Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • imilio napisał/a komentarz do Władysław Gollob: Miernie, biernie i słabo. W sam raz pasujemy do drugiej ligi

  Czy fakt że klub spada do najniższej klasy rozgrywkowej oznacza anulowanie długów i przyznanie bogatych sponsorów z automatu...?????? Od kiedy???

 • imilio napisał/a komentarz do Władysław Gollob: Miernie, biernie i słabo. W sam raz pasujemy do drugiej ligi

  Człowiek zazwyczaj ma satysfakcję jak sprawdza się coś o czym mówi lub pisze wcześniej. Ja takiej nie mam mimo iż mój klub to Toruń a to co się dzieje w Polonii przewidziałem i pisałem na tym portalu jak Władek przyszedł do klubu. Masakra. 2018 Polonia w II lidze. Pamiętam jak kibice z Bydgoszczy zarzucali Prezydentowi że niszczy ten klub. Potem przekazał go Władkowi i wielu uznało to za początek odrodzenia. A ja uważałem że to raczej dłuższy plan w którym Ktoś dokona rozkładu tego klubu, zrealizuje powzięty cel ale nie swoimi rękami. Potrzebny był "głupiec" który uwierzy że "coś" zrobi. Jemu nawet nie trzeba było podstawiać nogi. Sam się wywrócił. Szkoda. NIe mam z tego żadnej satysfakcji.

 • imilio napisał/a komentarz do Co robić by odżył żużel w Polonii Bydgoszcz ?

  Hmmm nie do końca się zgadzam. Historii klubu nie wymaże zmiana miejsca rozgrywania meczów tym bardziej nowy stadion. Nikt nie mówi o sprzedawaniu historii ani przenoszeniu stadionu gdzieś na wygwizdowo lub poza miasto. Pytanie brzmiało co przyciągnie kibiców....Proponuję zadać je nieco inaczej... co odstrasza, zniechęca kibiców do chodzenia na Polonię...Jako kibic z dala nie będę Wam prawił morałów ale czy ten stadion przyciąga??? czy ten stadion zachęca?? Co do możliwości powstania czegoś nowego na miejscu starego w Toruniu... otóż nie. Tamto miejsce nie pozwalało na stworzenie chociaż w połowie tego co mamy dziś, zaledwie 1-2 km od starej lokalizacji. Remont obiektu na Broniewskiego to byłby półśrodek bez gwarancji otrzymywania imprez o najwyższej randze.
  Ktoś pisze że powrót Tomka Golloba do Polonii odwróci sytuację. A guzik prawda. Do czego ma wrócić Tomek? do ścigania z Orłem Łódź, Wandą Kraków itd. Jakiś czas temu sam powiedział że do pewnego poziomu nie zejdzie, to były jego słowa. Poza tym Tomek Gollob i co dalej w składzie Polonii, takie gwiazdy jak obecnie? Sam meczów nie wygra, a kibice przyjdą zobaczyć go raz i drugi i tyle... Panowie czasy się zmieniają, czy nam się to podoba czy nie, na każdym stadionie są tzw kibice sukcesu, to pewnie z 50% całej widowni. Nie ma sukcesu...nie ma kibiców. W Toruniu stadion mieści 15000 a na ligę chodzi średnio z 9500 kiedy wyniki są ...takie se. Dzisiaj do każdego sportu na poziomie potrzebne są pieniądze, z tym się chyba wszyscy zgadzamy. Czy frekwencja nawet 5-6 tysięczna na stadionie da duże, dobre, wystarczające pieniądze...? a guzik, nie da, to i tak za mało. Musi być dobry, bogaty sponsor lub grupa (Leszno) bogatych sponsorów. Tacy nie pojawią się w klubie dopóki doputy nie zaoferuje im się klubu we władanie, klubu który ma być inwestycją czyli przedsięwzięciem dającym jakieś profity prędzej lub później. Patrz Toruń - prezes wypromował się na senatora, patrz Zielona Góra. Patrz Gorzów. Wszędzie są to powiązania polityczno - biznesowe, NIKT nie da kasy na sport, żużel, tylko dlatego że ma taki kaprys, to musi się w jakiś sposób zwrócić. Problem wg. mnie polega na tym, że Polonia nie jest instytucją cieszącą się zaufaniem, pieniądze mogą tam wpłynąć i ... zginąć, mogą być też wykorzystane na spłatę starych długów a nie rozwój klubu czy drużyny.

 • imilio napisał/a komentarz do Co robić by odżył żużel w Polonii Bydgoszcz ?

