Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • czefan napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Popieram "Yes".
  Tak samo durne są klasyfikację dzielące Drużynowe Mistrzostwa Świata na te sprzed ery BSI i te po (tzw. SWC).
  To przed erą SWC, SGP i SEC byli gorsi żużlowcy?
  Chodzę na żużel od 1968. To nie był żużel?
  To Krzysztof Kasprzak, Krzysztof Jabłoński i Sebastian Ułamek nie byli Indywidualnymi Mistrza i Europy?
  To FIM organizuje/zleca organizację Mistrzostw.
  Nie dzielcie historii speedwaya na gorszą i lepszą!!!

 • czefan lubi Komentarz

  O jakiej erze jest mowa?! Wcześniej były Europa i IME oraz byli Mistrzowie. Reklama reklamą, jednak był to żużel. Poziom? Jechali i zdobywali punkty i medale według obowiązujących regulaminów i zasad! Powiecie, że znieniliście definicję ery? Można zmienić skarpety, definicję "kaloryfera" albo nawierzchnię toru...
  Uniosłem się - nie można jednak zmieniać przeszłości tylko dlatego, że ktoś dzisiaj wcześniej wstał, a jutro powie na przykład, że Szczakiel nie był IMŚ, gdyż było to w czasach PRL. Interesuję się żużlem ponad 55 lat i dla mnie żużel jest żużlem.

 • czefan lubi Komentarz

  co za matoły Częstochowa to nie śląsk!!!

 • czefan lubi Komentarz

  to nie slask ale wojewodztwo slaskie

 • czefan lubi Komentarz

  Panie Duda uwaga bo tam gdzieś sie kręci Czaszkowski mąciwoda

 • czefan lubi Komentarz

  Brawo prezydent Andrzej Duda!!! Tylko Duda obroni Polskę przed NWO i zdrajcami Polski

 • czefan lubi Komentarz

  HEJ HEJ ZMARZLIK MISTRZ !!!
  HEJ HEJ ZMARZLIK MISTRZ !!!
  Bartosz Zmarzlik najlepszy sportowiec Polski,Mistrz Świata na żużlu !!!!
  Bartek jest narodowa dumą.Symbolem idealnego sportowca.Takiego kapitana każdy nam zadrości.
  Ps.Nawet Duda juz mu w kieszni siedzi.Endrju bierz autograf od Mistrza :)

 • czefan lubi Komentarz

  no kiha ale co zrobisz mistrzowstwo do czegoś zobowionzuje tsza siem zobaczyc z tym i z owym nawet jak tsza było ... rano wstać

 • czefan napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Bydgoszcz nie leży dzięki Bogu na Pomorzu!

 • czefan lubi Komentarz

  Wspaniali częstochowscy kibice bez wątpienia zasługują na Włókniarza walczącego o najwyższe cele Na torze przy Olsztyńskiej na pewno będą wielkie emocje Szkoda,że tylko w TV ale na tak trudny czas dobre i to Brawo Włókniarz!

 • czefan lubi Komentarz

  Ale jak to dogadali się ? Doyle pierwsza zlotowa w Polsce ....tak pisali fani Falubazu jak od nich odszedł , a teraz zgadza się na obniżkę ????? Ja pitolę świat schodzi na psy :):) Brawo Włókniarz, z taki składem widzę Was w finale .

 • czefan lubi Komentarz

  Widać można się dogadać. Trzeba tylko chcieć I mieć chęci oraz klimat. Świącik widać potrafi I Czewa jest faworytem do złota nr jeden wg mnie.

 • czefan lubi Komentarz

  Częstochowa z tym składem powalczy o złoto .

 • czefan lubi Komentarz

  Ha ha mośki, i kto ma złotówy w składach??? Częstochowa najlepszy klimat w Polsce!

 • czefan lubi Komentarz

  Suto zakrapiane negocjacje skoro piszą,że im się weekend kończy dzisiaj:),eeech...co to będzie za żużel przed tv.

 • czefan lubi Komentarz

  Z tym składem zawodników częstochowski Włókniarz powalczy o najwyższe cele, być może nawet mistrzostwo. Wiele będzie zależało, jak sprawy z zawodnikami załatwią sobie inne kluby.

 • czefan lubi Komentarz

  Przy kłopotach Leszna z Emilem wyrastają na faworyta ligi.

 • czefan lubi Komentarz

  Bzdura z tymi Czechami. Oni mają relatywnie dużo więcej zarażonych i gorszą sytuację od nas. Otwierają się bo są po prostu mądrzejsi. Zamykanie nie zlikwiduje wirusa tylko wydłuży czas trwania tej epidemii. I tak większość ludzi będzie musiała to przechorować.

 • czefan lubi Komentarz

  Artykuł żenada. Niżej już upaść nie można.

 • czefan lubi Komentarz

  A Ty Ostaf masz jeszcze jakieś lustra w domu?

 • czefan lubi Komentarz

  Ostaf nie tylko mało wie nt propozycji dla Komarnickiego ale w ogóle w świecie żużlowy jest mało ogarnięty i pod tym względem to fenomen , że taka niekompetentna osoba piastuje stanowisko redaktora.

 • czefan lubi Komentarz

  Żenujący artykuł , aż się wstydzę że to przeczytałem i się udzieliłem tutaj .Więcej tego błędu nie zrobię :)

 • czefan lubi Komentarz

  Dobre!
  Ostaf jakie ty masz zasady i jakich norm przestrzegasz?
  ŻADNYCH!
  Jako absolwent nauk politycznych bez jakichkolwiek dowodów powtarzasz bzdury!
  Może napiszesz co robił różowy i jego kolega z Gorzowa zanim zostali senatorami.
  Handlarz fajek oraz były aparatczyk PZPR na "głosach" kibiców wylądowali w izbie senackiej.
  Podaj przykład co zrobili dobrego w senacie?

