Ta okropna F1 ! :)

autor: emcanu | 2021-10-11, 16:02 |

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|
Formuła 1 jest niestety "niewdzięcznym" sportem i czasem to za mało powiedziane ;p
W mało którym "sprzęt" ma tak gigantyczny wpływ na wyniki "zawodnika", a oglądanie jej bez przerwy to cieszy, to irytuje :D
A najgorsze, jak człowiek się oszukuje, że ten może wygrać, być lepszy, jak nie wygra i nie będzie mistrzem, gdy jakiś inny kierowca ma lepszy bolid.
To nie piłka, ani tenis, gdzie inne obuwie, czy rakieta, nie robią większej różnicy.
Oczywiście można liczyć na jakieś błędy rywala, że się zagapi i przestrzeli zakręt. Że nie posłucha trafnych podpowiedzi inżyniera i zrobi coś źle po swojemu. Na pomyłki zespołu w kwestii strategii, że wezwą kierowcę na pit stop zbyt wcześnie lub zbyt późno. Na błąd mechaników, że źle dokręcą oponę. Na nią samą, że nie będzie chciała zejść podczas wymiany "bo to zła nakrętka była". Na silnik, że może zawiedzie, choć ostatnio dzieje się to coraz rzadziej - może i na szczęście! Zawsze też na pogodę, że pokrzyżuje wszystkie choćby nawet najlepsze plany i strategie.
Ale na końcu i tak sprzęt robi tę potrzebną różnicę, a wtedy jeszcze bardziej denerwuje czyjeś mówienie, że ten kierowca jest lepszy i wygrał, bo ma większy talent i umiejętności.

Jest tyle rzeczy, które mnie irytują w tej Formule ;p
...ale ciężko przestać ją lubić :)

A tematem na osoby komentarz i oddzielną porcję nerwów ;), są same tory i to, jak bardzo wraz z kolejnymi zmianami w bolidach, wyprzedzanie stało się coraz trudniejsze.
Od przyszłego sezonu zajdzie trochę zmian w tej materii. Tylko czemu mam jakieś dziwne przeczucie, że układu sił specjalnie to nie zmieni ;P
Mercedes może będzie słabszy, ale to nie o niego chodzi, tylko o ten francowaty Red Bull i tego ich pupilka, którego nie jestem w stanie zdzierżyć ;P

- - - - - - - - - - -
P.S. nie zakładałem, że ten pierwszy blog... BLOG(!) - hmm...  za dużo powiedziane; że ten wpis przybierze taki charakter :) Ale o sporcie, czy w ogóle o czymkolwiek ciekawym, bez emocji po prostu nie potrafię ;P sorry :)

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.