Trofeo Birra Moretti dla Juventusu

Juventus Turyn zwyciężył w tegorocznym Trofeo Birra Moretti pokonując po rzutach karnych zarówno SSC Napoli, jak i AC Milan. W obu przypadkach po 45. minutach na tablicy świetlnej widniał wynik 0:0. W starciu Niebieskich z ekipą Rossonerich zwyciężyli ci drudzy 1:0.

Adam Kiołbasa

W pojedynku z klubem z Neapolu po nienajlepszym ostatecznie zwycięsko wyszła Stara Dama. Antonio Chimenti już w pierwszej serii rzutów karnych obronił jedenastkę wykonywaną przez De Zerbiego, a jego koledzy z zespołu nie pomylili się ani razu i tym samym Juve wygrało 5:4.

Podopieczni Carlo Ancelottiego z kolei do ostatniej minuty bezbramkowo remisowali z Napoli, ale ostatecznie zdołali zwyciężyć za sprawą trafienia z 45. minuty Paloshiego.

W ostatnim spotkaniu Juve bezbramkowo zremisowało z Milanem. Dopiero w piątej serii rzutów karnych pomylił się Massimo Ambrosini, który fatalnie przestrzelił, ale po chwili Zeljko Kalaca nie zdołał pokonać Amauri. W szóstej serii strzał Giuseppe Favalliego obronił Chimenti, a po chwili zwycięstwo Bianconerim dał Christian Molinaro.

Napoli - Juventus 0:0 k. 4:5

Rzuty karne:
De Zerbi (N) obroniony; Esposito (J) gol; Zalayeta (N) gol; Nedved (J) gol; Blasi (N) gol; Giovinco (J) gol; Vitale (N) gol; Salihamidzic (J) gol; Cannavaro (N) gol; Amauri (J) gol.

Napoli: Iezzo, Santacroce, Cannavaro, Rinaudo, Montervino, Pazienza, Blasi, Amodio, Vitale, De Zerbi, Zalayeta.

Juventus: Chimenti, Salihamidzic, Legrottaglie, Ariaudo, De Ceglie, Rossi (23' Esposito), Sissoko, Ekdal, Nedved, Giovinco, Amauri.

Milan - Napoli 1:0
1:0 - Paloshi 45'

Milan: Dida, Antonini, Darmian, Favalli, Albertazzi, Cardacio, Brocchi, Ambrosini; Seedorf, Paloschi, Inzaghi (23' Viudez).

Napoli: Gianello, Santacroce (39' Bruno), Rinaudo (23' Cannavaro), Grava, Maggio, Montervino (35' Denis), Blasi (23' Pazienza), Amodio, Vitale (23' Lacrimini), Pià (43' Grieco), Russotto.

Milan - Juventus 0:0 k. 5:6

Seedorf (M) gol; Ekdal (J) gol; Brocchi (M) gol; Chimenti (J) gol; Paloschi (M) gol; Legrottaglie (J) gol; Osuji (M) gol; Pasquato (J) gol; Ambrosini (M) przestrzelił; Amauri (J) obroniony; Favalli (M) obroniony; Molinaro (J) gol.

Milan: Kalac, Antonini (23' Pasini), Favalli, Darmian, Albertazzi, Ambrosini, Brocchi, Cardacio (23' Strasser), Viudez (33' Osuji), Seedord, Paloschi.

Juventus: Chimenti, Salihamidzic (36' Duravia), Legrottaglie, Ariaudo, Molinaro, Rossi, Tiago, Ekdal, Nedved (36' Castiglia), Amauri, Pasquato.