Tauron Stal rozbiła NMC Powen, Pogoń upokorzyła Czuwaj

Tauron Stal Mielec rozbiła NMC Powen Zabrze 38:24, a Gaz-System Pogoń Szczecin rozgromiła Czuwaj Przemyśl 43:22. W pozostałych dwóch sobotnich spotkaniach PGNiG Superligi Mężczyzn padły remisy.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Najciekawiej zapowiadającym się sobotnim spotkaniem był pojedynek w Mielcu, gdzie brązowi medaliści zeszłorocznych rozgrywek, zawodnicy Tauron Stali podejmowali NMC Powen Zabrze. Na oczach nowego szkoleniowca reprezentacji Polski Michaela Bieglera Czeczeńcy rozgromili rywali ze Śląska, jeszcze przed przerwą przesądzając o losach rywalizacji. W 18. minucie podopieczni Ryszarda Skutnika uzyskali siedmiobramkową przewagę (12:5), zdobywając osiem trafień pod rząd. Do przerwy Tauron Stal wygrywała 20:10, a całe spotkanie zakończyło się rezultatem 38:24.

Zdecydowanie więcej emocji dostarczyło spotkanie pomiędzy KS Azotami Puławy a Zagłębiem Lubin. Podopieczni Marcina Kurowskiego dobrze rozpoczęli pojedynek, w 5. minucie prowadząc 3:1. Pierwsza część meczu przebiegała pod dyktando gospodarzy, którzy zeszli na przerwę wygrywając 15:14. W drugiej połowie do głosu poczęli dochodzić Miedziowi, wychodząc w 50. minucie na prowadzenie 24:22. Zawodnicy z Dolnego Śląska nie zdołali jednak dowieźć zwycięstwa do końca, remisując 28:28.

Kapitalne zawody rozegrali szczypiorniści Gaz-System Pogoni Szczecin, którzy na własnym parkiecie nie dali najmniejszych szans Czuwajowi Przemyśl. Portowcy mocno zaczęli ten mecz, już w 15. minucie prowadząc 11:6. Z czasem przewaga podopiecznych Rafała Białego wzrastała, a znakomite spotkanie rozgrywali Mateusz Zaremba i Eugeniu Andreev. Do przerwy Pomorzanie wygrywali 21:10 i sprawą jasną było, iż dwa punkty pozostaną w Szczecinie. W drugiej części meczu gospodarze kontrolowali wydarzenia na parkiecie, rozbijając ostatecznie rywali aż 43:22.

Podziałem punktów zakończył się także derbowy pojedynek w Głogowie, gdzie zawodnicy SPR Chrobrego mierzyli się z Siódemką Miedź Legnica. Przez dłuższy czas spotkanie prowadzone było pod dyktando gospodarzy, którzy zeszli na przerwę z dwubramkową przewagą. Podopieczni Marka Motyczyńskiego dogonili rywali dopiero w końcówce drugiej części spotkania. Ambitna postawa i konsekwentna gra zapewniła ekipie z Legnicy pierwsze punkty w rozgrywkach.

W niedzielne popołudnie rozegrane zostanie ostatnie spotkanie 4. kolejki PGNiG Superligi Mężczyzn. W Piotrkowie Trybunalskim miejscowy Piotrkowianin zmierzy się z Orlen Wisłą Płock.

29.09.2012 - sobota:
Tauron Stal Mielec - NMC Powen Zabrze 38:24 (20:10)
Najwięcej bramek: Tauron Stal - Damian Kostrzewa 7, Michał Chodara 7, Adam Babicz 6; dla NMC Powenu - Łukasz Stodtko 7, Patryk Kuchczyński 4, Sebastian Rumniak 4.

SPR Chrobry Głogów - Siódemka Miedź Legnica 24:24 (13:11)
Najwięcej bramek: dla Chrobrego - Mateusz Płaczek 5, Mariusz Gujski 5; dla Miedzi - Michał Prątnicki 9, Adam Skrabania 6.

KS Azoty Puławy - Zagłębie Lubin 28:28 (15:14) RELACJA
Najwięcej bramek: dla Azotów - Michał Szyba 7, Krzysztof Łyżwa 5, Przemysław Krajewski 5; dla Zagłębia - Wojciech Gumiński 7, Mateusz Przybylski 6.

Gaz-System Pogoń Szczecin - Czuwaj Przemyśl 43:22 (21:10)
Najwięcej bramek: dla Pogoni - Mateusz Zaremba 9, Wojciech Zydroń 8; dla Czuwaju - Radek Sliwka 6, Maciej Kubisztal 4.

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski - Orlen Wisła Płock / 30.09.2012, godz. 17:00

Vive Targi Kielce - MMTS Kwidzyn 44:27 (23:14) RELACJA

PGNiG Superliga: Grupa Select