  Słuchajcie koledzy z Bydgoszczy, sytuacja naszego klubu z Torunia może posłużyć jako podpowiedź, celowo nie używam słowa wzór żeby nie drażnić.
  Jak Apator bankrutował ok 2001 roku pod rządami prezesa stowarzyszenia umocowanego przez prezydenta miasta to postanowiono oddać cały klub i władzę w prywatne ręce. Nagle ze 100% własności miasta pozostało się chyba 7%. Wziął to KArkosik, mógłby ktokolwiek inny ale prywatny! Skończyło się rozdawnictwo w klubie i zniknął tabun niepotrzebnych darmo - kaso zjadów. Pieniądze które weszły były racjonalnie wydawane. Jaki mięliśmy wówczas stadion chyba pamiętacie. Dziadostwo. Fakt widoczność dużo lepsza niż na Polonii ale jakość... lata 70-te. Wraz z Karkosikiem pojawili się ludzie znani i szanowani w środowisku i to dało gwarancję że kasa od innych sponsorów nie wyparuje, nie zostanie przejedzona, pójdzie na żużel a nie na działaczy. Prezesem został młody koleś, nastawiony nie wylko na wynik sportowy ale też EKONOMICZNY. Pojawiła się wizja budowy nowego stadionu. To wszystko spowodowało że dziś jesteśmy ...tam gdzie jesteśmy.
  W mojej ocenie najlepsza szansa jaką Polonia zmarnowała w ostatnim czasie to było możliwość przejęcia klubu przez AJ.
  Nie wiem dlaczego tak uporczywie trzymacie się też starego stadionu, remont nie remont, i tak będzie stary. Sprzedać, pobudować nowy, nowe otwarcie, nowe możliwości, nowa energia, zostawić tym samym historię za sobą, przejść do nowego rozdziału. Władek Gollob - szanuję człowieka ale to ma być manager na obecne ciężkie czasy...????? Z tego co sam mówi bazuje na kasie miasta- dramat ale z drugiej strony kto firmie o wątpliwej reputacji, z długami i bez perspektyw na sukces da kasę... który sponsor. W zarządzie Polonii muszą znaleźć się ludzie dzisiejsi a nie wczorajsi....
  Trzymam za Polonię, hej

 • imilio napisał/a komentarz do Polonia Bydgoszcz - skład 2016. Dobry wybór ?

  Kolego, od jakiegoś czasu czytam doniesienia o Polonii. Szukam pozytywów. Miejsce gdzie dziś znajduje się bydgoski klub jest hańbiące. Jestem kibicem od zawsze KS/APATOR/Adriana/Unibax TORUŃ. Mimo to uważałem i uważam że Eliga to jest miejsce dla Polonii tak zasłużonego klubu w Polsce. Piszesz o plusach oddania klubu W. Gollobowi. Ja kibic z boku uważam że to najgorsza rzecz jaka mogła się w tej ciężkiej sytuacji bydgoskiemu klubowi przytrafić.
  Z tym składem Polonia leci z hukiem do II ligi a to oznacza jeszcze większy marazm na koniec 2016 roku. To będzie oznaczało kiepskie wyniki w 2016 czyli tylko "żelaźni" kibice zasiądą na trybunach, czyli bardzo niskie wpływy do kasy, marne zainteresowanie mediów, czyli fatalną pozycję startową w rozmowach ze sponsorami. Spadek spowoduje że morale zawodników poleci na łeb na szyję, a jazda w 2017 roku w II lidze nie przyciągnie wartościowych zawodników do składu, jak ich nie będzie nie będzie też szans na awans, ja nie będzie szans na awans to znowu frekwencja będzie opłakana. BŁĘDNE KOŁO!!
  Władek mówił o planach rozpoczęcia od II ligi ale się z tego wycofał, a to była jedyna pozytywna wiadomość. Dlaczego?? bo zaczynałby niejako od zera, bo kiepscy zawodnicy mogliby tylko awansować o klasę wyżej a więc sprawić pozytywną niespodziankę, bo nie byłoby niebezpieczeństwa spadku a tym samym presji na wynik, nie w tym roku to w następnym.
  Rozpoczęcie od II ligi to w mojej ocenie większa szansa na sponsora który chciałby zrobić coś "do przodu", który może tylko awansować co będzie sukcesem lub spokojnie przejechać jeden sezon i znaleźć odpowiedzi czy bawić się dalej w żużel i czy łożyć kolejne pieniądze. Apetyt rośnie w miarę jedzenia, brak awansu lub awans zawsze będzie te apetyty rozbudzał a spadek z NICE PLŻ...
  Trzymam za Polnonię ale.....

