O Darcym Wardzie, kibicach, żużlu i pragmatyźmie

autor: Freudysta | 2015-09-02, 02:54 |

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|
Zapewnie wielu z was przeżywało i przeżywa nadal dramat wspaniałego żużlowca jakim był Darcy Ward. W tym czasie wiele powiedziano także o kibicach Falubazu, tych wyzywających Warda ale też wspierających go.
Generalnie postanowiłem zająć się tą problematyką i po analizie wielu czynników sformułowałem osąd tej sytuacji, który według mnie jest prawidłowy.


Na początku powinniśmy sobie uświadomić że Darcy Ward to najemnik, zarówno dla Torunia jak i dla Zielonej Góry. Wielki sportowiec, który oddał swoje zdrowie za swoją pasję i zawód jakim jest żużel ale jednak dla polskich klubów najemnik.
Wiele ludzi, a także prasa, media nagłaśniają sytuację Australijczyka, kluby sprzedają koszulki z jego wizerunkiem a pieniądze przeznaczają na rehabilitację Warda. To piękna idea, jednak Ward ze swojego portfela a także z ubezpieczenia które z pewnością ma, sam może pokryć koszt leczenia. Ważna jest tu pamięć kibiców o ich idolu, ale tak szczerze pisząc, wiele dzieci żyje w nędzy, rodziny żyją od pierwszego do pierwszego, wielu polskich sportowców również ma duże problemy ze zdrowiem, więc jeśli ktoś potrzebuje wsparcia finansowego to są to właśnie rodziny, dzieci a także polscy sportowcy którzy od lat nie wspomagani w żaden sposób finansowo a nie Ward który ma swoje pieniądze, ma potężnych sponsorów a także niezłe ubezpieczenie. Nie uważam że Wardowi nie należy się żadna pomoc, oczywiście, należy się, ale niech to będzie pomoc psychologiczna a nie finansowa, bo jak już wcześniej napisałem Ward pieniądze ma i nie potrzebuje łaski kibiców.

Teraz czas napisać coś o kibicach i Falubazie. Podobno kibice którzy krzyczeli w kierunku Warda " Koniec Kariery" mają być ścigani z urzędu o znieważenie zawodnika. W tej sprawie działania Falubazu są tak śmieszne jak sezon w wykonaniu tej drużyny. Przypominam że grupa kibiców Zielonogórskich nie tylko tych fanatycznych obrażała nie tylko Warda ale także Golloba, powiem więcej, robią to co roku, więc dlaczego tych kibiców nie chce ścigać z urzędu Falubaz ? Absurd tej sytuacji jest niebotyczny a Falubaz strzela sam sobie gola, zgłaszając sprawę do prokuratury. Jeśli chodzi o samo zachowanie fanatyków z sektora K4 i K5 jest to zachowanie totalnie wątpliwe etycznie, mimo to nie jest to powód aby iść z tym do prokuratury, która moim zdaniem ma ważniejsze sprawy niż przekomarzanie się w sprawach mało istotnych dla polskiego prawa. Samo zachowanie fanatyków potępiam w 100%, ich zachowanie razi na polu pedagogicznym , etycznym, a także niezbyt pozytywnie wpłynęło na psychike Warda jeśli rozumiał co było adresowane pod jego szyldem. Takie są jednak prawa socjologii kibiców, silna grupa razem ze sobą czuje się mocna i potrafi wykrzykiwać różne rzeczy. Na polu prawnym Falubaz i prokuratura nie jest w stanie tym fanatykom nic zrobić a jeśli tak bardzo oburzają ich słowa pod adresem Warda wypada ścigać także ludzi którzy wyzywali Tomasza Golloba.

Żużel jest sportem niebezpiecznym, śmiem twierdzić że jest to prawdopodobnie najbardziej niebezpieczny sport. Dużo mówiło się po wypadku Warda o bezpieczeństwie, testuje się nowe techniki aby uchronić żużlowców od kontuzji ale trzeba sobie jasno powiedzieć że na torze żużlowym takie wypadki były i nadal będą mieć miejsce. Żużlowiec gdy wyjeżdża na tor musi być świadomy ryzyka jakie podejmuje, że może to być jego ostatni wyścig, że jego życie może zmienić się o 180 stopni ale taki jest ten sport, sport który ma dwie twarze, tę piękną jak wyścigi w mistrzostwach Ekstraligi w Lesznie ale także tę brutalną jak kontuzja Warda czy śmierć Richardssona i tego niestety nie da się zmienić, można minimalizować ryzyko takich kontuzji ale nie da się ich całkowicie wyeliminować.

