Bezbramkowy remis na początek 2. kolejki Bundesligi

Piątkowy pojedynek był meczem dwóch ostatnich drużyn Bundesligi. Obie przegrały swoje pierwsze spotkania po 0:3 i okupywały solidarnie sam koniec ligowej tabeli.

Michał Żyrek

Zarówno goście jak i gospodarze z całych sił dążyli do zainkasowania całej puli w tym pojedynku, czego potwierdzeniem może być ilość żółtych kartek pokazanych przez sędziego. Łącznie arbiter 9 razy sięgał do kieszonki. Czerwoną kartką w konsekwencji dwóch żółtych ukarany został Ziebig w 85. minucie z drużyny gości. W barwach Energie Cottbus całe spotkanie rozegrał Mariusz Kukiełka, który w 66. minucie upomniany został żółtym kartonikiem. Żadnej z drużyn mimo ambitnej walki nie udało się zdobyć bramki i mecz zakończył się podziałem punktów.

Hannover 96 - Energie Cottbus 0:0