Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • Region napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Stało się to czego się obawiałem i o czym pisałem wcześniej, mamy więcej meczy, ale nie zostało to rozciągnięte w czasie. Skandalem jest to, że 7/8 zespół kończy sezon już na początku sierpnia. Panie Stępniewski, po takim terminarzu nie pozostaje mi nic innego, jak napisać Pan Stępniewski do zwolnienia! czas by na Pana miejsce przyszła osoba która lepiej myśli, skoro jest obowiązkowa plandeka to mecze można rozciągnąć w czasie i finały rozegrać w październiku.

 • Region napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Dudek lepszy od Miedzińskiego tylko, jak przypomnie sobie, że zabrakło jego punktów do utrzymania Zielonej Góry w 15 biegu z Częstochową i Lesznem to mam wątliwości czy w Toruniu będzie większy sukces. Nie powinno być problemów z utrzymaniem się, ale nie postawie żadnych pieniędzy, że będzie medal.

 • Region napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Skład Polonii był by mocniejszy gdyby Buczkowski przyszedł za Jeleniewskiego, bo gdyby sytuacja wyglądała tak, że jest Buczkowski i Jeleniewski i nie ma kogoś z trójki Bijerre, Miedziński, Zagar to skład był by słabszy a na papierze kandydatem numer 1 do awansu była by Zielona Góra.

 • Region napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Nie da się ukryć, że Patryk Dudek zawalił 15 bieg z Włókniarzem Częstochowa i Unią Leszno, co spowodowało, że Falubaz Zielona Góra nie zdobył punktów i spadek stał się faktem. Dodatkowo namieszał awans Patryka Dudka do Grand Prix który spowodował, że raczej nie było rozwżania czy zostać w 1 lidzie, bo chcąc wywalczyć medal w Grand Prix to trzeba się ścigać w ekstralidze z najlepszymi. Padło więc na Toruń i lawina dawno nie widziana ruszyła, Miedziński w Bydgoszczy do tego inne ruchy Pana Kanclerza i jest bardzo mocny skład który może dać awans do ekstraligi, będzie ciakawie.

 • Region otrzymał brązowy medal w kategorii Guru Dnia

 • Region napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Skład Bydgoszcz jest bardzo mocny, jak dla mnie kandydat numer 1 do awansu do ekstraligi. Chcąc awansować należało Bellego, Tarasienko, Lyager którzy potrafią jechać z zębem, ale na tą chwile nie są w stanie dać awansu do ekstraligi, zastąpić doświadczonymi zawodnikami typu Bijerre, Miedziński, Zagar i tak też się stało. Do tego solidny Jeleniewski, zawdonicy do lat 24, formacja juniorska, trzymać kciuki by wszyscy trafili ze sprzętem, z formą, by nie było kontuzji. Jest szansa, że w roku 2023 po raz pierwszy w historii 8 zespołowej ekstraligi będą 3 zespoły z jednego regionu. Szkoda, że w Toruniu w sezonie 2022 nie zobaczę już Miedzińskiego, transfery wychowanków do lokalenego rywala, nie wywołują u mnie radości, ale cóż takie czasy. Pan Kanclerz spisał się znakomicie a to pokazuje, że za wcześnie nie ma co oceniać, mam tu na myśli komentarze, gdy było wiadomo, że Bellego, Tarasienko odchodzą a do okienta transferowego zostało dużo czasu.

 • Region napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Jak to się sprawdzi Zielona Góra, Bydgoszcz kandydaci do awansu i nie jest powiedziane, że wprzypadku awansu, po roku spadną z ekstraligi. To jest duże zagrożenie dla Grudziądza, o ile w sezonie 2022 mogą sobie z Ostrowem poradzić, o tyle w sezonie 2023 mogą mieć z Zieloną Górą lub Bydgoszczą problemy. Od postawy Ostrowa i kolejnego beniaminka będzie zależeć czy dzika karta z 2015 roku zostanie w ekstralidze na 9 i 10 sezon.

 • Region napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Panie redaktorze pomimo kontuzji Woffindena mecz Grudziądz - Wrocław był do zremisowania a nawet do wygrania przez gości. Dlaczego tak się nie stało? bo pojawił się kolejny czynnik w powtórce 3 biegu padł nietypowy wynik 2:3, strata punktu przez gospodarzy, był to czynnik na plus dla gospodarzy. Przed biegami nominowanymi było 5 pkt przewagi, niekomfortowa sytuacja dla gości, w normalnej sytuacji nie odrobi się tego w jednym biegu i nie można zastosować rezerwy taktycznej. Grudziądz potrzebował remisu by wygrać mecz i w 14 biegu ten remis padł. Gdyby 3 bieg zakończył się remisem 3:3 to przed biegami nominowanymi było by 6 pkt przewagi i rezerwy taktyczne M.Janowski / A.Łaguta pojechali by w 14 i 15 biegu i było by pozamiatane.

