Anglia: Zwycięstwo Man City w samej końcówce

Manchester City dopiero 3 minuty przed końcem zapewnił sobie zwycięstwo w meczu z Fulham Londyn. Przebudził się Liverpool, gromiąc na wyjeździe Norwich City 5:2.

Bartosz Zimkowski

Pierwszym pojedynkiem 6. kolejki było starcie Arsenalu Londyn z Chelsea Londyn. O tym meczu szerzej pisaliśmy w innym miejscu.

Sporo problemów ze zwycięstwem miał Manchester City. The Citizens pojechali na Craven Cottage, gdzie Fulham Londyn wygrało dotychczas oba mecze, strzelając osiem goli i nie tracąc ani jednego. Już w dziesiątej minucie sytuacja Man City zrobiła się trudna po tym jak Mladen Petrić wykorzystał "jedenastkę". Tuż przed przerwą niezawodny i powracający do dobrej formy Sergio Aguero doprowadził do wyrównania. Zwycięstwo mistrzom Anglii zapewnił rezerwowy Edin Dzeko.

Warto dodać, że przy golu Argentyńczyka błąd popełnił Mark Schwarzer, a Aguero dobił strzał Carlosa Teveza. Z kolei Dzeko wykorzystał zamieszanie w polu karnym Fulham.

Przebudził się i to w wielkim stylu Liverpool FC. The Reds zapowiadali, że najbliższe trzy mecze muszą koniecznie wygrać. Na Carrow Road Norwich City musiało uznać wyższość i straciło przed własną publicznością aż pięć bramek. Kapitalną formą popisał się Luis Suarez. Urugwajczyk zaliczył hat-tricka, a pierwszy gol dla Liverpoolu w lidze zaliczył Nuri Sahin. Z kolei dla Brendana Rodgersa było to pierwsze zwycięstwo jako menedżer The Reds w Premier League.

Tymczasem kolejne zwycięstwo zapewnił sobie Everton. The Toffees pokonali Southampton 3:1, a wśród gości próżno było szukać choćby na ławce rezerwowych Artura Boruca.

Wyniki sobotnich meczów 6. kolejki Premier League:

Arsenal Londyn - Chelsea Londyn 1:2 (1:1)

3:1 - Jelavić 38'

Fulham Londyn - Manchester City 1:2 (1:1)

***

Sensacyjnej porażki doznał Manchester United. Czerwone Diabły uległy na własnym obiekcie Tottenhamowi Hotspur 2:3. Już po pierwszej połowie przegrywały 0:2. W drugiej minucie Jan Vertonghen zaskoczył Andersa Lindegaarda. Duńczyk później musiał wyjmować piłkę z siatki po uderzeniu Garetha Bale'a. W przerwie Sir Alex Ferguson wpuścił na murawę Wayne'a Rooneya. To była dobra decyzja Szkota, ponieważ sześć minut po zmianie stron Anglik zaliczył asystę przy trafieniu Luisa Naniego. Jednak zaledwie 60 sekund później Clint Dempsey znów dał Tottenhamowi dwubramkowe prowadzenie. Nie minęła kolejna minuta, a Shinji Kagawa zdobył kontaktowego gola.

W dalszej części meczu rzutów karnych domagali się gospodarze, ale sędzia był innego zdania. Man Utd niespodziewanie przegrał 2:3.

Manchester United - Tottenham Hotspur 2:3 (0:2)
0:1 - Vertonghen 2'
0:2 - Bale 32'
1:2 - Nani 51'
1:3 - Dempsey 52'
2:3 - Kagawa 54'