny, a jego zespół przegrał z obrońcą tytułu aż 0:3.

FC Vaslui - Petrolul Ploiesti 3:0 (1:0)
1:0 - Sanmartean 21'
2:0 - Sburlea 71'
3:0 - Niculae 82'

Czerwona kartka: Cristea /31'/ (Petrolul Ploiesti).