Walka o mistrzostwo w F1 na finiszu

autor: emcanu | 2021-12-05, 22:39 |

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|
No, Verstappen ma wszystko w swoich rękach. I wcale nie musi wygrać tego ostatniego wyścigu, a nawet "najlepsze", że nie musi zdobyć choćby punktu. Wystarczy, że skutecznie doprowadzi do kolizji z Lewisem i obaj nie ukończą wyścigu. W takiej sytuacji tytuł przypadnie właśnie jemu. A że byłoby to bardzo niesportowe zagranie? Ależ owszem. Najbardziej perfidne z możliwych. I czy on i RedBull byliby do tego zdolni? Wykluczyć tego nie można. Dlatego Lewis będzie musiał bardzo uważać na torze w razie ewentualnej bezpośredniej walki z Verstappenem. Bo ten podczas takiej nie będzie miał absolutnie nic do stracenia, gdyby zakończyło się to nie ukończeniem wyścigu przez nich obu. Ktoś może teraz zasugerować, że gdyby RedBull chciał tak nieczysto rozstrzygnąć walkę, to poświęciłby Pereza, a najlepiej jednego z kierowców Alfa Tauri. Ale wtedy byłoby to ewidentne i przede wszystkim mogłoby na to nie być szansy, jeśli przez cały wyścig znajdowaliby się zupełnie gdzie indziej na torze. A na to, że Max z Lewisem będą blisko siebie jest większa szansa. Oczywiście Mercedes też może zagrać nieczysto i wykorzystać Bottasa albo szepnąć coś Russellowi.
Ktoś zapyta, po co w ogóle sugerować, że do czegoś takiego może dojść? Bo po prostu po nich można się wszystkiego spodziewać. A został tylko 1 decydujący wyścig i jedni lub drudzy mogą zwyczajnie nie wytrzymać presji, a widać jak wielkie napięcie i wiele negatywnych emocji już towarzyszy tej tegorocznej rywalizacji i do jakiego punktu doszli przed tym ostatnim wyścigiem. Verstappen 369,5 pkt. i Hamilton 369,5 pkt. Niewiarygodna sytuacja! Nie wiem, czy ktoś przed sezonem postawił, że na wyścig przed końcem będą na remis.
Ja oczywiście bardzo liczę na Lewisa, ale jeśli w czystej sportowej walce wygra Verstappen, to trzeba będzie to po prostu przełknąć.
Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.