Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • Viran napisał/a komentarz do ME do lat 18: sroga lekcja dla juniorów. Słoweńcy zdecydowanie lepsi od Polaków

  Wałach ma 16 lat, 17 skończy w listopadzie.

 • Viran napisał/a komentarz do MME 2018: najlepsi zawodnicy turnieju wybrani. Rośnie nowe pokolenie gwiazd?

  Fraancja przegrała finał, ale ten rocznik (98/99) to kolejne wspaniałe pokolenie. Nahi, Kempf, Prandi, Villeminot, Kieffer, Tribillon to bardzo duże talenty.

  Francja będzie dominować w handballu niedługo podobnie jak to robiła za najlepszych lat Karabaticia.

 • Viran napisał/a komentarz do Bez dodatkowych powołań na środek. Gierak i Ossowski w szerokiej kadrze, ale na zgrupowanie nie przyjadą

  W ramach powrotu, napisałem tekst na blogu o Portugalii w kontekście styczniowego turnieju. Być może nie ma szans na opublikowanie go, tak jednak polecam zapoznanie się z nim i ew. polemikę -> https://sportowefakty....portugalii

 • Viran

  Analiza, czyli dlaczego nie powinniśmy lekceważyć Portugalii

  W dniach 12-14 stycznia w Portugalii odbędzie się turniej prekwalifikacyjny do Mistrzostw Świata piłkarzy ręcznych, w których Polacy podejmą Cypr, Kosowo oraz – w ostatnim i najtrudniejszym spotkaniu – gospodarzy. O ile jeszcze do niedawna spotkania te traktowalibyśmy jako formalność – lub nawet w ogóle byśmy ich nie rozgrywali – tak ostatnie 1,5 roku w wykonaniu naszych piłkarzy ręcznych, na czele z nieobenością po raz pierwszy od 2005 roku (nie licząc Igrzysk Olimpijskich) na międzynarodowej imprezie Więcej

 • Viran napisał/a komentarz do ME 2018: Didier Dinart podał skład Francuzów. Thierry Omeyer w roli straszaka

  Yanis Lenne jest bardzo przereklamowany, Kempf to większy talent i to raczej duet z PSG za kilka lat będzie stanowić o sile na prawym skrzydle, w Barcelonie więcej od Lenne gra Aleix Gomez.

  Ciekawe czy do 16-tki łapać się będzie Tournat czy Nyokas, bo nie wierzę, że Dinart postawi na Lagarde'a.

  Potencjał na prawej połówce Francuzów - Mem, Porte, Remili, Richardson, Pelayo - za to na lewym rozegraniu relatywnie biednie.

  Jestem bardzo ciekaw co zrobi Dinart - Mem w tym sezonie jest zdecydowanie najlepszym rozgrywającym Barcelony, Porte gra świetnie, Remili to klasa, ale on musi upchać tego Di Pandę. To samo z Nyokasem, Aymerin Minne wymiata ale nie ma go w kadrze nawet.

 • Viran napisał/a komentarz do Wybraliśmy Drużynę Gwiazd mistrzostw świata we Francji