Pragmatyzm raczej nie jest ulubionym słowem kibiców - wszystkich kibiców.
Kibice naiwnie wierzą że dany zawodnik reprezentuje ich klub z sympatii, przywiązania, a powód jest tylko jedny, zawodnicy prezentujący swój klub robią to tylko dla pieniędzy, dla zysku. Nikt naiwnie nie będzie pracować za grosze, tylko dlatego bo czuje sympatię do swojego obecnego prezentowanego klubu. Tak samo było z Wardem, nie jeździł w Falubazie bo pokochał ten klub a robił to wyłącznie dla pieniędzy a także żeby być w formie. Wielu kibiców z Zielonej Góry mowi i pisze że Darcy pociągnął Falubaz do utrzymania w lidze a także oddał zdrowie za Falubaz. Prawda jest nieco inna, Darcy na torze walczył głównie o swoje pieniądze ponieważ taki był jego zawód, miał płacone za punkt a to wiązało się z punktami meczowymi dla Falubazu. Zdobywanie wielu punktów to była jego praca za którą miał godną płacę, a to że jadąc w 15 biegu zakończył karierę w barwach Falubazu to wydarzenie czysto losowe które mogło dotknąć każdego żużlowca.
Los był na tyle złośliwy że postanowił iż Darcy zakończy karierę w klubie gdzie kibice z jego powodu zostali podzieleni a on sam, na swój sposób ten klub zza czasów swojej młodości ośmieszył i obraził. Los okrutny ale warto zauważyć że gdyby nie podeptany szalik, ta sytuacja z kontuzją, najprawdopodobniej nigdy nie miałaby miejsca gdyż wszystko zapewne wtedy potoczyłoby się inaczej, całe życie młodego Australijskiego żużlowca miałoby inną drogę a nie obecną ale i z tym należy się pogodzić. Osób sparaliżowanych na świecie jest mnóstwo i wbrew społecznym opiniom można godnie żyć, to życie jest inne ale nie znaczy że gorsze.
Bez względu na dalsze życie Darcy'ego Warda ważne jest to aby sam Darcy zaakceptował obecny stan i odnalazł się w innej roli niż rola żużlowca, uważam ze jest to w stanie zrobić przy fachowej pomocy psychologicznej ale musi wykazać przy obecnej sytuacji silną wolę i dać sobie pomóc.

Reasumując Darcy Ward to wielki zawodnik który jednak bez finansowej pomocy kibiców sobie poradzi, a kibice mogli przypomnieć sobie jak wiele pomocy finansowej potrzebują najuboższe dzieci. Fanatycy mimo tego co krzyczeli nie zostaną ukarani. Sam żużel w sobie nadal będzie mieć takie tragedie ale można to minimalizować. Pamiętajmy również o tym że dla żużlowców żużel to głównie ich praca, a w niej nie ma miejsca na sentymenty, nie wymagajmy więc od nich lojalności a jedynie szacunku.

Z Poważaniem

Nowik

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.

Ostatnie komentarze

Sortuj:
Nowik

Jak widać są rzeczy na tym świecie, które się forumowiczom nie sniły ;)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [5 komentarzy tej dyskusji]

Ja szanuje wszystkich...patrz wielka litera jak się zwracam do danej osoby :) No, ale ciężko mi uwierzyć w to, że ktoś zakłada konto, aby pochwalić Twego bloga ;) Niemniej jednak jeśli to nie Twoje konto...

