WTA Quebec City: Rosolska nie zwalnia tempa, Polka z Watson już w półfinale

Znakomicie spisuje się w Quebec City Alicja Rosolska. Polska tenisistka i partnerująca jej Brytyjka Heather Watson awansowały w czwartek do półfinału, po raz drugi nie tracąc w meczu ani jednego seta.

Rafał Smoliński

Alicja Rosolska i Heather Watson w swoim premierowym wspólnym występie w głównym cyklu zostały rozstawione z numerem pierwszym, a w środę pewnie ograły Kanadyjki - Stephanie Dubois i Heidi el Tabakh. W czwartek ich rywalkami były - reprezentująca gospodarzy Eugenie Bouchard, która w grze podwójnej dwukrotnie wygrywała juniorski Wimbledon, oraz Amerykanka Irina Falconi. Po nieco ponad 90 minutach gry pojedynek ten zakończył się zwycięstwem 7:6(4), 6:3 polsko-brytyjskiej pary.

Rywalkami 26-letniej Rosolskiej i młodszej od niej o sześć lat Watson w spotkaniu o finał kanadyjskiej imprezy będą w piątek Julie Coin i Marie-Eve Pelletier. Francusko-kanadyjska para pokonała w czwartek 6:1, 1:6, 10-5 Amerykanki - Jessicę Pegulę i Marię Sanchez.

Bell Challenge, Quebec City (Kanada)
WTA International, kort twardy w hali, pula nagród 220 tys. dol.
czwartek, 13 września

ćwierćfinał gry podwójnej:

Alicja Rosolska (Polska, 1) / Heather Watson (Wielka Brytania, 1) - Eugénie Bouchard (Kanada) / Irina Falconi (USA) 7:6(4), 6:3