  Uwagi:
  - Bergerud bronił na tym turnieju na 33% skuteczności, Gerard - na 40% skuteczności. Chwała Bergerudowi za to, że obronił karnego Horvata, ale zdecydowanie nie był najlepszym bramkarzem turnieju, tak jak Siódmiak nie był najlepszym kołowym MS w 2009 roku, bo rzucił tę decydującą o naszym awansie do półfinału bramkę.
  - Remili już w poprzednim sezonie ligi francuskiej był niesamowitym strzelcem i nie wiem, o jakich problemach w rzutach z dziewiątego metra mowa - tak naprawdę Remili w poprzednim roku nie błyszczał w reprezentacji, bo był nieogranym 21-latkiem, ale wiadomo było, że to jest ogromny talent.
  - może okazać się, że Remili będzie dopiero trzecim do grania na prawej połówce w reprezentacji Francji w nastepnych latach, bo to jest przeciętny obrońca, a zapowiada się na to, że w kadrze będzie miał gigantyczną konkurencję - Mem już gra w Barcelonie, a rok temu w głosowaniu na największy młody talent ligi francuskiej, Remili o włosach wygrał z Melvynem Richardsonem, synem Jacksona. Tyle, że w tym sezonie, do momentu kontuzji, Richardson był liderem całej ligi francuskiej jeżeli chodzi o stosunek bramek na mecz (nie licząc karnych) i to raczej on ma królować na prawej połówce reprezentacji. Aczkolwiek nie zdziwiłbym się, gdyby został przesunięty na środek rozegrania, ale tam z kolei musi znaleźć się miejsce dla znakomitego Aymerica Minne. W każdym razie, może okazać się, że Francuzi już niedługo na prawej połówce będą mieli problem bogactwa podobny do tego, jaki kilka lat temu mieli na lewym rozegraniu.
  - Karabatic był drugim najlepszym strzelcem (Mahe miał więcej bramek, ale większość po karnych), najlepszym asystentem i trzymał grę w defensywie Francuzów - skończmy może z tym Karabaticiem usuwającym się w cień, bo Nikola gdzieś po ME 2008 nigdy nie był królem strzelców żadnej czołowej imprezy reprezentacyjnej, ale nie ma na świecie zawodnika, który mógłby wypełnić jego rolę w reprezentacji Francji. Dlatego jest najlepszy na świecie nawet zdaniem Mikkela Hansena, i dlatego dostał nagrodę MVP.
  - Fabregas to z całą pewnością będzie najlepszy kołowy na świecie, a tak naprawdę Francuzi już teraz mają najlepszego kołowego świata, i jest nim Luka Karabatic, który jest bardzo niedoceniany w ofensywie, a który w lidze francuskiej rokrocznie jest najlepszym strzelcem ligi na swojej pozycji.
  - nagroda dla Bjornsena to no-brainer.
  - o dziwo broniłbym tego MVP dla Myrhola, tzn. niesamowity turniej rozegrał Norweg i zgadzam się ze stwierdzeniem, że był najlepszym zawodnikiem norweskiej ekipy. Gdyby turniej wygrała ta reperzentacja, być może faktycznie dostałby MVP.
  - Tollbriing i Sagosen też raczej nie budzą wątpliwości.

 • Viran napisał/a komentarz do Vive Tauron Kielce ma nowego sponsora. To potężna firma

  Akurat STS jako sponsor nie będzie jakimś istotnym finansowo sponsorem Kielc, więc spokojnie. Oczywiście obawy - w cudzysłowie - o finansowanie Kielc są motywowane antypatią i raczej bezzasadne, co pokazują ostatnie ruchy transferowe tego klubu.

 • Viran napisał/a komentarz do MŚ 2017. Nie ma mocnych na Francuzów. To już dziesiąty medal Trójkolorowych

  A jeszcze trzeba pamiętać o MŚ 2007, gdzie sędziowie okradli Francuzów z finału, i chyba także tytułu...

 • Viran napisał/a komentarz do MŚ 2017. Znamy Drużynę Gwiazd! Nikola Karabatić najlepszym zawodnikiem mistrzostw

  Z tymi nagrodami dla Karabaticia to jest trochę tak, że jak spojrzy się na jego grę całościowo, to on praktycznie na każdej imprezie gdzie liczą się Francuzi jest rzeczywistym MVP :) Np. Hansen jest w stanie równie dobrze rzucać i podawać, ale nigdy nie będzie tak dobrze bronić, i tak dalej.

  A nagroda Najbardziej Wartościowego Zawodnika Turnieju, jest przeznaczona dla ... najbardziej wartościowego zawodnika. Największą wartość na parkiecie pokazywał we Francji jednak Karabatić.

 • Viran napisał/a komentarz do MŚ 2017. Znamy Drużynę Gwiazd! Nikola Karabatić najlepszym zawodnikiem mistrzostw

  @Grzymisław, Karabatić to zdecydowanie MVP tej imprezy, to po prostu najlepszy gracz w historii, wystarczy popatrzeć na statystyki - Sagosen 43 asysty, Karabatić 42 asysty, Sagosen - 41 bramek (8 po karnych) i 51% skuteczności, Karabatić 31 bramek - 58% skuteczności. W ofensywie grali podobnie (Sagosen bez karnych miał 33/65, a z samych karnych miał słabe 8/14), a w defensywie jednak dzieli ich przepaść. Oczywiście masz rację, że Sagosen trzymał grę Norwegów, to kapitalny gracz, ale najbardziej wartościowym zawodnikiem imprezy był Karabatić, ciężko, żeby tej nagrody nie dostał u siebie w domu.


  Co do innych nagród, to Myrhol jeżeli chodzi o bramki z gry był najlepszym zawodnikiem całej imprezy, więc musiał dostać tę nagrodę. Duvnjak chyba też słusznie, ofensywę Chorwatów ciągnął Cindrić, ale Duvnjak w ''kanadyjce'' był chyba szósty, a jednak to świetny obrońca. Remili zasłużenie, najlepszy strzelec mistrzów świata.

 • Viran napisał/a komentarz do MŚ 2017. Allez les Bleus! Francuzi mistrzami świata po raz szósty!