 • imilio napisał/a komentarz do PODSUMOWANIE RUNDY ZASADNICZEJ PGE EKSTRALIGI!!!

  Widzę, że w dzisiejszym wywiadzie z Miedziakiem mamy potwierdzenie słów Gajewskiego które przytoczyłem w moim wpisie. Czyli była rozmowa w szerszym gronie klubowym na temat toru i wnioski generalnie te same.

 • imilio napisał/a komentarz do PODSUMOWANIE RUNDY ZASADNICZEJ PGE EKSTRALIGI!!!

  Aaaa pół finały play-off. To dobrze, że pierwszy mecz jedziemy u siebie. My zwyczajnie nie potrafimy odrabiać strat. Nigdy nam to nie wychodziło! Nawet jak byliśmy dużo mocniejszą drużyną od rywala - 1996r!!!! Yezooo pozwól mi kiedyś o tym zapomnieć ;-) Jeżeli wygramy 50-40 z Lesznem i utrzymamy to przez 6 - 7 biegów, jesteśmy w stanie być w finale, to jest realne panie Rose ale warunkiem jest zwycięstwo u nas, minimum w takim wymiarze. Boję się jednak o to, że w głowach Holdera i Łaguty, tez sezon dobiegł już do końca.

 • imilio napisał/a komentarz do PODSUMOWANIE RUNDY ZASADNICZEJ PGE EKSTRALIGI!!!

  Co do toru w Toruniu. Gajewski wypowiadając się na temat naszego toru, ma głównie na myśli to, że jest on znakomicie znany większości zawodników. Chodzi o geometrię, sposób pokonywania łuków i to jak się zachowuje nawierzchnia podczas trwania zawodów. Wiedza na ten temat wynika z ilości startów/imprez które się u nas odbywają. Oprócz ligi mamy SGP, mamy SBP, runda SEC, dojdzie jakiś turniej np. Adriana Miedzińskiego itd. duża ilość imprez i możliwości poznania tego toru. A zawodnicy w tym całym cyrku ci sami...To wg, Jacka Gajewskiego powoduje zupełne wytrącenie nam asa jakim mógłby być tor. Kwestia samej nawierzchni jest wg. naszego managera absolutnie drugorzędna, tym bardziej, że nagłej rewolucji zrobić nie możemy bo się sami na niej wyłożymy. To co Wam tu przekazałem to w prostej linii stanowisko p. Jacka z którym miałem okazję właśnie o tym osobiście rozmawiać. Naszą rozmowę zakończył słowami "a zdrowie zawodników jest najważniejsze, ja się w drugiego Ślączkę bawił nie będę"

 • imilio napisał/a komentarz do DLACZEGO ZOSTALIŚMY Z RĘKĄ W NOCNIKU?

  Mięli "jak u Boga za piecem" to nie przesada. Popatrz na wszystkie kluby na przełomie choćby ostatnich 5 lat, który nie miał kłopotów z kasą??? U nas nie było żadnych zaległości!!! Czewa się rozpadła, Leszno nie było różowe, wiele słyszeliśmy też o Zielonce - ostatecznie popłacili ale o zaległościach się na SF pisało. Gorzów kredyty, Sparta..., Tarnów zawirowania też przechodził, tylko Toruń płacił ZAWSZE! Panie Cysio, zapomina Pan o jednej rzeczy, zawodnik musi CHCIEĆ jeździć w danym klubie. Czy Gajewski miałby siłą w 2016 roku ubierać Warda w nasz kevlar??? Załóżmy, że zluzują Holdera,a argument o wspolej jeździe z przyjacielem pęknie jak bańka mydlana. Do czego będzie miał wracać jeśli Zielonka zdecyduje się go zatrzymać??? Dlatego uważam, że właśnie straciliśmy nie tylko Warda ale i Holdera. Za co miałby Chris otrzymać podwyżkę, za co mięli by go trzymać siłą? Czy aby napewno miłość toruńskiego klubu do Holdera jest nadal taka jak jeszcze we wtorek i środę?? Nie wydaje mi się. Uważam raczej że obie strony będą się od teraz tolerowały -klub i Holder. Jeśli ten znacząco nie poprawi wyników ( a na to sie nie zanosi) to nikt z zarządu za niego w ogień skakać nie będzie. Ja poczułem się zdradzony, zarówno przez Warda jak i Holdera. I nie piszcie o dramacie frekwencji jak ich obu nie będzie w 2016. Bo jak klub zakontraktowałby np. Janowskiego i Kildemanda/A.Łagutę, a za Gomólskiego Buczkowskiego, to dla mnie super ekipa!.

