Futsal: Zmiana lidera

W ekstraklasie futsalu dość niespodziewanie doszło do zmiany lidera. Wszystko przez wydarzenia, do których doszło w niedzielę w Tychach.

Michał Piegza

W niedzielę Rekord Bielsko-Biała aż 12:3 pokonał w Tychach miejscowy GKS i w ekstraklasie futsalu dość niespodziewanie doszło do zmiany lidera. Wysoka wygrana spowodowała, że gracze spod Szyndzielni dzięki lepszemu stosunkowi bramek awansowali na pierwszą pozycję.

W spotkaniu zamykającym 2. kolejkę Red Devils podejmował w Chojnicach AZS Uniwersytet Gdański Gdańsk. Gospodarze wiedzieli, że aby utrzymać pierwsze miejsce muszą pokonać beniaminka co najmniej różnicą siedmiu bramek. Do przerwy Czerwone Diabły prowadziły 3:0.

W drugiej połowie gospodarze zdobywali kolejne bramki, ale strzelili ich zbyt mało, aby obronić pierwszą lokatę po dwóch seriach spotkań. Chojniczanie zajmują aktualnie pozycję wicelidera.

Teraz w rozgrywkach ligowych nastąpi dwutygodniowa przerwa spowodowana meczami reprezentacji Polski.

Wyniki 2. kolejki:

Red Devils Chojnice - AZS Uniwersytet Gdański Gdańsk 7:1 (3:0)
Ivanov 10', 14', 34', Sobański 13', Mączkowski 27', Pieczyński 30', Kriezel 40' - Olszewski 28'

GKS Tychy - Rekord Bielsko-Biała 3:12 (0:2)
Pękała 24', Myszor 25', 27' - Szłapa 14', Polasek 16', Machura 23', 33', Szymura 25', Dura 28', 36', 38', Marek 34', 36', Popławski 40', 40'

FT Gatta Active Zduńska Wola - Clearex Chorzów 7:5 (2:2)
Szymczak 10', Marciniak 20', 22', 26', Rachubiński 31', 31', Sobalczyk 38' - Grecz 4', Podobiński 8', Łopuch 27', 39', Miozga 28'

Marwit Toruń - AZS Uniwersytet Śląski Katowice 2:3 (1:1)
Koretskyi 1', Wojciechowski 36' - Kolmas 19', Morgała 27', 31'

Pogoń 04 Szczecin - Gwiazda Ruda Śląska 5:1 (0:0)
Douglas 32, Mikołajewicz 33', 34', Ricardo 35', Przygórzewski 40' - Hewlik 39'

Wisła Krakbet Kraków - Remedium Psykowice 3:1 (1:1) Zadorożnyj 6', Kusia 33', Wachula 38' - Starowicz 13'