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
szakaluch

Ja szanuje wszystkich...patrz wielka litera jak się zwracam do danej osoby :)
No, ale ciężko mi uwierzyć w to, że ktoś zakłada konto, aby pochwalić Twego bloga ;) Niemniej jednak jeśli to nie Twoje konto to przepraszam, a jeśli tak, to i tak szanuję oba konta ;D Ostatnio mam dużo do czynienia z multikontami ;D

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [5 komentarzy tej dyskusji]

Apelował bym jednak o szacunek do osób które mnie popierają, zaczynasz się zachować tak jak ta cała ekipa z Torunia więcej chłodnego spojrzenia.

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
szakaluch

Ty musisz być drugim kontem Nowika...innego wytłumaczenia nie mam na Twoje peany pochwalne ;D

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|1)

komentarz jest odpowiedzią na: [5 komentarzy tej dyskusji]

Moim zdaniem źle osądzacie Nowika. Wasz osąd bierze się z czysto kibicowskiego punktu widzenia, natomiast spojrzenie Nowika na całą sytuację jest z punktu widzenia zwykłego człowieka niezwiązanego emocjonalnie...

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Czeko...Czekolada

Moim zdaniem źle osądzacie Nowika. Wasz osąd bierze się z czysto kibicowskiego punktu widzenia, natomiast spojrzenie Nowika na całą sytuację jest z punktu widzenia zwykłego człowieka niezwiązanego emocjonalnie z całą "żużlową otoczką" i myślę, że należy to zrozumieć. Pozdrawiam, Czeko ;)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)

ostatnia odpowiedź: 4 września 2015 [5 komentarzy tej dyskusji]

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Mirror ZG

Sorry Kolego ale Twój blog to dla mnie jedna wielka porażka.
To co najbardziej mnie w nim zmierziło to nazbyt gruba dawka pragmatyzmu. I tu się zasadniczo różnimy nie wdając się w szczegóły. Pragmatyzm nie jest zły ale na Boga, jest też miejsce na romantyzm ! Nawet nie podejmę próby prowadzenia dowodu w tej materii. Sport bez domieszki romantyzmu to dzieło dla zarządu i menago ! Nie dla kibica.
Podpierasz się współczuciem dla Warda ale czuć wyraźnie że tak dla zasady. Mało w tym empatii z Twojej strony a mówiąc dosadnie kompletnie jej brak.

Osób sparaliżowanych na świecie jest mnóstwo i wbrew społecznym opiniom można godnie żyć, to życie jest inne ale nie znaczy że gorsze.


Wygląda na to że ci wybrańcy po paraliżu są w istocie szczęściarzami ?! Sorry za sarkazm ale nie znajduję innego, dosadnego komentarza. Nie mówię tu o "duchu" lecz ciele bo dobrze jest mieć jedno i drugie jak sądzę.
Nie ciągnąc tego dalej napiszę może tylko że dostrzegam w Twoim wpisie rażący brak WRAŻLIWOŚCI.
Cała reszta zgodnie z wypowiedzią Cysia.
Mimo wszystko pozdrawiam. Jeśli miałeś zamiar być kontrowersyjny a może wręcz ekscentryczny to cel swój osiągnąłeś w stopniu celującym. Jeśli swoją wypowiedzią prezentujesz faktycznie siebie to pewnie na wspólne wakacje bym nie chciał z Tobą pojechać ale oczywiście szanuję Twoje prawo do wyrażania własnych opinii.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
szakaluch

Jest jakaś naiwna część osób, które wierzą że Nowik to jakiś intelektualista

Mam nadzieję, że nie myślisz o mnie...ja pisałem z przekąsem o tym filozofowaniu ;)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [10 komentarzy tej dyskusji]

Mnie jednak ten blog rozbawił, a dokładnie komentarze pod nim, te pierwsze. Jest jakaś naiwna część osób, które wierzą że Nowik to jakiś intelektualista itd. Pisanie w stylu "biedne dzieci głodują" to...

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Nowik

Całe życie postanowiłem poświęcić analizie z tym wiąże się również mój zawód. Ja również wierzę w ten cud ale trzeba spojrzeć chłodnym okiem że szansa na to że nastąpi jest nikła. Również pozdrawiam i życzę dobrej nocy.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|1)

komentarz jest odpowiedzią na: [4 komentarze tej dyskusji]

Tylko zrozum, że to naturalny odruch kibiców, że wierzą w medyczny cud i to, że Darcy kiedyś stanie na nogi. Dla kibiców to idol, dla Ciebie obiekt do analiz. Pozdrawiam mimo wszystko, dobranoc.