 • czefan lubi Komentarz

  Ktoś spaść musi . A szkoda , bo takie drużyny jak ROW czy APATOR to powinny jeżdzić w E -lidze . powinni powiększyć E - ligę do dziesięciu drużyn Było by ciekawiej

 • czefan lubi Komentarz

  Komentarz usunięty

pokaż więcej

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.

czefan

Ale nie jest to Wielkopolska czy Małopolska. Dla mnie Mazowsze, czy Pomorze, nie stanowi większej różnicy. Sa to tereny przyłączone do Polski, a nie rdzenna Polska.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [1 komentarz tej dyskusji]

I jeszcze coś, bo widzę że strasznie lubisz się mądrować. Jeśli już jesteś tak ścisły w sprawach historycznej przynależności ziem wszelakich, to pojmij że Toruń historycznie do żadnego Pomorza nie należał....

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Waikiki

I jeszcze coś, bo widzę że strasznie lubisz się mądrować. Jeśli już jesteś tak ścisły w sprawach historycznej przynależności ziem wszelakich, to pojmij że Toruń historycznie do żadnego Pomorza nie należał. Miasto te należało do Ziemi Chełmińskiej - części Mazowsza!!!!! To tę ziemię z obecnym Toruniem (lecz tylko prawobrzeżnym, bo lewobrzeżny Podgórz należał do Kujaw) wydzierżawił w 1228 r. Krzyżakom słynny Konrad Mazowiecki. Podkreślam "Mazowiecki", a nie "Pomorski"!!! Nazwa "Pomorze" dla ziem związanych z Toruniem nadana została dopiero w 1919 r., gdy z ziem Pomorza Gdańskiego (bez Gdańska) i Ziemi Chełmińskiej (z Toruniem) utworzono woj. pomorskie. Stolicą został Toruń, bo Gdyni jeszcze nie było, a Gdańsk nie należał do Polski. W 1938r. do tego województwa przyłączono część Kujaw z Bydgoszczą na czele. Zatem gwoli ścisłości Toruń to nie żadne Pomorze. Obecna nazwa województwa nawiązuje do historycznej nazwy Kujaw i do przedwojennej nazwy województwa pomorskiego. Z historycznym Pomorzem te ziemie nie mają nic wspólnego (poza Świeciem, które jako jedyne historycznie przynależało do Pomorza).

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)

ostatnia odpowiedź: 22 lutego 2013 [1 komentarz tej dyskusji]

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Waikiki

Rozwala mnie ta kłótnia o Ziemię Lubuską. Jak dla mnie jest ona bez sensu. Stan na dzień dzisiejszy jest jasny: istnieje województwo lubuskie z Gorzowem i Zieloną Górą i koniec kropka. Mieszkańcy całego regionu czują się w dużej mierze Lubuszanami i spotkania drużyn z obu w/w miast województwa są oficjalnie uznane jako Derby Lubuskie (Derby Ziemi Lubuskiej). I powtórzę: Taki jest stan na dzień dzisiejszy! Natomiast faktem jest, iż historyczna Ziemia Lubuska miała nieco inne granice niż te obecne. Paradoksalny jest fakt, że miasto od którego nazwę wzięła Lubuska Ziemia nie należy dziś do tego województwa!!! Ba, nie należy nawet do Polski. A mowa o staropolskim mieście Lubusz (obecnie Lebus) leżącym po niemieckiej stronie Odry. Również wieloletnia stolica diecezji lubuskiej - miasto Przybór (obecne Furstenwalde) również nie należy dziś do Polski. Faktem jest też, że ani Gorzów ani tym bardziej Zielona Góra historycznie nie należały do Ziemi Lubuskiej. Są pewne przesłanki, że być może jakiś czas i w jakimś stopniu należały do Ziemi Lubuskiej tereny, na których dziś położony jest Gorzów. Lecz co do ZG to do dawnej historycznej Ziemi Lubuskiej nigdy ona nie należała. ZG należała historycznie bowiem do Śląska. Jeszcze do 1945 r. nazywana ona była po niemiecku - Grunberg in Schlesien (pol. Zielona Góra na Śląsku). Po II wś polska administracja reaktywowała starą nazwę "Ziemia Lubuska" włączając w jej skład nowe ziemie. Celem było podkreślenie polskości tych ziem i przypomnienie ich najstarszej nazwy. Zwiększenie jej obszaru było sztuczne, lecz dziś się w pełni przyjęło. Miastami, które bezsprzecznie należały do historycznej ZL są: Lubusz, Frankfurt nad Odrą, Furstenwalde, Guben, Muncheberg, Seelow (dziś w Niemczech) oraz Kostrzyn, Słubice, Ośno, Rzepin, Łagów, Torzym, Sulęcin, Gubin.
Co do samego Śląska to dziś połowa obecnego województwa śląskiego nie jest i nigdy nie była Śląskiem - mowa o Zagłębiu Dąbrowskim (Sosnowiec, Dąbrowa Górn., Będzin) i Ziemi Częstochowskiej. Zatem czepianie się szczegółów nie ma sensu. Nazwa "Derby Ziemi Lubuskiej" jest nazwą, która w pełni się przyjęła i dotyczy województwa lubuskiego - tak jest i tak będzie. Zresztą nazwa tych derbów jesta starsza niż same woj. lubuskie, które powstało dopiero 01.01.1999 r. A historyczne szczegóły to zupełnie inna sprawa.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.