• Analiza, czyli dlaczego nie powinniśmy lekceważyć Portugalii

  W dniach 12-14 stycznia w Portugalii odbędzie się turniej prekwalifikacyjny do Mistrzostw Świata piłkarzy ręcznych, w których Polacy podejmą Cypr, Kosowo oraz – w ostatnim i najtrudniejszym spotkaniu – gospodarzy. O ile jeszcze do niedawna spotkania te traktowalibyśmy jako formalność – lub nawet w ogóle (…)

  Więcej

 • Ocena występu naszej kadry, czyli w drodze do znalezienia "clou"

  Wynik reprezentacji Polski piłkarzy ręcznych na Mistrzostwach Świata, pod nieobecność liderów ekipy takich jak Michał Jurecki, Mariusz Jurkiewicz, Kamil Syprzak i Piotr Wyszomirski, nie może dziwić. Zarówno porażki z zespołami ścisłej lub szerokiej czołówki, jak i męczarnie z zespołami zaplecza, takimi (…)

  Więcej

 • Lepiej późno niż wcale, czyli zatrudnijmy zagranicznego fachowca

  Nieudane, odbywające się w Polsce Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej, w których nasza kadra zajęła dopiero 7. miejsce, a następnie dymisja Michaela Bieglera z funkcji selekcjonera polskiej reprezentacji, rozpoczęły dyskusje na temat tego, kim powinien być potencjalny następca niemieckiego trenera. Powszechnym (…)

  Więcej

 • ''Équipe de France quasi-jeunes'', czyli Francja w nowym wydaniu

  Porównanie średniej wieku składów przysłanych przez pięć czołowych europejskich reprezentacji ostatnich sezonów (Francji, Danii, Hiszpanii, Chorwacji i Polski) na rozpoczynające się dziś Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej w Polsce przynosi już na pierwszy rzut oka ciekawą i nietypową sytuację. Najlepszy (…)

  Więcej