 • Region napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Mam wrażenie, że Pan Witold Skrzydlewski który w żużlu jest już ładnych parę lat nie jest traktowany poważnie. Mam wrażenie, że wpływ na to ma jego styl bycia czasem ostre, czasem żartobliwie wypowiedzi, oraz zasiedzenie się w 1 lidze, więc hasło walczymy o awans jest traktowane jako żart.

 • Region napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  W Częstochowie Pan Kędziora któremu ostatnio się nie wiedzie. Jednak, że wchodzimy w rozszerzone play offy, na siłe pchane są do nich zespoły z 5 i 6 miejsca to awans 5 i 6 zespołu do półfinału może stać się faktem. Ćwiercfinały sa najbardziej niesprawiedliwe, najbardziej fuksiarskie. W 2009 roku Bydgoszcz z 6 miejsca awanasowała do półfinału, wystarczył im zaledwie remis z Toruniem, w sumie przegrywając dwa mecze w ćwierćfinale, można znaleźć się w półfinale. Jak wszyscy przegrają mecz i rewanż, awansuje do połfinału ten kto przegrał najniżej.

 • Region napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Gratulacje dla Przyjemskiego! jak ja się ciesze, że są jeszcze zawody gdzie obowiązuje normalny regulamin 3,3,3,3,3 komplet 15 punktów, zwycięstwo zawodach, gratulacje. Bez wunalazków typu półfinał i finał, tylko po to by ostatni bieg zawodów decydował o zwycięstwie.

 • Region napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Taka sprawa, play-off wg klucza 1-6, 2-5, 3-4 spodują, że meczy będzie więcej i nic więcej! dlaczego? ponieważ 4 zespoły i tak zakończą sezon w sierpniu, przykład załóżmy, że sierpień i wrzesień mają po 4 weekendy. Więc w sierpniu 1 i 2 weekend koniec rundy zasadniczej 7-8 zespół w połowie sierpnia jadą wakacje, 3 i 4 weekend ćwierćfinały, przegrani pod koniec sierpnia jadą na wakacje. We wrześniu półfinał i finał. Chyba, że ściśniemy to maksymalnie 2 ostatnie kolejki rundyndy zasadniczej w 1 i 2 weekend września, półfinały w 3 weekend września, finał w 4 weekend września, w systemie w piątek pierwsze mecze, w niedziele drugie mecze, ale to mało realne bo przy braku plandek nie może być takiego ścisku, bez terminów rezerwowych. W korzystniejszej sytuacji jest ekstraliga, gdzie mając plandeki, można dużo meczy ligowych odjechać w październiku. Analizując jestem za propozycją Pana Witolda Skrzydlewskiego z podziałem na dwie czwórki, ale bez dzielenia punktów na pół. Pan Witlod Szkrzdlewski jest zwolennikiem dzielenia, tylko, że jak zwycięzca rundy zasadniczej ma 30 pkt, a następny ma 24 pkt, róznica 6 pkt, to w rundzie finałowej wygląda to tak zwycięzca rundy zasadniczej ma 15 pkt, a następny ma 12 pkt, różnica 3 pkt. To nie ma nic wspolnego ze sportem, to jest cwaniactwo, to jest kombinowanie.

 • Region napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Raz szczęście raz pech, Bydgoszcz-Ostrów szczęśliwie zdobyte punkty przez gospodarzy, po starcie w 15 biegu upadł Tarasienko, bieg był powtórzony w czwórke chodź równie dobrze Tarasienko mógł zostać wykluczony, Ostrów miał by przynajmniej meczowy remis. W powtórce Walasek się ruszył, dostał drugie ostrzeżenie, został wykluczony i to Bydgoszcz miała przynajmniej meczowy remis. To pokazuje, że o wyniku decyduje, szczęście, ocena sędziego, pech, kontuzje, oraz czynnik od nikogo niezależny deszcz który przerywa mecz i brakuje biegów by odrobić straty. Składy zapowiadają się ciekawie wię nic jak tylko czekać na ich oficjalne ogłoszenie.

 • Region napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Zasłużona czerwona kartka dla Szostaka. Szostak wjechał w Walaska, ale zawodnicy utrzymali się na motocyklach, a że dotyczyło to zawodników tego samego zespołu to sędzia nie widział powodów by przerwać bieg. Jednak to co wydarzyło sie później to nieodpowiedzialne zachowanie. Zawodnicy przejechali jeszcze kilka metrów, był czas by zjechać z toru, Walasek zjechał z toru, ale Szostak zostawił motocykl na środku toru, gdyby Milik czy Lebiediew wjechali w Szostaka czy w motocykl Szostaka to doszło by do wypadku i nie wiadomo jakich obrażeń. Gapiński w tej sytuacji nie powinien krytykować decyzji sędziego tylko, że zapewne Gapiński myślał, że Szostak dostał czerowną kartke, za uderzenie w Walaska, a nie za pozostawienie motocykla na torze, wtedy spojrzenie Gapińskiego było by inne.