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Multi11 Przemek

Tylko zrozum, że to naturalny odruch kibiców, że wierzą w medyczny cud i to, że Darcy kiedyś stanie na nogi.
Dla kibiców to idol, dla Ciebie obiekt do analiz.
Pozdrawiam mimo wszystko, dobranoc.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [4 komentarze tej dyskusji]

Dla mnie tematy TABU nie istnieją ale dla Dariusza tematem TABU jest realne spojrzenie na żużlowca niezbyt niestety sprawnego. Nie rozumie zbytnio jak tak bezpośrednio i szczerze można wypowiedzieć się...

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Nowik

Dla mnie tematy TABU nie istnieją ale dla Dariusza tematem TABU jest realne spojrzenie na żużlowca niezbyt niestety sprawnego. Nie rozumie zbytnio jak tak bezpośrednio i szczerze można wypowiedzieć się na temat żużlowca który część zdrowia utracił. Takich osób jest niestety więcej. Niepełnosprawność niestety dla większości ludzi to temat na który nie powinno się rozmawiać, ludzie dążą za sukcesami, więc rozmawianie dla nich o osobach niepełnosprawnych to nie jest powód do dumy. Zresztą tutaj według toruńskich kibiców nie wypada pisać mocnych ale prawdziwych słów o ich idolu ponieważ jest niepełnosprawny. Na niepełnosprawności świat się jednak nie kończy i powinniście to zrozumieć

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [4 komentarze tej dyskusji]

Ty jakiś temat tabu tu poruszyłeś?

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Multi11 Przemek

Nie uważam że Wardowi nie należy się żadna pomoc, oczywiście, należy się, ale niech to będzie pomoc psychologiczna a nie finansowa


Zatem wedle tej logiki Warda stać na pomoc psychologiczną.
Poza tym powtórzę, zwykły kibic chcąc namacalnie pomóc wrzuca przysłowiową złotówkę. Tobie nic do tego.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Multi11 Przemek
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Nowik

To co pisałem, ostatnie cztery komentujące osoby to kibice, których pragmatyzm nie jest ulubionym słowem. Cysio w tym temacie kierują się zbytnio emocjami, Kerad zaś nie wie co napisać. CO do Multi Przemka samą swoją wypowiedzią pokazał że daleko mu do merytorycznych rozmów i rzuca słowami jak leci. Co do Dariusza jest bardzo uprzedzony do tematów TABU i Dariuszu to że napisałem że żużel to najniebezpieczniejszy sport to moje subiektywne odczucie.
Reasumując, proponuję wam więcej chłodnej głowy, bardziej realnego spojrzenia na temat a także nie unikać tematów TABU. Serdecznie pozdrawiam całą czwórkę i zachęcam do bardziej pragmatycznego myślenia ;)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)

ostatnia odpowiedź: 3 września 2015 [4 komentarze tej dyskusji]

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Dariusz Modrzejewski

sam wpisz w wyszukiwarkę najbardziej niebezpieczne sporty na świecielub 10 najniebezpieczniejszych i nie zobaczysz tam żużla, np:
Ludzie wynajdują coraz nowe, ekstremalne aktywności – jednak prześledzenie danych może być zaskakujące. Listę najbardziej niebezpiecznych sportów na świecie otwierają ... wyścigi konne. Na 1800 uczestników, 23 śmierci rocznie.

Na drugim miejscu: skoki spadochronowe. Bez zaskoczenia. 370 śmierci rocznie na 30,000
Miejsce trzecie: paralotniarstwo. 30,000 uczestników – 169 zgonów.

Miejsce czwarte: wspinaczka górska. 308 śmierci na 60,000 uczestników. Wielu nieprzygotowanych do wypraw, rusza w góry.

Miejsce piąte: nurkowanie. 1,1 mln uczestników i 1100 zgonów rocznie.

Miejsce szóste: wyścigi motocyklowe. 115,000 uczestników i 77 śmierci (gdyby wziąć pod uwagę śmierci motocyklistów na drogach, także nie byłoby wesoło).

