Webber ukarany za wymianę przekładni

Mark Webber zostanie przesunięty o pięć pozycji w tył na starcie niedzielnego wyścigu o Grand Prix Belgii z powodu wymiany skrzyni biegów, do której dojdzie przed startem trzeciego treningu.

Nataniel Piórkowski

W oświadczeniu możemy przeczytać: - Kierowca ukończył ostatni wyścig w Budapeszcie, a zgłoszona wymiana skrzyni biegów nie mieści się w wymaganym okresie pięciu kolejnych Grand Prix od poprzedniej.

Webber oraz Vettel mieli w tym roku wiele problemów z niezawodnością swego samochodu, szczególnie podczas Grand Prix Europy, które pod koniec czerwca zostało rozegrane na ulicznym torze w Walencji. Najpierw Australijczyk zakończył kwalifikacje już po Q1, ponieważ w jego samochodzie uszkodzeniu uległ mechanizm DRS, a dzień później mistrz świata z 2010 i 2011 roku odpadł z rywalizacji z powodu awarii alternatora.

Wracając w ten weekend do wydarzeń z pierwszej części sezonu, Webber powiedział: - Seb stracił w Walencji sporo punktów. Ja także miałem kilka takich przypadków. Ogólnie czasem sami szkodziliśmy sobie własną pracą, ale generalnie na mecie zawsze zdobywaliśmy kilka oczek.