 • Region napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Artiom Łaguta Mistrzem Świata gratulacje! z jednej strony smutek bo 3 złote medale pod rząd Bartosza Zmarzlika było by to coś pięknego, z drugiej strony radość bo Artiom Łaguta i Bartosz Zmarzlik pokazali Nam Speedway na najwyższym poziomie. Na koniec Mistrz Świata jeżdżąc w Grudziądzu nie miał żadnego medalu, jeżdżąc we Wroclawiu od razu ma 2 złote medale Indywidualnych Mistrzostw Świata i Drużynowych Mistrzostw Polski. Widać co znaczy jazda w zespole który walczy o medale, gdzie nie ma wakacji a jest cały czas jazda, jak to wiele zmienia na plus. Szkoda, że to już koniec bo Grand Prix Austalii jeszcze był obejrzał.

 • Region napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Pani Półtorak zapomniała, że Lublin też miał szczęście, w trakcie sezonu zakontraktowali odwieszonego za doping G.Łagute, to im bardzo pomogło, nowy beniaminek takiej okazji nie będzie mieć. Fakt, że przyszły beniaminek tego nie zrobi, ale ciekawe jaka była by reakcja ekstraligi, pozostałych klubów, kibiców gdyby beniaminek wyszedł z założenia, nie mamy szans na utrzymanie, nie będziemy wydawać milionów, jedziemy w najlepszej lidze na świecie, samymi juniorami, u siebie 33:55 a na wyjeździe 25:65.

 • Region napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Złapałem się za głowe czytając "Moim zdaniem ten system się sprawdza. Powiem więcej, jest perfekcyjny i nie będziemy ingerować w coś, co dobrze funkcjonuje. Żadnych zmian odnośnie punktacji nie przewidujemy". Dla Pana system jest perfekcyjny dla mnie system jest niesprawiedliwy. Zawodnik który zdobył w turnieju 3,3,3,3,3 oraz 1, będzie na koniec zawodów dużo niżej niż zawodnik który zdobył 2,2,2,2,2 oraz 2,3. Trudno w tej sytuacji napisać, że wygrywa najlepszy! wygrywa ten co wygrywa ostatni wyścig! a to spora różnica! psuje się rywalizacje sportową z powodu tego, że ktoś chce by ostatni bieg decydował o zwyciestwie!

 • Region napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Na wynik Artioma Łaguty ma wpływ killa czynników klimat i sprzęt. Najpierw klimat czyli przenosiny z Grudziądza do Wrocławia. Jazda w zespole który jasno deklarował jedziemy po złoty medal, jazda w zespole obok takich zawodników jak Woffinden, Janowski. Teraz sprzęt, puszcza sprzęgło, wygrywa start i jedzie po swoje, po prostu bajka, oczywiście zdarzy się słabszy bieg, ale zazwyczaj w pólfinale czy finale staje na wysokości zadania. Ten jego luz, ten jego spokój, ten jego uśmiech, pozostaje napisać, szkoda że dziś ostatni turniej Grand Prix.

 • Region napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Spartanie genialnie to rozegrali, najpierw w 1 półfinale Woffinden i Janowski zatrzymali Zmarzlika, a po chwili w 2 półfinale Łaguta postawił kropke nad i. Dziś Wrocław się bawi. Szkoda, że Zmarzlikowi nie wyszło, ale trzeba przyznać, że Łaguta na tą chwilę jest skuteczniejszy i zasłużenie zmierza po tytuł Indywidualnego Mistrza Świata, tylko kontuzja może mu ten tytuł odebrać.

 • Region napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Nowy system play-off wg klucza 1-6, 2-5, 3-4 jest wybitnie ułożony pod zespoły z miejsc 5 i 6 które włączają się bardziej w walke o medale niż w walke o utrzymanie. Niesprawiedliwy system bo wystarczy, że zwycięzca rundy zasadniczej przed meczami ćwierćfinałowymi straci dwóch zawodników i sezon zakończy na 5/6 miejscu. Więcej meczy tak, ale dla wybranych bo 7 i 8 zespół nadal rozegra 14 meczy. Lepszym rozwiązaniem był by podział na dwie grupy wg klucza 1-4 i 2-3 oraz 5-8 i 6-7, skoro zwycięzca rundy zasadniczej może zostać bez medalu to i 5 zespół rundy zasadniczej może spaść z ekstraligi, lub play-off z podziałem na dwie grupy i każdy z każdym.

 • Region napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Bijerre za Tarasienko to wzmocnienie, co dalej czas pokaże, przeczucie mi mówi, że Cholder i Miedziński mogą również trafić za Bellego i Zengote co też było by wzmocnieniem. Żeby wywalczyć awans trzeba mieć doświadczonych zawodników przykład Ostrów który ma takich zawodników jak Walasek, Gapiński, którzy o taką stawke już w swojej karierze jechali. Na sam koniec jestem zaskoczony, że Pan Skrzydlewski nie zawalczył bardziej o Bijerre, ale do 1 listopada dużo czasu i może się jeszcze coś zmienić.

pokaż więcej

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.