Miejsce siódme: FUTBOL amerykański. 40,000 i 11 zgonów rocznie.

Miejsce ósme: boks. 78,000 uczestników i 10 śmierci rocznie. W boksie w latach 1950-2007 zginęło 339 osób, 64% śmierci miało związek z nokautem, 15% z technicznym nokautem. Śmiertelność trochę spadła, ale jednocześnie długość kariery danego boksera znacznie się obniżyła. W latach 1950-1995 przeciętny bokser walczył ok. 10 lat, po roku 2000 czas ten wynosi tylko 5 lat. Niegdyś bokserzy staczali nawet 300 i więcej pojedynków, obecnie ledwie kilkanaście. A jak jest z kontuzjogennością boksu? Wskaźnik wynosi od 17.1 do 25 (wg różnych danych) kontuzji na 100 walk. Przykładowo wg danych z 2009 roku zbadano 545 profesjonalnych pięściarzy, którzy stoczyli 907 walk w latach 1997-2005. W tym czasie zanotowano 214 kontuzji, co daje wskaźnik 23,6 kontuzji na 100 walk bokserskich. Jeśli mowa o urazowości boksu zawodowego to jest zatrważająca! Szansa dla boksera walczącego dla pieniędzy na odniesienie trwałego uszczerbku na zdrowiu jest ogromna! Autorzy "16-letniego studium kontuzji w boksie zawodowym, w stanie Victoria, w Australii" T. R. Zazryn, C. F. Finch i P. McCrory podają 107 przypadków urazów odniesionych w trakcie 427 walk bokserskich. W większej skali oznacza to 250,585 urazów na milion walk! (107/427). 90% z tych urazów dotyczyło głowy i szyi!

Dla porównania MMA (mixed martial arts) 28.6 kontuzji na 100 walk. Co ciekawe, wydawało by się „najgorsze” i „zwierzęce” walki MMA (tak przedstawianie w mediach) wcale nie przynoszą wielu zgonów, jak boks. Najczęstsze rozstrzygnięcie walki to TKO (39,8%) oraz poddanie się 30,4%. Przez decyzję rozstrzygnięto 18,1% walk, przez nokaut tylko 6,4% (na podstawie walk MMA w Newadzie w latach 2001-2004 “Incidence Of Injury In Professional Mixed Martial Arts Competitions”).

A co z boksem tajskim? Wskaźnik ilości urazów wyniósł: 1.3 na 100 minut zawodów w kategorii lekkiej, 2.25 / 100 w średniej i 3/100 w ciężkiej oraz 2.54 w super-ciężkiej. Co ciekawe, w jednym z badań porównano ilość kontuzji i czas potrzebny do ich wyleczenia w różnych sztukach walki, wyniki ułożyły się następująco: 59% tae kwon do, 51% aikido, 38% kung fu, 30% karate oraz 14% TAI CHI.

Na koniec należy dodać, że piłka nożna również zbiera obfite żniwo – na 113 przypadków śmierci w badaniach niemieckich naukowców z 1999 roku, aż 28 przypadków dotyczyło właśnie piłki nożnej, na drugim miejscu bieganie, na trzecim chodzenie, na czwartym jazda na rowerze. Co ciekawe, 70% zgonów dotyczyło serca, reszta to były nagłe wypadki.

DZIĘKUJĘ ZA UWAGĘ!

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [1 komentarz tej dyskusji]

Komentarz usunięty

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Multi11 Przemek

Mnie jednak ten blog rozbawił, a dokładnie komentarze pod nim, te pierwsze.
Jest jakaś naiwna część osób, które wierzą że Nowik to jakiś intelektualista itd.
Pisanie w stylu "biedne dzieci głodują" to posługiwanie się takim populizmem.
Jest oczywiste, że Ward ma zapewne spore środki, ale ludzie chcą Mu jakoś pomóc, a pieniądz to widoczne wsparcie.
Jednak Nowik chyba bardzo by pasował do kolejnych polskich rządów. Oni najlepiej wiedzą co robić z pieniędzmi ludzi i łoją ich na rozmaitych, przesadnych podatkach.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|2)

komentarz jest odpowiedzią na: [10 komentarzy tej dyskusji]

Generalnie postanowiłem zająć się tą problematyką i po analizie wielu czynników sformułowałem osąd tej sytuacji, który według mnie jest prawidłowy. Szkoda że nie skorzystałeś z okazji, żeby być cicho....

