Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • Wojtyła2 napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Proszę o jeszcze jedno zestawienie : długość pracy z drużyną narodową trenerów europejskich.

 • Wojtyła2 napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Drogi Panie redaktorze, manewrujący między krzakami pomidorów a ogórkami. Można się pokusić o porównanie : Pana tekst jest jak ostry sos z czaszką na opakowaniu , ale kiedy się go użyje , jest po prostu pikantny i zalatuje pleśnią. Ta mentalność postsowiecka , że jak wynik jest zły to zmienimy trenera, to już wszystko było. Zamiast się pocić na kucharskie porównania , zrobiłby Pan coś pożytecznego: znalazł dane i zestawienie ilu selekcjonerów i na ile lat obejmowało w 21 wieku dobre drużyny europejskie. Jest Pan rozczarowany, ale to nie wina Sousy, że nie zna się pan na piłce. Polacy mieli pecha. Kontuzje , poprzeczki, samobój, czerwona kartka. Do tego dołożyli brak doświadczenia i krótki czas gry w innym systemie. Trójką obrońców zagrali lepiej niż w 2018. Jest młoda drużyna i pomysł na nią: gra szybsza , bardziej ofensywna, szybki odbiór piłki, zmiana ustawień, gra nie tylko z husarskiej kontry ale też atak pozycyjny. Na razie nie ma kto tego perfekcyjnie wykonywać. Tracimy za każdym razem bramki, bo gra w tym systemie ma mniej asekuracji i jest trudna. Na początku to normalne. Niestety 4-5-1 i gra Grosickim z kontry to już sentyment. W telewizji wygląda to inaczej. Ja też umiem wygrywać mecze oczami z puchą piwa w ręku. Szukanie jakiegoś kolejnego uzdrowiciela polskiej piłki z wąsem znad Wisły już było. Nic to nie dało. Za słabą ligą, szkolenie młodzieży i świadomość piłkarska od małego. Cieszmy się tym co mamy, bo widzimy się w top 10 , mamy jakieś niezdrowe wyobrażenia , a prawda jest inna. Węgrzy owszem grali , ale są długo z trenerem i nie występują regularnie na dużych imprezach.

 • Wojtyła2 otrzymał brązowy medal w kategorii Mistrzowski Komentarz

 • Wojtyła2 napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Biorąc pod uwagę , że są ekipy które mogą wystawić 2 pełne jedenastki ze składem rezerwowym , to posiadanie takich piłkarzy może dać jednorazowy sukces w postaci ćwierćfinału Euro lub niespodziankę jak finał Euro , jak w przypadku Grecji. Nic więcej statystycznie. Nie rozumiem tych snów o potędze z tak słabą ligą, marnym szkoleniem, brakiem trenerów. Czasami może się coś udać na zrywie i to wszystko. To złote pokolenie bardzo dobrze zarabia w porównaniu do przeciętnych ludzi i korzysta z warunków o jakich kiedyś piłkarze mogli tylko marzyć. Nic nie jest stracone bo sporą część drużyny jest młoda. Problem to co innego: te sny o potędze tu i teraz i natychmiast powodują, że nie mamy selekcjonera na lata , tylko czarujemy co chwila szukając odpowiedniego szamana, który rzuci odpowiednie zaklęcie. Sousa powinien zostać i dobrze że chce zostać, bo jak tak dalej pójdzie i dziennikarskie hieny będą zwalniać trenerów to selekcjonerów będziemy szukać wśród wuefistów w podstawówkach albo w domach spokojnej starości.

 • Wojtyła2 napisał/a komentarz do To koniec?! Sensacyjne informacje ws. Roberta Lewandowskiego

  @kristofd: zaistniał w Zniczu dzięki kolegom, później koledzy z Lecha wygrali mu króla strzelców i ligę. Później Borrusia charytatywnie go przygarnęła, ale Bayern mogąc sprowadzić większość napastników świata postawił na "kuternogę". Poziom infantylizmu i kretynizmu jest czasami tak porażający , że skarpetki same spadają. Co ci się w życiu nie układa , że musisz być tak zjadliwy?

