Debiutancki gol van Persiego i wielka rana na nodze Rooneya

Robin van Persie zdobył bramkę dla Manchesteru United, ale meczu nie dokończył Wayne Rooney. Anglik boisko opuścił na noszach z wielką, krwawiącą raną.

Bartosz Zimkowski

Drugą kolejkę rozpoczął mecz na Liberty Stadium. Nie wspominalibyśmy o nim, gdyby nie kolejny fantastyczny pojedynek w wykonaniu Swansea City. Tydzień temu Łabędzie ograły na wyjeździe Queens Park Rangers aż 5:0. Teraz zwyciężyły 3:0 i zostały samodzielnym liderem [do momentu zakończenia meczu Chelsea] z kompletem punktów i bramkami 8:0. Warto dodać, że trzy gole na koncie ma już Michu, kupiony przed sezonem z ligi hiszpańskiej.

W poniedziałek fatalnie zagrał Manchester United, przegrywając z Evertonem 0:1. Pojedynek z Fulham Londyn rozpoczął się jeszcze gorzej. Od trzeciej minuty londyńczycy prowadzili 1:0 po trafieniu Damiena Duffa. Warto dodać w tym miejscu, że szansę debiutu od pierwszej minuty dostał Robin van Persie, a na ławce zasiedli Wayne Rooney oraz Danny Welbeck. Holender w dziesiątej minucie doprowadził do wyrównania i w najlepszym z możliwych sposobów przywitał się z publicznością na Old Trafford.

Do przerwy padły dwa kolejne gole dla Man Utd. Debiutancką bramkę zdobył również Shinji Kagawa, a kropkę nad "i" postawił Rafael da Silva. Man Utd wygrywał 3:1 i 18. z rzędu zwycięstwo w Teatrze Marzeń nad Fulham było niemal pewne. The Cottagers nie odpuścili jednak. Samobójczą bramkę zdobył Nemanja Vidić i do ostatniego gwizdka sędziego gospodarze drżeli o końcowy wynik. Na dodatek boisko na noszach opuścił Wayne Rooney z wielką raną na nodze. Na razie nie wiadomo czy jest to poważna kontuzja. Man Utd wygrał 3:2, ale wciąż nie gra tak jakby sobie tego życzył Sir Alex Ferguson.

Ponownie zawiódł Tottenham Hotspur. W pierwszej serii nie zdobył ani punktu, przegrywając z Newcastle United. To był debiut w roli menedżera Andre Villasa Boasa. Portugalczyk miał nadzieję, że na swoim stadionie już sięgnie po zwycięstwo. Rywal też nie był z najwyżej półki - West Bromwich Albion. Z drugiej strony The Baggies tydzień temu pokonali Liverpool FC aż 3:0. Ostatecznie Koguty znów musiały przełknąć gorzką pigułkę. Ze Srokami gola stracili w 89. minucie, a teraz w 90. Zaledwie zremisowali z WBA 1:1.

Mecz Sunderland - Reading został przełożony ze względu na intensywne opady deszczu, które sprawiły, że murawa nie nadawała się do gry.

***

W ostatnim sobotnim spotkaniu Chelsea Londyn wygrała z Newcastle United. The Blues mają już na koncie trzy mecze i trzy zwycięstwa. Pierwszą bramkę w nowych barwach zdobył Eden Hazard - wykorzystał "jedenastkę" (Frank Lampard siedział na ławce rezerwowych i dlatego wykonywał ją Belg). Kolejnego gola dołożył Fernando Torres. Hiszpan jest w niezłej formie od początku sezonu i w czwartym meczu zdobył trzecią bramkę.