 • imilio napisał/a komentarz do DLACZEGO ZOSTALIŚMY Z RĘKĄ W NOCNIKU?

  Wg. mnie powrót Warda 2016 może być nieco skomplikowany. Po pierwsze dlatego, że wyciął taki numer zarządowi i kibicom. Zostało nadszarpnięte zaufanie i to dość mocno. Po drugie, nie wiadomo czy zarząd w 2016 będzie chciał zatrzymac Holdera. Ani forma nie ta od dwóch sezonów ani postawa względem drużyny/klubu. Gdyby choć trochę mu zależało to on w piątek przekonywałby Warda - zostań w tym klubie! Od lat mamy tu jak u Boga za piecem. Z tego co wiemy, gadka Holdera zmierzała w zdecydowanie innym kierunku. Tym samym brak Holdera w składzie, może nie skłaniać Warda do powrotu. Jeśli taki będzie klimat to dwie strony do porozumienia raczej nie dojdą. I czy Zielonka mając takiego AJ będzie chciała go mocno trzymać czy może zdecyduje się na młodego i mającego coś do udowodnienia żuzlowemu światu Warda...

 • imilio napisał/a komentarz do DLACZEGO ZOSTALIŚMY Z RĘKĄ W NOCNIKU?

  Rose, moja refleksja.
  1. Ward już dawno musiał rozmawiać z Zielonką a to oznacza że twór pod nazwą "list intencyjny" wsadźmy sobie w buty i im szybciej o tym wynalazku zapomnimy tym lepiej dla nas kibiców, wszystkich kibiców.
  2. Po rozmowach z Zielonką był w MEGAkonfortowej sytuacji bo,
  A. zagwarantowali mu starty we wszystkich meczach, miejsce w pdst. składzie.
  B. Przepłacili Toruń
  Tym samym Ward miał totalny dupochron.
  Sytuację w której się znalazł konsultował z Holderem. Jestem przekonany że Chris mógł sugerować, że ostateczna decyzja należy oczywiście do Warda ale jeśli zostanie to wiadomo co to dla Holdera oznacza.
  Ward mając w pełni zabezpieczone swoje interesy zaczął wymachiwać szabelką w naszym klubie. Chciał ustalać skład, jak mówi Gajewski. Co to oznacza ze strony Worda...? W mojej ocenie mimo różowej przyszłości w Falubazie wcale nie było mu tam śpieszno. Nie poszło o kasę, czyli mamona nie była najważniejsza. Gdyby klub zgodził się po cichu na jego propozycje, mielibyśmy Warda w składzie. Zarząd wg. mnie, w ogóle nie spodziewał się takich ruchów ze strony zawodnika. Czas gonił i decyzje musiały zapaść. Jakby nie oceniać Termińskiego i Gajewskiego, nie zgodzili się na dyktat, może gdybyśmy mięli tydzień czasu do namysłu, to coś innego by się z tego urodziło a tak... Uważam że zostali zaskoczeni, rozczarowani jego postawą, zawiedzeni. Wszelkie kurtyny opadły. Krótkie NIE z ich strony dało szybkie TAK z jego strony do Zielonki

 • imilio napisał/a komentarz do Byki pojechały dla Sparty i Stali! - Analiza szans zespołów PGE Ekstraligi

  przestańcie tak psioczyć, ktoś się napracował dał Wam temat do dyskusji, powstała jakaś wizja z która możemy dyskutować, równie dobrze może dojść do jakiejs niespodzianki i Tarnów zgubi gdzieś te dwa punkty opisane ale niedopisane do tabeli i.... mamy to co w tekście, TO JEST SPORT i różnie to może być!!!!!! Ja też raczej nie wierze w wygraną Torunia w Grudziądzu ale tylko czas nam pokaże co będzie, do tego czasu możemy DYSKUTOWAĆ!!

 • imilio napisał/a komentarz do Zdjęcia

  byłoby extra gdyby dwaj pozostali znalezli sie w druzynie tego srodkowego

 • imilio lubi zdjęcia:

   

 • imilio napisał/a komentarz do Stal Gorzów jedzie do Zielonej Góry w pełnym składzie

  Dziwne rzeczy kolega pisze. Jeżeli zwolnienie trenera to po co zawieszanie zawodników?? Jeżeli zawieszamy zawodników (czyli winowajców słabych wyników) to dlaczego zwalniamy trenara...??? I co to ma wspolnego z oczyszczaniem atmosfery? Bo jeśli atmosferę kisili słabo jadące asy to niech odcierpią jeden mecz wykażą skruchę i pokorę, ale jeśli to trener mieszał...to .... i tak w kółko. Jak by nie patrzeć, coś kolega chyba konfabuluje z tymi powodami decyzji w Stali ale najbardziej widać tu zwykłe zamieszanie i właśnie niekonsekwencje. Paluch chyba jest najmniej winien, jak powiedział Cegielski we wspomnianym magazynie PGE E, Paluch nie robi nic innego poza tym co robił w zwycięskim sezonie 2014. Zawodnicy poprostu nie jadą!