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Kerad1 ZG

Cała seria zdarzeń która doprowadziła do wypadku zaczęła się rok temu w Dyneburgu gdzie złapano Warda pod

Brawo Grimes w końcu coś rzeczowego !!! to tak podobnie jak z np. katastrofą lotniczą na ogół to splot wielu czynników do niej doprowadza PS Wywody Nowika są .... bez komentarza to zostawię

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [1 komentarz tej dyskusji]

Dobry tekst ale mam 2 zastrzeżenia. 1. To nie klub Falubaz a zielonogórska prokuratura wszczęła śledztwo i to z urzędu, nikt na nikogo nie donosił. 2. Nie wiem o co chodzi z tym, że jakby nie podeptał...

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Kerad1 ZG
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Cysio

Rozumiem jak wielką stratą jest dla Ciebie i kibiców toruńskich kontuzja Darcy'ego


Nie rozumiesz. W końcu dla Ciebie to tylko "najemnik".

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [10 komentarzy tej dyskusji]

Niestety nie masz racji, wbrew temu co myślisz jestem osobą która ma pokłady empatii a przykłady same mi się nasuwają na przestrzeni mojego życia ale nie będę tworzył prywaty. Rozumiem jak wielką stratą...

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Nowik

Niestety nie masz racji, wbrew temu co myślisz jestem osobą która ma pokłady empatii a przykłady same mi się nasuwają na przestrzeni mojego życia ale nie będę tworzył prywaty. Rozumiem jak wielką stratą jest dla Ciebie i kibiców toruńskich kontuzja Darcy'ego ale takich rzeczy na świecie jest mnóstwo. Pamiętajmy o Wardzie ale życie toczy się dalej i to jest ważne.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [10 komentarzy tej dyskusji]

Między pragmatyzmem a socjopatią jest cały ocean różnicy. A nazwa tego oceanu to empatia.

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Cysio

Między pragmatyzmem a socjopatią jest cały ocean różnicy. A nazwa tego oceanu to empatia.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [10 komentarzy tej dyskusji]

Tak sądziłem że możesz być jedną z osób których ten wpis zaboli. Takie komentarze również akceptuje ale się z nimi nie zgadzam. Ward jak każdy zagraniczny żużlowiec jest najemnikiem dla każdego klubu...

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Nowik

Tak sądziłem że możesz być jedną z osób których ten wpis zaboli. Takie komentarze również akceptuje ale się z nimi nie zgadzam. Ward jak każdy zagraniczny żużlowiec jest najemnikiem dla każdego klubu żużlowego i to nie podlega dyskusji. Nikomu do portfela nie zaglądam, zwracam tylko uwagę na oczywisty fakt. To co napisałem było pragmatyzmem czystej postaci ale jak napisałem w ostatnim akapicie, pragmatyzm to nie jest ulubione słowo kibiców, zwłaszcza tych z Torunia twój wpis i kolegów z twojego miasta to potwierdza. Mimo wszystko pozdrawiam.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [10 komentarzy tej dyskusji]

Generalnie postanowiłem zająć się tą problematyką i po analizie wielu czynników sformułowałem osąd tej sytuacji, który według mnie jest prawidłowy. Szkoda że nie skorzystałeś z okazji, żeby być cicho....

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Krzyżacy RSKŻ

tych bredni nawet czytać się nie chce. doszedłem tylko to fragmentów, że Darcy to dla nas najemnik a później, coś w stylu "nie pomagajcie mu bo sam sobie poradzi. człowieku, mi by było wstyd coś takiego spłodzić i dać do poczytania ludziom.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|3)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Cysio

Generalnie postanowiłem zająć się tą problematyką i po analizie wielu czynników sformułowałem osąd tej sytuacji, który według mnie jest prawidłowy.


