Spadło ze sportowego pióra (Blog nr 6)

autor: Legionowiak 2.0 | 2021-10-13, 13:01 |

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|
Dziś środa, 13 października. Dziś piszę swego kolejnego bloga, bo co tydzień chcę pisać swe przemyślenia w blogu, nie tylko dodając komentarze oraz lubiąc lub nie lubiąc innych komentatorów. Bloga czas zacząć! Ten blog będzie dziś, jak zwykle, o mej ulubionej drużynie i mej ulubionej ("ukochanej") siatkarce!

Cisza przed burzą!

W piątek, po reprezentacyjnych emocjach, trwających dwa tygodnie, wraca PKO BP Ekstraklasa! Oby w każdym meczu, każdy ekstraklasowy zespół zagrał tak jak Reprezentacja Polski w meczach z San Marino i Albanią. Wygrane odpowiednio 5:0 i 1:0 były zasłużone i dobrze rozegrane, pomimo wzruszającej straty w kadrze w postaci końca reprezentacyjnej kariery Łukasza Fabiańskiej ("Fabian" dziękujemy za wszystko) i haniebnej postawy Albańczyków w meczu w Tiranie! Rzucać butelki, pluć, obrażać i bić naszych, tylko dlatego, że wygraliśmy i przybliżyliśmy Albańczyków do porzucenia marzeń o Mistrzostwach Świata 2022! Oby do takich scen, jak w Tiranie, nie doszło na stadionach PKO BP Ekstraklasy, szczególnie podczas niedzielnego klasyku, piłkarskiego boju o Rzeczpospolitą!
Ten bój to mecz Legia Warszawa-Lech Poznań, który zostanie rozegrany w najbliższą niedzielę, o godz. 17:30, na Łazienkowskiej 3! Oby cała Warszawa i całe Mazowsze kibicowało Legii! Nie muszę się martwić o naszych legionowskich legionistów, skoro nasze Legionowo jest nazywane "najbardziej legijnym miastem w Polsce", gdzie co drugi mieszkaniec naszego miasta (w tym ja, rzecz jasna) jest za CWKS-em!
Wracając do meczu, Legia potrzebuje wielkiego i zwycięskiego przełamania! Dwa mecze z rzędu to mecze przegrane (z Rakowem i Lechią)! Legia w lidze nie była w najgorszej sytuacji od wiosny 1992 r., gdy sezon 1991/1992 był ostatnim, w którym "sportowa duma Rzeczypospolitej" musiała walczyć o utrzymanie, nie o mistrzostwo, o podium, czy o kwalifikację do europejskich pucharów (na szczęście Legia się utrzymała, na 10. miejscu i "rzutem na taśmę")! Legia dobrą grę w Europie musi przełożyć na polski grunt! 15. miejsce w tabeli ligowej mnie niepokoi. Nigdy nie zdawałem sobie sprawy, że przyjdzie czas, że Legia musi walczyć o ligowy byt!
Na naszą niekorzyść, Lech jest w formie i niestety, zasłużenie prowadzi w PKO BP Ekstraklasie! Legia ma zagrać bardzo dobrze, bez wymyślania "cudów na kiju" oraz tak, by Poznań i przyjaciół "Kolejorza" (w tym też Polonię Warszawa) do wielkiego płaczu! Choć przyjdzie grać bez liderów, m. in. bez Artura Boruca, ja wierzę, że CWKS się przełamie, wróci na zwycięską ścieżkę i zacznie piąć się w tabeli ligowej! Trzeba połączyć grę w Europie z grą w Rzeczypospolitej! Przyjemne i pożyteczne!
Znów w Legii musi być "wojskowy gen", czyli walka do końca, wiara w zwycięstwo, nieulegliwość, chęć boiskowego oddania życia za klub i za kolegę oraz... dyscyplina!
Wierzę, że to wszystko złoży się idealnię w niedzielnie popołudnie i pokonamy największego z naszych nieprzyjaciół! Legia pokonuje Lecha, jakby Polska wygrałaby z Rosją (największym wrogiem naszej polskiej państwowości)!

Nie poddawaj się, ukochana ma! Nie poddawaj się Legio Warszawa!


Rozdarte serce! Kibicuję Novii i... Zuzi!