  Muszę powiedzieć, ze o ile oczywiście Francuzi mają zdecydowanie największy potencjał ze wszystkich krajów na świecie, o tyle jednak ta siłą rzeczy zachodząca przebudowa idzie im szybciej niż myślałem.

  Starszy Omeyer? Wchodzi Gerard, który w lidze zresztą broni dużo lepiej, i jest najlepszym bramkarzem imprezy. Trzeba odciążyć Abalo na skrzydle? Wchodzi Remili, który staje się najlepszym strzelcem drużyny mistrzów świata, dostaje nagrodę najlepszego prawego rozgrywającego turnieju, a na skrzydle czas spędza Porte. Kontuzję łapie Karabatić? 20-letni Fabregas jest obok Myrhola najlepszym kołowym imprezy. Niesamowite. A najlepsze, że to dopiero początek tego nowego, genialnego francuskiego pokolenia. Na szanse już czekają Mem, Richardson, Minne, Kounkoud, Descat, a największy talent z nich wszystkich to młody Villeminot...

 • Viran napisał/a komentarz do Kamil Kołsut: Turniej we Francji to grzech młodości. Ważne, że chłopcy stają się mężczyznami (komentarz)

  Poniżej mój, pośrednio polemiczny, komentarz co do oceny występu naszej kadry, któy pozwalam sobie podlinkować. Pozdrawiam.

  http://sportowefakty.wp.pl/kibice/30305/blog/14381/ocena-wystpu-naszej-kadry-czyli-w-drodze-do-znalezienia-clou

 • Viran

  Ocena występu naszej kadry, czyli w drodze do znalezienia "clou"

  Wynik reprezentacji Polski piłkarzy ręcznych na Mistrzostwach Świata, pod nieobecność liderów ekipy takich jak Michał Jurecki, Mariusz Jurkiewicz, Kamil Syprzak i Piotr Wyszomirski, nie może dziwić. Zarówno porażki z zespołami ścisłej lub szerokiej czołówki, jak i męczarnie z zespołami zaplecza, takimi jak Argentyna i Tunezja, wobec przebudowywanej narodowej kadry przez trenera Talanta Dujszebajewa - i w wyniku tego zaledwie 17. miejsce - nie budzą większego zaskoczenia. Zasadnicze pytanie, jakie Więcej

 • Viran napisał/a komentarz do Polska młodzieżą stoi. Takiej kadry nie ma prawie nikt

  Dwa błędne założenia:
  - po pierwsze, że czym młodszy skład tym ''lepiej''
  - po drugie, że to mówi cokolwiek o perspektywach danych zespołów

  Dopóki wśród najbardziej utalentowaynch zawodników młodego pokolenia w Europie nie ma żadnego Polaka, dopóty nie ma znaczenia ilu młodych zawodników wstawimy do składu. Biorąc pod uwagę, że w 2007 roku Jurecki miał 23 lata, Bielecki 25 lat, Jachlewski - 23 lata, a Lijewski - 24, optymistycznie opinie nad naszą młodą reprezentacją mają w sobie bardzo dużo przesady.

  Oczywiście w wypadku braku wyjścia z grupy, niska średnia wieku będzie dobrym usprawiedliwieniem, tak jak wszystkie kontuzje, ale już fakt, że nie mamy młodego gracza na którym można oprzeć reprezentację jest niesamowicie smutny.

 • Viran otrzymał brązowy medal w kategorii Mistrzowski Post

 • Viran napisał/a komentarz do Oficjalnie: Tałant Dujszebajew selekcjonerem reprezentacji Polski

  Narzekający na wybor Dujszebajewa niech podają jedno lepsze nazwisko z konkursu... ups, nie ma takiego, najlepsza możliwa decyzja.

 • Viran napisał/a komentarz do Orlen Arena zdobyta! Sensacyjna porażka Wisły

  Ale o co Wam chodzi?
  Z Celje w tym sezonie zremisowało osłabione, bo osłabione - ale KIEL. Z Kristianstad przegrało Rhein Neckar Lowen. Jaki chcecie z tego wyciągnąć wniosek?
  Wisła ma teraz PSG, Veszprem i Kiel. Celje ma teraz trzy punkty straty i Besiktas, Zagrzeb i Flensburg. Może być bardzo ciekawie.

 • Viran napisał/a komentarz do Orlen Arena zdobyta! Sensacyjna porażka Wisły

  Tarabochia, Żytnikow, De Toledo, Racotea, Montoro, Pusica - niech każdy sobie odpowie na pytanie, ile zespołów w Europie ma lepszą drugą linię niż Wisła. I niech każdy sobie odpowie, czy aby na pewno autonomia dla Cadenasa w aspekcie transferów była słusznym konceptem, skoro w Wiśle przez ostatnie sezony grali Jurkiewicz, Zelenovic, Lijewski czy Nenadic.

