ME: Festiwal nieskuteczności - relacja z meczu Lech Poznań - Korona Kielce

W czwartek rozegrano zaległe spotkanie 15. kolejki Młodej Ekstraklasy pomiędzy Lechem a Koroną. Kielczanie zwyciężyli 1:0, ale oba zespoły zaprezentowały prawdziwy festiwal nieskuteczności.

Szymon Mierzyński

Decydująca bramka padła już w 6. minucie po dobrze rozegranym rzucie rożnym. Michał Michałek dośrodkował precyzyjnie do Rafała Zawłockiego, a ten pokonał Aleksandra Wandzela strzałem z najbliższej odległości.

Kolejorz potrzebował kilkunastu minut, by otrząsnąć się po zimnym prysznicu, lecz później stworzył kilka wyśmienitych okazji. W roli głównej występował Wiktor Bagiński, który otrzymywał dobre podania od kolegów, jednak brakowało mu zimnej krwi. Najpierw uderzył z bliska wprost w Bartosza Gogulskiego, a następnie zmarnował sytuację sam na sam źle przyjmując piłkę.

W międzyczasie bliski wyrównania był też Karol Linetty, który oddał pozornie niegroźny strzał z dystansu, ale omal nie przelobował golkipera Korony. Ostatniej szansy w pierwszej części nie wykorzystał natomiast Adrian Cierpka. Reprezentant Polski do lat 17 otrzymał dobre podanie od Wiktora Witta, lecz skupił się na sile uderzenia zamiast na precyzji i przeniósł futbolówkę nad poprzeczką.

W drugiej połowie lechici nie dochodzili już tak łatwo do sytuacji. Spotkanie straciło na atrakcyjności, bo także goście nie forsowali tempa i koncentrowali się raczej na pilnowaniu skromnego prowadzenia.

Po przerwie obie drużyny miały tylko po jednej dobrej okazji. Najpierw Wandzel intuicyjnie obronił strzał z bliska Michała Przybyły, zaś w 75. minucie po drugiej stronie boiska zbyt lekko z 10 metrów uderzył Adam Gajda.

Korona zwyciężyła we Wronkach 1:0 i po raz drugi w tym sezonie zapisała na swoim koncie komplet oczek. Podopieczni Tomasza Wilmana zajmują 3. miejsce w tabeli, Kolejorz jest 10.

Lech Poznań - Korona Kielce 0:1 (0:1)
0:1 - Rafał Zawłocki 6'

Lech Poznań: Aleksander Wandzel - Jędrzej Łągiewka, Adrian Cieślak (59' Jan Bednarek), Błażej Cyfert, Emil Szczupakowski, Karol Linetty (46' Dominik Chromiński), Wiktor Witt, Adam Gajda, Bartłomiej Olejniczak, Adrian Cierpka (79' Piotr Fontowicz), Patryk Wolski (16' Wiktor Bagiński).

Korona Kielce: Bartosz Gogulski - Rafał Zawłocki, Piotr Rogala, Michał Wrześniewski (46' Artur Merchut), Piotr Piwowar, Jakub Kotarzewski (61' Dawid Smolarczyk), Michał Jeziorski, Hubert Mularczyk (46' Radosław Szmalec), Michał Michałek (83' Piotr Paprocki), Marcin Cebula (72' Kamil Kobryń), Hubert Laskowski (46' Michał Przybyła).

Żółte kartki: Jędrzej Łągiewka, Adrian Cieślak, Emil Szczupakowski, Wiktor Witt, Wiktor Bagiński (Lech) oraz Rafał Zawłocki, Hubert Laskowski (Korona).

Sędzia: Dominik Pasek (Lubin).