Szkoda że nie skorzystałeś z okazji, żeby być cicho. Cytując Marka Twaina: "It is better to keep your mouth closed and let people think you are a fool than to open it and remove all doubt."

Na początku powinniśmy sobie uświadomić że Darcy Ward to najemnik, zarówno dla Torunia jak i dla Zielonej Góry.


Nawet tej bredni nie skomentuję.

To piękna idea, jednak Ward ze swojego portfela a także z ubezpieczenia które z pewnością ma, sam może pokryć koszt leczenia.


Masakra żenady :/ Typowe "polaczkowe" zaglądanie do cudzego portfela :/

wiele dzieci żyje w nędzy, rodziny żyją od pierwszego do pierwszego, wielu polskich sportowców również ma duże problemy ze zdrowiem, więc jeśli ktoś potrzebuje wsparcia finansowego to są to właśnie rodziny, dzieci a także polscy sportowcy którzy od lat nie wspomagani w żaden sposób finansowo a nie Ward który ma swoje pieniądze, ma potężnych sponsorów a także niezłe ubezpieczenie


Pomoc jest zawsze indywidulna. I okazujący ją sam wybiera komu jej udzielić. Jedni wybiorą hospicjum, inni schronisko dla zwierząt a kolejni coś innego. I każdy wybór będzie dobry.
Najgorsi są ci, którzy z moralizatorskim zapędem pouczają komu się ona należy, a komu nie. Dulszczyzna w czystej postaci :/

Bez względu na dalsze życie Darcy'ego Warda ważne jest to aby sam Darcy zaakceptował obecny stan i odnalazł się w innej roli niż rola żużlowca


Wiesz co to jest sfera intymna każdego człowieka ? Chyba nie masz o tym bladego pojęcia pseudo psychologu Macieju. Skoro postanowiłeś zrobić sobie z tego okazję do mundrowania się publicznie.
...................................................
Dawno nie przeczytałem tak żenującego bloga. W dodatku podszytego fałszywym podkładem moralizatorstwa i co już napisałem, dulszczyzny.
Żenua :///


| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (10|3)

ostatnia odpowiedź: 3 września 2015 [10 komentarzy tej dyskusji]

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Czeko...Czekolada

Witam! Czytam sportowefakty już od dłuższego czasu, lecz dziś trafiając na tego bloga coś mnie tknęło i postanowiłam założyć konto chcąc podziękować Ci użytkowniku Nowik za wnikliwie naukową lekturę i miło spędzony czas przy Twoich tekstach. Z niecierpliwością czekam na kolejne, a może i nawet jakąś ciekawą wymianę poglądów ;) Pozdrawiam, Czeko ;)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|2)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
fifijabol

Z jednej strony to co piszesz jest prawdą, dla niektórych brutalną, z drugiej strony Wardowi należy się szacunek i wsparcie. No i tak jak piszesz, żyją też inni ludzie pokrzywdzeni przez los, którzy bardziej potrzebują pomocy. Ale to już zależy od charakteru każdego jednego kibica i podejścia do tych spraw. Żużel stracił świetnego zawodnika, wielkiego wirtuoza, Ward stracił swoje zdrowie. Przełknąć gorzką pigułę, wyciągnąć odpowiednie wnioski i żyć dalej, no i pamiętać o tych co zdrowie bądź życie stracili na torze.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Maciula87

Dokładnie... Darcy zostanie zapamiętany jako zawodnik z Torunia, to samo u Nas z Emilem... Pozdro...

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [1 komentarz tej dyskusji]

Na początku powinniśmy sobie uświadomić że Darcy Ward to najemnik Jednak dla wielu kibiców z Torunia i nie tylko jest traktowany jako wychowanek klubu z Torunia.