Jak przyjdzie Legii Warszawa grać z Lechem Poznań, to o tej samej porze (niedziela, godz. 17:30) siatkarki Grot Budowlanych Łódź staną do boju z... IŁCapital Legionovią Legionowo! Ten mecz traktuję jako mecz przyjaźni, która ma łączyć, a nie dzielić!
Pojawia się dylemat sercowo-rozumowy, ponieważ rozum mówi mi... kibicuj Legionovii, bo jesteś z Legionowa. Serce zaś szeptem podpowiada: "Sercem i duszą bądź za siatkarką, który lubisz i bardzo kochasz".
Siatkarką, którą lubię i bardzo kocham jest... Zuzanna Górecka!
Po raz pierwszy staję przed rozterką, komu bardziej kibicować, gdzie swoje myśli skierować, a może obie "miłości" zasługuję na ten sam doping i wsparcie! Legia Warszawa a Zuzanna Górecka! Legia a Zuza! Warszawa i Legionowo a Łódź! Jakoś to połączę, choć najlepiej wypadałoby obejrzeć grę... 21-letniej pięknej legionowianki (choć urodzonej w Radomiu, latem 2000 r.) w boju z klubem, w którym jest traktowana jako legenda i jako symbol legionowskiego sportu oraz jedna z najważniejszych postaci w historii Legionowa)! Spokojnie, pogodzę przyjemne z pożytecznym! Obejrzę Legię, i obejrzę kolejny mecz Zuzy!
Legia i Zuza są atakowani przez krytyków! Legii zarzuca się, że nie umie pogodzić gry w Europie z grą w lidze, a Zuzannie zaś słabą dyspozycję i marazm w swojej grze oraz... granie w Budowlanych z przymusu, co jest absolutną nieprawdą! Mam nadzieję, że zarazem CWKS, jak i Górecka przełamią się i na nowo zaznają smaku zwycięstwa!
Wracając do Zuzy, będzie dla niej trzecie starcie z byłym klubem, z jej rodzinnego miasta! Ona akurat szanuje Legionovię i Legionowo! W jednym ze swoich pierwszych wywiadów (chyba z "Przeglądem Sportowym") jesienią 2019 roku stwierdziła, że Legionowo to jej prawdziwy dom, nie Radom (w którym urodziła się), czy też inne miejsce w Polsce czy na świecie i że jeszcze chciałaby przynajmniej sezon zagrać w Legionovii lub na stałe... zamieszkać w mieście, z którego ja pochodzę, czyli w Legionowie! Bardzo wierzę, że Zuza pokaże swoim koleżankom z Legionowa, jak powinno grać się po... legionowsku (jak nie idze drużynie, to graj przynajmniej ty. Nie bój się rywalek, one mają się bać! Graj tak jak potrafisz, nic na siłę oraz walcz do samego końca o zwycięstwo)! Legionowskie granie siatkówki jest bardzo widoczne w grze Zuzanny Góreckiej!
Zuza dobrze gra w obecnym sezonie, tylko że Budowlane nie dokładają nic do jej gry lub sama musi grać, bo zwyczajnie w świecie łodzianki mają problem! Ostatnie mecze pokazują, że "Budowlanki" mają w każdym elemencie, a wszystko musi robić... Zuza! Mnie jest jej szkoda, że dobrze gra i walczy na boisku, a nie ma żadnej pochwały czy jest krytykowana!
Ja bardzo wierzę, że obie strony rozegrają dobre siarkarskie zawody! Oby z tego meczu była zadowolona Legionovia Legionowo oraz... Zuza Górecka!
Właśnie krytyka na Zuzę, która bardzo mnie (być może i ją samą) boli! W ostatnich dniach wzmogła się olbrzymia fala krytyki i hejtu w stronę moją i stronę mojej ulubionej siatkarki! Zaczęli ludzie kpić, że my jesteśmy razem, że ja z nią..., że ja męczę swoimi komentarzami, że Zuza nie umie, a nawet zaczęli jej wypominać epizod włoski (sezon 2019/2020), gdzie się nie nagrała, ale uratowała legionowska siatkówkę! Gdyby nie transfer Zuzanny Góreckiej, siatkarska Legionovia byłaby tylko wspomnieniem dla mnie i dla niej też!
Drodzy! Jeśli mnie nie lubicie lub nie przepadacie za Zuzanną Górecką, to nie piszcie lub wytłumaczcie, dlaczego lubicie lub nie mojego komentarza! Przy okazji dowiem, jak ludzie odbierają naprawdę moje przemyślenia! Zarazem nie atakujcie Zuzy pod każdym względem, jako siatkarki i jako dziewczyny! Już musiała wylewać łzy z tego powodu! Nie z mojego, a z waszego powodu, że ją haniebnie krytykowaliście za Euro 2021 siatkarek!
Ja, 20-letni student historii, nie wstydzę się uczucia do 21-letniej siatkarki! Łączy nas nie tylko Legionovia, Legionowo, Legia i parę rzeczy, ale też... miłość, choć jej jeszcze nie wyraziłem Zuzannie, bo jeszcze my się nie znamy (oby już niedługo)!
Ja chociaż jeden broniłem, bronię i bronić będę, kibicować, wierzyć oraz dopingować  Zuzę jako siatkarkę i jako dziewczynę!
Bardzo ją lubię, wręcz kocham!
Jestem gotów za nią oddać swe życie!
Będę bronił Zuzanny Góreckiej jak niepodległości Rzeczypospolitej!
Nie poddawaj się, ukochana ma! Nie poddawaj się Zuzanno Górecka!


P.S.  Ten blog nie ma na celu hejtowania i obrażania Zuzanny Góreckiej; tylko jedynie ukazuje moje szczere i prawdziwe uczucie do niej jako siatkarki i jako dziewczyny!


Kolejny odcinek bloga, pt. "Spadło ze sportowego pióra (Blog nr 7)" w nieodległej przyszłości!

Legionowiak,
kibic Legii Warszawa, Legionovii Legionowo, Świtu Nowy Dwór Mazowiecki, Wisły Płock, Pogoni Szczecin, Warty Poznań, Górnika Łęczna, Widzewa Łódź;
kibic oraz obserwator polskiego i światowego sportu;
wielki fan Zuzanny Góreckiej (siatkarki Reprezentacji Polski, aktualnej zawodniczki Grot Budowlanych Łódź, od zawsze związanej z Legionowem)!

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.