 • Viran otrzymał brązowy medal w kategorii Gorący Post

 • Viran napisał/a komentarz do Niemcy mistrzami Europy! Hiszpanie bez szans

  Oczywiście wygrana Niemców to sensacja, ale chyba nie aż tak duża, jak się niektórym wydaje.
  Po prostu przez kiepskie wyniki reprezentacji zapomnieliśmy, jaką głębię ma Bundesliga - i dobrze to pokazuje ten turniej. Kai Hafner - wielu było zdziwionych jego grą. Tyle, że jeżeli ktoś śledzi Bundesligę, to wie, że ten Hafner to w tym sezonie najlepszy prawy rozgrywający Bundesligi, nie licząc karnych - najlepszy jej strzelec (ponad 100 bramek z gry w 20 meczach). A w reprezentacji Niemiec był ledwie trzecim, po Weinholdzie i Wiede. U nas za następcę Lijewskiego robi rok starszy Szyba.
  Ten Julius Kuhn zdobywa średnio ponad 4 bramki na mecz w Bundeslidze, rocznik 93, do tego świetnie broni. Ilu my mamy takich zawodników? Damhke ma rewelacyjny sezon w Kiel, a gdyby nie kontuzje, to walczyłby o drugie miejsce na lewym skrzydle z Allendorfem. Wolff spośród bramkarzy mających na koncie ponad 200 interwencji, ma najlepszą skuteczność w całej Bundeslidze i podpisał kontrakt z Kiel. Odkrycie Mistrzostw Europy? Hm.
  Nie twierdzę, że Niemcy mają lepszy skład niż Polska, pomimo ich złotego medalu, ale przecież to nie jest tak, że Sigurdsson to cudotwórca, który stworzył coś z niczego. Znakomity bramkarz, świetni obrońcy, bardzo dobrzy skrzydłowi, solidni kołowi, sporo niezłych rozgrywających. To, że to byli zawodnicy mniej znani, jak Wolff czy Hafner, nie ma najmniejszego znaczenia. Pewnie to dalej nie był skład na złoto, ale już na czwórkę? Dlaczego nie. Słabszy poziom, dobra drabinka - i się udało
  Niemcy wracają na należne im miejsce, i dla popularności dyscypliiny to bardzo dobrze. Kto wie czy w Rio nie będzie to wyglądać już tak:

  Bramka: Heinevetter, Wolff
  Lewe skrzydło: Gensheimer, Damhke
  Prawe skrzydło: Reichmann, Groetzki
  Leworęczni rozgrywający: Weinhold, Hafner, Wiede
  Praworęczni rozgrywający: Dissinger, Drux, Kuhn, Fath, Strobel
  Koło: Schmidt, Wiencek, Pekeler, Lemke

  Wygląda to świetnie, nie da się ukryć.

 • Viran otrzymał brązowy medal w kategorii Bloger Miesiąca

 • Viran

  Lepiej późno niż wcale, czyli zatrudnijmy zagranicznego fachowca

  Nieudane, odbywające się w Polsce Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej, w których nasza kadra zajęła dopiero 7. miejsce, a następnie dymisja Michaela Bieglera z funkcji selekcjonera polskiej reprezentacji, rozpoczęły dyskusje na temat tego, kim powinien być potencjalny następca niemieckiego trenera. Powszechnym głosem, pojawiającym się wśród ekspertów czy zawodników, jest stwierdzenie, iż trenerem naszej kadry miałby zostać, po obcokrajowcu, tym razem trener z Polski. Czy jest to koncepcja słuszna?Na Więcej

 • Viran napisał/a komentarz do Polska - Serbia. Bombardier Nenadić nie zdobył Krakowa. Serce Polaków zabiło po przerwie

  Ja uważam, że przereklamowany jest Daszek, ale przechodzicie ze skrajności w skrajność.
  Z jednej strony chwalenie na tym poziomie zawodnika za to, że biega i walczy to lekkie nieporozumienie, bo to nie jest lekcja plastyki w podstawówce. Daszek przestrzelił trzy łatwe rzuty i łatwo stracił pilkę w istotnym momencie przez co nie można powiedzieć, że zagrał inaczej niż słabo.
  Z drugiej strony Daszek zagrał dokładnie tak samo jak sam Guigou dwie godziny wcześniej, a po drugie, my zagraliśmy w ofensywie naprawdę skutecznie i chyba ciężko było oczekiwać że wszyscy zagrają efektywnie, zwlaszcza że w ofensywie i tak graliśmy lepiej niż zwykle.

pokaż więcej

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.