Dawid Dawidowski i Jordan Pascal Kulwicki zwyciężyli w Stanowicach

W rozegranym w sobotę w podgorzowskich Stanowicach IV Indywidualnym Turnieju Miniżużlowym o Puchar Starosty Powiatu Gorzowskiego w klasie 80-125 ccm zwyciężył Dawid Dawidowski.

Dawid Cysarz

Reprezentant LOTOS-u Wybrzeże Gdańsk pewnie triumfował we wszystkich swoich startach, uzyskując komplet dwunastu punktów. Drugie miejsce z dorobkiem siedmiu punktów zajął zawodnik GUKS-u Speedway Wawrów - Wojciech Fajfer.

Dzielnie radziła sobie w zawodach jego koleżanka klubowa - Sindy Weber, która również uzyskała 7 punktów. Wojtkowi Fajferowi w zdobyciu większej ilości "oczek" przeszkodził defekt motocykla, który przydarzył mu się na starcie do biegu nr 5.

W równolegle rozgrywanym turnieju w klasie 50 ccm dla najmłodszych zawodników (do lat 10), absolutnym zwycięzcą okazał się reprezentant duńskiego SMK Skaerbaek - Jordan Pascal Kulwicki, który tym razem wystąpił gościnnie w barwach GTŻ Grudziądz. Na drugim stopniu podium uplasował się Jacek Fajfer (GUKS Speedway Wawrów) z dorobkiem czternastu punktów. Miejsce trzecie wywalczył reprezentant Rybek Rybnik - Sebastian Borszcz, uzyskując 11 punktów.

Zwycięzca, na co dzień jeżdżący w lidze duńskiej, mijał linię mety na pierwszej pozycji we wszystkich pięciu biegach rozgrywanych w 5-osobowej obsadzie, dzięki czemu uzyskał komplet 20 punktów. Należy jednak przyznać, że zwycięstwa w wyścigach nr 2-5 odniósł po bardzo zaciętej walce. W biegach 2-3 zdołał wyprzedzić Jacka Fajfera na samej kresce, w wyścigu nr 4 - na ostatniej prostej, zaś w biegu piątym minął Sebastiana Borszcza dopiero na ostatnim okrążeniu.