FIS Cup w Val di Fiemme: Kubacki ponownie na podium, zwyciężył Thomas Thurnbichler

Drugie zawody we włoskim Val di Fiemme wygrał Thomas Thurnbichler. Austriak oddał skoki na odległość 106,5 i 101 metrów i zgromadził na swoim koncie 266,5 pkt. Thurnbichler wyprzedził swojego reprezentacyjnego kolegę Daniela Lacknera (105,5 + 102 m).

Monika Szandała

Swoją dobrą dyspozycję potwierdził Dawid Kubacki, który podobnie jak w pierwszym konkursie we Włoszech, stanął na najniższym stopniu podium.

Konkurs zdominowali zawodnicy z Austrii i Niemiec. W czołowej "15" zawodów znalazło się aż 7 Austriaków i 4 Niemców.

Triumfator pierwszego konkursu w Val di Fiemme, najlepszy włoski skoczek Sebastian Colloredo, został zdyskwalfikowany. Honoru organizatorów bronił Andrea Morassi, który ostatecznie został sklasyfikowany na 14. miejscu.

Poza Kubackim w finale wystąpiło jeszcze 5 reprezentantów Polski. Dobrze spisali się Kamil Kowal oraz Grzegorz Miętus, którzy zajęli odpowiednio 16. i 18. miejsce. Pozostali Polacy - Jakub Kot, Mateusz Cieślar i Wojciech Gąsienica-Kotelnicki zajęli miejsca w trzeciej dziesiątce konkursu. Ponownie do finału nie zakwalifikował się Klemens Murańka, który po skoku na 93,5 metra zajął 35. miejsce. W drugiej serii nie wzięli udziału także Kamil Skrobot oraz Andrzej Zapotoczny.

W klasyfikacji generalnej prowadzi Roman Sergeevich Trofimov, który weźmie udział w zbliżających się konkursach Letniej Grand Prix w Zakopanem. Rosjanin wyprzedza Dawida Kubackiego, Polak traci do niego 99 punktów. Trzecie miejsce zajmują ex aequo bracia Fettner - Manuel i Nicolas.

Kolejne konkursy z cyklu FIS Cup odbędą się dopiero 6-7 września w słoweńskim Kranj na obiekcie HS 109.