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Rick Grimes

Dobry tekst ale mam 2 zastrzeżenia.
1. To nie klub Falubaz a zielonogórska prokuratura wszczęła śledztwo i to z urzędu, nikt na nikogo nie donosił.
2. Nie wiem o co chodzi z tym, że jakby nie podeptał szalika to by tego wypadku nie było ?
Cała seria zdarzeń która doprowadziła do wypadku zaczęła się rok temu w Dyneburgu gdzie złapano Warda pod wpływem.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|0)

ostatnia odpowiedź: 3 września 2015 [1 komentarz tej dyskusji]

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
marzami

Szczerze.....to mam mieszane uczucia po przeczytaniu..... zgadzam się i nie zgadzam heheheheh
Nie nam oceniać ile i czy Darcy ma na leczenie. Nie nam oceniać spontaniczną chęć pomocy wielu kibiców, klubów, sponsorów itp. Wydarzyła się ogromna tragedia młodego, utalentowanego, sympatycznego sportowca, co poruszyło wielu i to oni decydują o swoim współczuciu i pomocy!
Dla mnie przyjście Darcego do Falubazu było Jego i Dowhana wielką odwagą, bo zapewne dobrze zdawali sobie sprawę z reakcji co niektórych kibiców, zarówno tych z ZG, jak i Torunia! Nie mogę zrozumieć tego zacietrzewienia i niechęci.....kibic kochający swój klub, nie tak postępuje....
Chłopak uratował nas przed spadkiem, taka jest prawda, czy to się komuś podoba, czy nie...., a że zarabiał na tym...przecież to normalne i oczywiste. Dzisiaj w sporcie prawie sami najemnicy.
Tyle złej energii płynęło z trybuny K w stronę tego chłopaka, niezasłużonej, niesprawiedliwej, zwyczajnie podłej! Na szczęście po dobrej jeździe Darcego było jej zdecydowanie mniej......bardzo chcę, żeby tych kiboli wyeliminować ze stadionu i nie ważne kto i jak to zrobi! Byleby ich więcej na W69 nie było!
Poza wszystkim świat nigdy nie był sprawiedliwy......
Darcy Ward to chłopak z wielką, niebezpieczną pasją, jaką jest żużel!
W swoim życiu już zawsze będzie walczył.....

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (6|0)

ostatnia odpowiedź: 3 września 2015 [1 komentarz tej dyskusji]

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
stary kibic

Tragedia młodego człowieka zawsze budzi sprzeciw - nie tak powinno być w życiu. Słowa o zarabianiu pieniędzy dotyczą dokładnie każdego profesjonalnego zawodnika w każdej dyscyplinie sportowej - osobną sprawą jest identyfikowanie się z klubem, jego barwami, kibicami, historią i całym bagażem doświadczeń w nim przeżytych.
Darcy trafił do Torunia jako bardzo młody chłopak i obecność w nim stała się dla niego czymś naturalnym, a perypetie dyscyplinarne dodatkowo związały go z ludźmi w klubie. Ja osobiście nie traktuję obecności Darcy'ego w Toruniu tylko dla kasy - nie ma siły, że nie czuł emocji dla tego miejsca. Dodatkowo jeszcze przecież Chris, jego bliski przyjaciel, torował z nim drogę do kariery w jego barwach.
Historia kontraktu i tragedii w Zielonej Górze jest ważna dla każdego kolejnego młodego - jak to określiłeś - "najemnika", który powinien mieć świadomość, że nigdy nie jest w stanie przewidzieć przyszłości, nie warto lekceważyć, czy obrażać przeciwnika w imię dnia dzisiejszego. Nawiasem - tamta stara historia z szalikiem pokazuje, jak bardzo emocjonalnie traktował Darcy swoją obecność w Apatorze.
No cóż, pieniądze są potrzebne każdemu do funkcjonowania w życiu, ale jak widać nie warto dla nich się zabijać, ani zabijać swojego rozsądku.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (5|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
margota

Fajnie napisane i dobrze się czyta :) Szkoda, że tematem jest tragedia bo do końca nie można mieć satysfakcji z pracy :)
Polecam art. o Darcym Wardzie w najnowszej Angorze :)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
szakaluch

Zapewnie wielu z was przeżywało i przeżywa nadal dramat wspaniałego żużlowca jakim był Darcy Ward

Nikt nie umarł, choć prawdopodobnie nie stanie nigdy na nogi, ale jednak to jest wspaniały żużlowiec...na pewno dla mnie i pewnie nie tylko :) Na temat dalszych filozofii nie jestem kompetentny się wypowiadać ;P Lajk za pracę ;)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.