 • imilio napisał/a komentarz do Stal Gorzów jedzie do Zielonej Góry w pełnym składzie

  To nie kabaret a bardziej dramat i nie Unibax tylko jedna osoba ktora podjela decyzje za zawodnikow, jak chcesz byc kolego ironiczny to bądź przy tym choć troche uczciwy. Chyba ze sprawe znasz ze slyszenia od cioci na imieninach. A co do decyzji Waszego zarządu, to jest kabaret niekonsekwencji bo z tymi asami czy bez nich i tak porażka w Zielonej. A wiec punktowo i w tabeli nic dla was nie drgnie, czyli można było pokazać "asom" co się o nich myśli i utrzymać nałożoną karę za popełnione winy. Gadanie że Chomski weźmie porażkę na swoją odpowiedzialność... a co to zmieni w tabeli? w punktacji? Tym gorzej, bo rozgrzeszy "asów" za ich podejscie do jazdy w klubie w tym sezonie. Mówiąc krótko dla nich nic się nie zmieni, w zasadzie mogliby zapomnieć że w ogóle była jakaś kwestia zawieszenia, ktoś coś wie...? słyszał...? Przecież jedziemy do Zielonej zgodnie z planem...

 • imilio lubi Zdjęcie

   

 • imilio napisał/a komentarz do [post usunięty]

  Falubaz Zielona Góra- KS Toruń 50:40
  Stal Rzeszów-Sparta Wrocław 47:43
  Unia Leszno-Unia Tarnów 54:36
  GKM Grudziądz-Stal Gorzów 47:43

 • imilio napisał/a komentarz do WRACA MŁYN!!!

  Dodam tylko; dla dobra klubu i drużyny obie strony powinny współpracować. Obecnie mamy kółeczko, a więc wszyscy pamiętają postawę młyna i nie chcą identyfikować się z ludźmi którzy go tworzą, Młyn działa wg. własnego schematu i dziwi się że stadion słabo odpowiada. Piłka leży po Waszej stronie "młynarze" Pokażcie z czym przychodzicie....

 • imilio napisał/a komentarz do WRACA MŁYN!!!

  I co tu dodać, młyn nie napawał mnie dumą głownie z racji chamstwa skierowanego do kibiców drużyny przeciwnej. Mi również częściej było za nich wstyd niż rozpierało zadowolenie.

 • imilio napisał/a komentarz do [post usunięty]

  Dołączam się do zabawy;
  Unia Leszno - GKM Grudziądz 51:39
  Unia Tarnów - Stal Gorzów 48:42
  KS Toruń - Sparta Wrocław 50:40
  Falubaz Zielona Góra - Stal Rzeszów 54:36
  Lokomotiv Daugavpils - Ostrovia Ostrów 52:38
  Start Gniezno - Polonia Bydgoszcz 53:37

 • imilio napisał/a komentarz do Awizowane składy na mecz Fogo Unia Leszno - GKM Grudziądz

  Zrobi 40 pkt, ide o zakład.

 • imilio napisał/a komentarz do Przemysław Termiński: Nie mam takiej poduszki bezpieczeństwa jak Roman Karkosik

  Jedno duuuuże zastrzeżenie. Cięzko spędzić na stadionie cały/ pół dnia kiedy mecz planowany jest na ....19.30. Sprawa druga. Kosmiczne ceny w punktach gastronomicznych. Ja ide z dzieckiem lub dziećmi więc niedziela na stadionie Panie Prezesie oznacza 120 - 150 zł. To bardzo duży wydatek. Ochrona zabiera KAŻDEMU nawet dziecku napój do picia. Chcesz kupić na stadionie, dawaj 5 zł, dwoje dzieci dawaj 10 zł, na jednym kursie się nie kończy więc dawaj 20 zł itd. jak za te ceny się nie weźmiecie to na stadion wpadniemy najedzeni i napici na 5 minut przed startem I biegu. Można jeszcze inaczej, zainwestujemy w N-kę i zamówimy pizze, wyjdzie jeszcze taniej.....

pokaż więcej

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.