Beniaminek powalczył - relacja z meczu Vistal Łączpol Gdynia - Olimpia Beskid

Piłkarki ręczne Vistalu Łączpolu Gdynia awansem rozegrały 3. kolejkę superligi kobiet. Mistrzynie Polski wygrały 33:24, choć drużyna Olimpii Beskid walczyła dzielnie.

Krzysztof Lewandowski

Drużyna beniaminka z Nowego Sącza w tym meczu nie była faworytem. Jako pierwsza bramkę zdobyła Patrycja Kulwińska, która wyrasta w gdyńskiej drużynie na liderkę jeśli chodzi o ilość zdobytych goli. Kilka kolejnych niewykorzystanych sytuacji zemściło się na podopiecznych Andrzeja Niewrzawy. W 5. minucie spotkania niespodziewanie to beniaminek prowadził 3:1 i szkoleniowiec gospodyń poprosił o przerwę na żądanie.

Krótka przerwa spowodowała ocknięcie się Vistalu gdyż w ciągu minuty był już remis po 3 a kolejną chwilę później mistrzynie wyszły na prowadzenie 4:3 po golu skrzydłowej Katarzyny Koniuszaniec.

Gospodynie na tyle poprawiły swoja grę, że utrzymywały w kolejnych minutach prowadzenie, które jednak nie osiągnęło rozmiarów większych niż 3 bramki.
W 17. minucie po karnym w wykonaniu Wiktorii Panasiuk drużyna Olimpii doskoczyła gdynianki do jednej bramki różnicy (9:8), ale chwilę później po raz kolejny Patrycja Kulwińska zdobyła bramkę w tym meczu.

W końcówce pierwszej połowy Vistal Łączpol zaczął grać dokładniej i starał się powiększyć przewagę jednak nie potrafił odskoczyć na więcej niż 3-4 bramki. Po 30 minutach meczu było 17:13 dla gospodyń a przyjezdne prowadzone przez Zdzisława Wąsa nie miały się czego wstydzić.

Druga połowa spotkania została lepiej rozpoczęta przez gdynianki, które w 180 sekund prowadziły już różnicą 6 goli. Gdynianki jakby rozluźnione roztrwoniły znaczne prowadzenie i Olimpie dzieliły już tylko dwa gole różnicy (21:19), ale  drużyna Vistalu kontrolowała przebieg spotkania. W 44 minucie po kolejnym golu gdyńskiej obrotowej Patrycji Kulwińskiej było 23:19 i gospodynie znacznie przyśpieszyły tempo gry. W 50. minucie spotkania na 28:20 rzuciła Karolina Sulżycka.

W 57. minucie gdynianki wyszły na prowadzenie 33:23 a po 60 minutach meczu wygrały z beniaminkiem 33:24.

Vistal Łączpol Gdynia - Olimpia Beskid 33:24 (17:13)

Vistal Łączpol Gdynia: Gapska, Kowalczyk- Kulwińska 10, Mateescu 6, Sulżycka 5, Koniuszaniec 4, Andrzejewska 2, Białek 2, Krnić 2, Zych 2, Janiszewska 0, Kozłowska 0, Królikowska 0, Pawłowska 0, Petrinja 0.

Olimpia Beskid Nowy Sącz: Kozieł, Szczurek - Michalewicz 5, Płachta 4, Podrygała 4, Szczecina 4, Panasiuk 3, Gadzina 2, Leśniak 1, Rączka 1, Maślanka 0, Skorut 0.