 • Wojtyła2

  Wojtek. Człowiek , który w światowej piłce wypił wszystko co było do wypicia

 • Wojtyła2 lubi Komentarz

  Ja u Borka też nigdy nie słyszałem wiedzy na wyższym poziomie niż podstawowy. Często natomiast schodzi do poziomu 1-3 i niejednokrotnie szkoły specjalnej

 • Wojtyła2 napisał/a komentarz do Mateusz Borek ostro o Paulo Sousie. "To wiedza na poziomie szkoły podstawowej"

  @Łukasz Glod: to nie jest prawdą , że nie mają kondycji. Potrafili w 10 w ostatnich 10 minutach przycisnąć. Raczej wyszedł brak zgrania i wymuszona taktyka, której nie miał za bardzo kto realizować. Lewandowski wyglądał jak by nie potrafił grać w piłkę, a przecież wszyscy wiemy, że grać potrafi.

 • Wojtyła2 napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Po Hiszpanii koniecznie trzeba. Gdzie się temu wszystkiemu przyjrzeć co zawiodło, znaleźć przyczyny i skupić się na następnym meczu, żeby zagrać o honor z orzełkiem na piersi. Młodsi może łykną , starsi nie mają siły już tego słuchać. Proponuję puścić przed meczem ze Szwecją 2 części Potopu. W końcu Kmicic trochę jak Zibi. Może będzie remis, jeśli Szwedzi będą się oszczędzać na wyjście z grupy. Choć bardziej prawdopodobne będzie 1 lub 2 do zera. Na szczęście po Euro trzeba będzie się skupić na eliminacjach do MŚ , które są już praktycznie przegrane. Trenerem zostanie jakiś ktoś , żeby zrobić trochę sztucznego wiatru i stworzyć poczucie świeżości, żeby reklamodawcy nie odpłynęli. Tak to upłynie jakoś do następnych rozczarowań, a w sklepach zalegają kubki, koszulki, piórniki i kredy do twarzy. Chciało by się wielkich rzeczy , a tu rzeczywistość skrzeczy.

 • Wojtyła2 napisał/a komentarz do Kadra ciepło przywitana mimo klęski w Petersburgu

  Pamiętam jak po 16 latach w 2002 w wielu osobach odżywały nadzieje na sukces narodowy. Sport łączy ludzi. Jesteśmy głodni sukcesów jako naród, bo nawet w kalendarzu historycznym mamy pamiątki klęsk i niepowodzeń. Jednak za wyjątkiem 2016 jest ten sam scenariusz (kontuzje, gol samobójczy). Gdzieś po drodze sporo pecha. Nie mamy szerokiej kadry i wypadło zbyt wielu zawodników, ale przecież nikt ze sztabu nie powie "nie mamy szans" , czy "pokrzyżowały nam się kompletnie plany". Tu można piłkarzom autentycznie współczuć, bo przecież takich imprez się nie odbębnia. Na pewno im wszystkim zależało. Tyle tylko, że Korei Pd, Ekwadorowi, Czechom, Słowacji zależało jakoś bardziej. Ze składami gorszymi na papierze nasi przeciwnicy jakoś potrafią się zorganizować i przemóc statystykę. Może problem tkwi w mentalności? Z jednej strony brak pokory, z drugiej brak pewności w sukces. Najbardziej wkurza to, że nasi piłkarze nie zaczęli meczu tak jak kończyli przez ostatnie 10 minut: z determinacją, szybkością, z "nożem na gardle". Być może Polacy potrzebują wychodzić na boisko z informacją , że przegrywamy 1:0, bo w innym wypadku włącza się byle jakość i niesportowy marazm. Źle się na to patrzy. Pan prezes PZPN ze swoim cynicznym uśmieszkiem mocno się spóźnił i wystawił dobrego trenera na ciężką próbę. Poukładać drużynę obcego kraju w tak krótkim czasie to ekstremalnie trudne zadanie. Może zapominamy o tym dając się zwieść innej, otwartej komunikacji? Być może dobrym pomysłem był powrót A. Nawałki, który nie potrzebował by okresu wdrożenia się ? Proszę Was drodzy piłkarze , trenerzy i działacze : nie mówcie w sobotę po meczu, że czas wyciągnąć wnioski, że teraz liczy się aby jak najlepiej wypaść w ostatnim spotkaniu, nie mówcie o udowadnianiu czegokolwiek komukolwiek, o honorze i orzełku na piersi, skupianiu się na analizie co zawiodło, bo będą to banały nie do zniesienia. Nabierzcie pokory, nie mówcie, że jedziecie po 3 punkty. Jedziecie w wielu przypadkach o być albo nie być w sensie swoich karier, bo na udział w MŚ 2022 się nie zapowiada - szczególnie po ewentualnej, typowej klęsce. Większość z Was i tak odpocznie pod palmami przy basenach. Doła będą mieli zwykli ludzie, na szczęście - tylko przez jakiś czas.

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.